• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Arma meteorologica

Dodo

New member
Înscris
14 Ian 2005
Mesaje
3.275
Scor reacție
0
Urmarind stirile PROTV soc!
2 angajati ai ministerului agriculturii au mers la Senat spunand ca desi nu au dovezi se intampla niste ciudatenii cu vremea.
Parerea lor este ca Romania este atacata cu arma meteorologica.
Din cate am inteles senatorii vor cerceta fenomenele.
Au fost intervievati cativa senatori care au spus ca este posibil sa fie dirijat un flux de umiditate dinspre Marea Neagra catre Moldova.
click

Cu totii stim ca suntem in plina schimbare a Polilor magnetici ai Pamantului, ca fenomenul de incalzire a Terrei este un subiect foarte cunoscut, ca efectul de sera afecteaza clima, etc.
Exista rachete pentru grindina, israelienii folosesc metode speciale de \"stoarcere\" a norilor, etc si exista multe voci care sustin ca exista arma meteo capabila sa produca ploi torentiale, grindina, tornade, etc.

Arma sau nu cert este ca inconstienta si dezinteresul pentru natura ne costa pe toti!
 
De cand ai postat aici, de atunci tot cerceteaza si... cerceteaza. Si cred ca vor cerceta dar vor mai face si vreun studiu de prefezabilitate sau fezabilitate ca deh!, mai trebuie o casuta pentru aia mica sau vreo geanta pentru Nuti si asa mai departe.
 
Aici se vede stiinta romaneasca cea mai cu motz ! Pai nu v-a spus Dl General Strainu asta deja ?? Tre luate masuri, intarita vigilenta la granitele aeriene, norii sa nu se mai plimbe oricum vor dansii etc. Pe aici nu se trece !
 
Fix la fatza trista ala ma gandeam si eu.
Probabil bubulii vor sa-l atace pe Varain la domiciliul conjugal, si recurg la nori... (pentru cine citeste Pavel Corut).
Sau or fi rudele lui Vali Vijelie?
 
Back
Sus