• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Blocul ?Sora? / Calea Grivi?ei & Gara de Nord

tavitavi2012

New member
Înscris
9 Ian 2014
Mesaje
17
Scor reacție
0
[No message]
 

Atașamente

  • Hotel Dunarea si blocul in anii 60.jpg
    Hotel Dunarea si blocul in anii 60.jpg
    187,9 KB · Vizualizări: 70
  • Hotel Dunarea azi.jpg
    Hotel Dunarea azi.jpg
    72,8 KB · Vizualizări: 66
  • Blocul azi.jpg
    Blocul azi.jpg
    233 KB · Vizualizări: 73
eu te sfatuiesc sa cauti ceva mai nou. chiar si doar pt faptul ca peste 30 de ani, valoarea apartamentului va fi f mica, avind in vedere ca va avea 80 de ani.
 
dupa cutremurul din 1990 de dimineata, pe trotuar erau o gramada de ghivece cazute si ceva bucati de tencuiala.
 
anda a spus:
eu te sfatuiesc sa cauti ceva mai nou. chiar si doar pt faptul ca peste 30 de ani, valoarea apartamentului va fi f mica, avind in vedere ca va avea 80 de ani.




anda a spus:
dupa cutremurul din 1990 de dimineata, pe trotuar erau o gramada de ghivece cazute si ceva bucati de tencuiala.
 


Din poza pare a fi sectiune tip OD cu o singura diafragma mediana. Are si parter flexibil,acest tip de bloc a suferit cele mai multe avarii in 77,chiar si doua prabusiri.Nu te baga la asa ceva!
 
[/quote]


Din poza pare a fi sectiune tip OD cu o singura diafragma mediana. Are si parter flexibil,acest tip de bloc a suferit cele mai multe avarii in 77,chiar si doua prabusiri.Nu te baga la asa ceva!
[/quote]

Mul?umesc mult pentru informa?ii ?i pentru sfaturi.
 
Hm, nu cred c? e tip OD totu?i. Apartamentele astea sunt cu maxim 2-3 camere ?i de obicei sunt semidecomandate. Se trece prin sufragerie ca s? ajungi la dormitor/dormitoare/baie (unde devine tip vagon); toate sunt cu geamurile pe aceea?i direc?ie.
 
deeJayOg a spus:
Hm, nu cred c? e tip OD totu?i. Apartamentele astea sunt cu maxim 2-3 camere ?i de obicei sunt semidecomandate. Se trece prin sufragerie ca s? ajungi la dormitor/dormitoare/baie (unde devine tip vagon); toate sunt cu geamurile pe aceea?i direc?ie.
 
Eu cred ca mai mult decat spatiile comerciale, conteaza constiinta locatarilor!

La spatiile comerciale mergi cu un expert si vezi daca s-au taiat stalpi... In apartamente e mai greu!
Aveam mai demult un vecin prostanac ce spunea ca vrea sa taie "bucata de sus a peretelui din sufragerie" ca sa-i incapa lui biblioteca! Acea bucata de perete a lui...era...GRINDA!:))
 
Blocul vecin ,cel cu reclama pe el,care pare pustiu este interbelic si la un cutremur mare,sigur se va prabusi.Nu mi-as dori un asa vecin.
 
Back
Sus