• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Comportamentul constructiilor si al terenului la seism

Verdes Ioan

New member
Înscris
9 Mar 2010
Mesaje
42
Scor reacție
0

Atașamente

  • 14843459-curs04inginerieseismica.pdf
    485 KB · Vizualizări: 26
  • Calculul structurilor la act.seism.pdf
    1,1 MB · Vizualizări: 22
  • Atenuare.pdf
    219,1 KB · Vizualizări: 16
  • Actiuni in constructii.pdf
    543,2 KB · Vizualizări: 23
  • Cercetari privind efecte de neliniaritate in evaluarea si reducerea riscului seismic.pdf
    189 KB · Vizualizări: 18
Multumim foarte mult. Vom reface si acest grup de topicuri, pe forumul vechi era destul de dezvoltat, cu subiecte variate. In orice caz, foarte interesante materialele, o sa le printez si eu sa le parcurg mai in detaliu.
O sa mai deschidem si alte topicuri in acest grup, corespunzand celor mai importante din forumul vechi. Speram sa fie activitate si aici... :)
 
GeoX a spus:
Multumim foarte mult. Vom reface si acest grup de topicuri, pe forumul vechi era destul de dezvoltat, cu subiecte variate. In orice caz, foarte interesante materialele, o sa le printez si eu sa le parcurg mai in detaliu.
O sa mai deschidem si alte topicuri in acest grup, corespunzand celor mai importante din forumul vechi. Speram sa fie activitate si aici... :)
Va mai pun un doc pt studiu si ma opresc deoarece trebuie sa caut ceva pe intelesul tuturor.
 

Atașamente

  • Proiectare in zone seismice.pdf
    9 MB · Vizualizări: 23
Verdes Ioan a spus:
GeoX a spus:
Multumim foarte mult. Vom reface si acest grup de topicuri, pe forumul vechi era destul de dezvoltat, cu subiecte variate. In orice caz, foarte interesante materialele, o sa le printez si eu sa le parcurg mai in detaliu.
O sa mai deschidem si alte topicuri in acest grup, corespunzand celor mai importante din forumul vechi. Speram sa fie activitate si aici... :)
Va mai pun un doc pt studiu si ma opresc deoarece trebuie sa caut ceva pe intelesul tuturor.
Referitor la Centrala Nucleara Cernavoda informatiile sint linistitoare:
http://www.ziuaconstanta.ro/rubrici...-impotriva-efectelor-unui-cutremur-73680.html
 
Back
Sus