• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

CRIZA FINANCIARA

alex28

New member
Înscris
30 Noi 2009
Mesaje
3
Scor reacție
0
Preţul aurului a scăzut puternic, vineri, pe pieţele din New York şi Londra, ca urmare a problemelor de rambursare a datoriilor întâmpinate de Dubai şi pe măsură ce revenirea dolarului a dus la scăderea cererii de metal galben, relatează Bloomberg. Indexul dolarului, ce măsoară puterea monedei americane raportat la un coş format din principalele şase valute, şi-a revenit după ce anunţul cu privire la eforturile Dubai-ului de a-şi rescadenţa datoriile a stârnit interesul investitorilor.

Şi preţurile altor metale preţioase, ale petrolului şi ale metalelor industriale au scăzut.

\"Piaţa reacţionează la ştirile despre Dubai. Revenirea dolarului implică vânzări de aur. Investitorii încearcă să-şi marcheze profiturile\", a spus analistul MKS Finance - Bernard Sin, citat de Bloomberg.
http://www.banisiafaceri.ro/analize...uternic,+pe+fondul+situatiei+din+dubai[/SIZE]
 
Salutare tuturor

Imi permit sa scriu aici, ptr a nu deschide alt topic, este vb de acelasi lucru, criza financiara si mai ales prb pe care le va avea avea Romania de acum in colo, din 2010.
Cititi fisierul atasat si veti vedea despre ce e vb.
Eu unu, am inceput sa ma gandesc sarios daca mai stau sau nu in aceasta tara. :D
 
Back
Sus