• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

fisura la baza unui bloc nou

dstuxo

New member
Înscris
15 Feb 2011
Mesaje
2
Scor reacție
0
Buna ziua,
Intentionez sa achizitionez un apartament intr-un bloc cu 10 etaje, finalizat in 2004-2005. Din informatiile "neoficiale" pe care le-am obtinut de la cunoscuti se pare ca fundatia ar fi facuta cu piloni.
Insa am observat la baza blocului (~50cm de la sol) o fisura orizontala. Este prezenta de-a lungul mai multor scari, chiar si la cele construite mai recent..
Fatada blocului pare in stare foarte buna. Alte crapaturi/fisuri in interiorul blocului nu am observat..
Credeti ca este un fenomen normal datorita perioadei de "asezare" a blocului?

Va multumesc.
 
dstuxo link a spus:
Buna ziua,
Intentionez sa achizitionez un apartament intr-un bloc cu 10 etaje, finalizat in 2004-2005. Din informatiile \"neoficiale\" pe care le-am obtinut de la cunoscuti se pare ca fundatia ar fi facuta cu piloni.
Insa am observat la baza blocului (~50cm de la sol) o fisura orizontala. Este prezenta de-a lungul mai multor scari, chiar si la cele construite mai recent..
Fatada blocului pare in stare foarte buna. Alte crapaturi/fisuri in interiorul blocului nu am observat..
Credeti ca este un fenomen normal datorita perioadei de \"asezare\" a blocului?

Va multumesc.

poate pui o poza de aproape shi una mai din departare.....chestia cu piloni sau nu tzine de sol, prost - tre piloni shi tot asha....dc nu intrebi in bloc pe cineva ce zice???
 
Back
Sus