• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Tornade

Dodo

New member
Înscris
14 Ian 2005
Mesaje
3.275
Scor reacție
0
acum 3 ani a fost renumita tornada de la Facaieni....anul asta am inceput in forta cu inundatii si citez
\"Pr?p?d la Movili?a
Peste 20 de case distruse de tornad?

Peste 20 de case distruse, copaci smul?i din r?d?cin? ?i garduri d?r
 
Am vazut si eu azi-noapte la Tv la stirile in reluare, inundatiile din sudul tarii, si tornada de la Movilita, si chiar ma intrebam daca e vb de Movilita din jud. Ialomita (acolo ma duc eu de obicei la pescuit :))...acum m-am lamaurit ca despre Movilita din jud Ialomita e vb.:tongue:
Dar tornada a fost numai in Movilita, sau si in alte sate, comuna invecinate ?

In plus ieri drumul european Bucuresti-Urziceini a fost blocat pt cateva ore datorita unui grav accident de circulatie, in care 4 persoane au decedat si mai multe au fost (grav) ranite..:biggrin:
 
cred ca pestii tai au ajuns ingerasi si o sa iti trimita solzii prin mail:14:...caci sunt plecati cu tornada prin univers:8:
poti merge la pescuit de fete:20::biggrin::)
 
Au fost niste prieteni duminica trecuta la pescuit la balta de la Movilita (sunt vreo 3 balti acolo)...inca mai erau pesti:biggrin:

PS. Pt cine intereseaza pretul pt o zi pe balta e de 250mii ROL.
 
10 ha de padure au fost facute scobitori ieri in padurea Topolog.
o alta tornada .
fratilor ce se intampla?ne-am mutat langa ocean???????
mai ramane sa ma muste un rechin in cada sau sa vina un crocodil pe conducta :ack:ack:ack:
 
Ai uitat sa zici de tornada de duminica de la Olimp...am inteles ca a fost doar in largul marii, nu a ajuns si ep tarm; spuneau ca nu au fost victime sau pagube materiale.:)
 
s-a mai filmat o tornada ieri.devine ceva uzual se pare...
au aparut si vanatori de tornade care cauta sa le filmeze.
 
Back
Sus