• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

18 ani. Pentru tine cum a fost cutremur.net ?

Alex

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
3.226
Scor reacție
95
In urma cu 18 ani, in 2004, faceam prima postare pe acest forum. Era perioada in care informatiile circulau extrem de greu, cenzura inca se mai manifesta in unele institutii si institute daca e sa ne luam dupa ce ar spune unii, la televizor il vedeam pe Hancu, cu particulele lui, si pe Istrate cu premonitiile, cele doua mari jigodii care, in nebunia lor, se jucau cu temerile unui popor intreg. Lumea chiar ii credea si multi au petrecut tremurand nopti intregi in parcare de teama cutremurelor devastatoare pe care acestia le prevesteau.

Atunci am lansat acest forum ca sa incercam sa contracaram, asa cum puteam si noi, fluviul de informatii false, de fake news de care nu mai aveai cum sa scapi. Cutremur.net, site-ul si forumul, au fost intotdeauna o sursa de informatii exacte, transmise exact atunci cand se aflau. Mai mult, sunt un hub de educatie si de informare a vizitatorilor referitor la seismologie si ce trebuie facut in caz de cutremur, dar discutam despre tot ceea ce va ingrijoreaza, asa cum ar fi comportarea constructiilor la seism.

Screenshot 2022-07-01 190308.png

Ultima luna a fost una "de foc" pentru noi, cei care administram site-ul. L-am mutat pe un server dedicat, si nu doar atat, dar astazi am reusit sa importam in forumul nostru si vechiul forum care fusese arhivat. Acum toata informatia si toate discutiile noastre se afla intr-un singur loc, cu topicuri si conversatii din 2004 si pana in prezent.

Va multumim tuturor celor care ati fost alaturi de noi in acesti ani si va asteptam sa discutam pe forumul nostru!
 
Back
Sus