• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Anunt Important!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Alex

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
3.226
Scor reacție
95
ANUNT IMPORTANT REFERITOR LA GFXWIRE.COM

Din cauza faptului ca permanent am avut probleme cat timp am avut site-ul gazduit de surfspeedy, am hotarat sa schimb firma de hosting pe care o foloseam. Drept urmare, noaptea trecuta am mutat site-ul la asmallorange.com

Vestea buna este ca nu vor mai fi probleme cu hosting-ul, site-ul nu va mai fi inaccesibil. Vestea rea este ca din cauza preturilor ridicate pe care le practica asmallorange.com am fost nevoit sa aleg un plan cu mai putin spatiu de stocare.

Din acest motiv oferta de hosting gratuit este anulata.

In cazul in care vor apare erori ca urmare a mutarii site-ului, va rog sa ma anuntati de urgenta pe email.
 
Tot din cauza faptului ca spatiul pe care l-am putut cumpara pe server este destul de mic am fost nevoit sa reduc spatiul alocat conturilor de email la 25 Mb / cont. Folositi un client de email pentru a descarca mesajele pe calculatorul personal. In cazul in care doriti sa folositi webmail-ul, nu pastrati in cont fisiere mari ci salvati-le pe calculatorul personal.
 
Unii vizitatori au avut astazi probleme cu accesarea gfxwire.com. Acest lucru s-a datorat faptului ca unii provideri de internet de la noi din tara fac foarte rar refresh-ul serverelor DNS din aceasta cauza propagarea schimbarii nameserverelor pe domeniul gfxwire.com nerealizandu-se la timp.

In orice caz, aceasta problema ar trebui sa se rezolve in cel mult 24 de ore, in momentul in care serverele DNS ale providerilor de internet isi vor face refresh-ul.
 
Atentie: conturile de email au fost reduse la 10 Mb spatiu de stocare pe server pentru a ne putea incadra in spatiul pe care il avem pe server.
 
Desi in mod normal pana la aceasta ora propagarea schimbarii site-ului trebuia sa se fi terminat, DNS-urile RDS-ului continua sa aiba in inregistrari IP-ul vechiului server pentru gfxwire.com. Utilizatorii RDS nu pot accesa site-ul gfxwire.com pana cand propagarea nu se va termina. Acum nu este nimic de facut decat sa asteptam momentul in care serverele DNS ale RDS isi vor face refresh-ul si vor inregistra modificarea serverului site-ului gfxwire.com.
 
In acest moment propagarea DNS a luat sfarsit, site-ul gfxwire.com poate fi accesat fara probleme de oriunde.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus