• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Asigurarea obligatorie a locuintelor

Dodo

New member
Înscris
14 Ian 2005
Mesaje
3.275
Scor reacție
0
Am vazut ca asigurarea locuintelor va deveni obligatorie.
Ce se va intampla in cazul vine un seism ? Cei care nu au asigurare vor ramane pe strazi?
Dupa cum au controlat situatia la inundatii ma astept la ce este mai rau si nu cred ca guvernantii vor fi in stare sa faca ceva. Ne va lua pe nepregatite caci abia au trecut cateva zile din 4 martie \'77.
 
Dupa cum au controlat situatia la inundatii ma astept la ce este mai rau si nu cred ca guvernantii vor fi in stare sa faca ceva. Ne va lua pe nepregatite caci abia au trecut cateva zile din 4 martie \'77.

Problema e ca oricum, daca se vorbeste de consolidari, nu se pot face intr-un an sau 2 sau 3 sau 5 ce nu s-a facut in 25 de ani.
 
Din cate stiu, inainte de 1989 asigurarea locuintei la ADAS era obligatorie pentru toata lumea...
 
Nu stiu dar e posibil sa ai dreptate Alex.
 
Din cate stiu, inainte de 1989 asigurarea locuintei la ADAS era obligatorie pentru toata lumea...

Da, asa e, era obligatorie;aparea pe acel \"fluturas\" cu care plateai darile la stat, chitanta de plata sau cum se numea ea, aparea o rubrica \"ADAS\".Nu era o suma ff mare din cate imi aduc eu aminte, dar era platita de toata lumea.
 
Back
Sus