• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Caut harta de microzonare seismica Iasi

localintruder

New member
Înscris
20 Mai 2009
Mesaje
74
Scor reacție
0
Ma intereseaza asa numita harta de hazard seismic pentru orasul Iasi. S-au facut asemenea harti pentru mai multe orase predispuse seismelor vrancene din tara si in afara de cea pentru orasul Bucuresti nu am reusit sa gasesc nici una.

Ma intereseaza doar cea pentru orasul Iasi si ma gandesc ca mai sunt ca mine oameni interesati de aceste harti pentru orasele pe care le locuiesc Iasi, Bacau, Craiova, Buzau si poate ca mai sunt.

Astept aici sa discutam despre cum facem rost de harti si inormatii despre ele, chiar si informatiile despre hartile pentru celelalte orase ar merita postate aici.

P.S. Am vazut mai tarziu ca a mai postat un thread asemanator dar nu pot folosi functia delete asa ca rog un admin sa o faca.
 
Informatia din harti este tare utila. As fi fost interesant insa de detaliile aditionale pe zone. Iasi este un oras mare si stiu ca exista zone mai bune si mai proaste exact ca in Bucuresti doar ca nu am pus mana pe harta inca pentru a vedea exact.
 
Nu cred ca exista neaparat zone mai bune si mai proaste. Exista zone cu particularitati, care fac ca regiunea sa fie mai propice sau mai putin propice pt anumite tipuri de constructii.
 
Back
Sus