• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Ce muzica mai ascultam?

Ascult aproape in permanenta postul de radio EuropaFM. Imi plac foarte mult melodiile lor, mai ales cele din anii \'80 si \'90. Lucru aparent ciudat, tinand cont ca adolescenta mi-o petrec intr-o generatie de emo si manele.
 
Da, la muzica EuropaFM se distinge printre celelalte posturi de radio. Referitor la manele cel mai trist este cand vezi cate o fata pe la 20 de ani care arata ok, dar vorbeste cu accent tiganesc iar ringtone-ul de la telefonul ei este o manea a lui Gutza. :sad:
 
Eu raman la ale mele: Pink Floyd, Swans, Current 93, Pulp, Nick Cave, My Dying Bride, ABBA, Joe Dassin, The Cure etc
 
Pt ca sunt user nou pe acest forum iar la acest topic ma simt ...pe un teren mai cunoscut consemnez si eu aici, ca sunt in perioada Vanden Plas. Place tare, pot asculta cele 6 albume, in continuu.
Precum si: Dream Theater, Helloween, Gamma Ray, Shadow Gallery, Virgn Steele, Savatage etc etc. Si Pink Floyd desigur iar in perioadele de \"razboi cu intreaga lume\" - Manowar, Therion, My Dying Bride, UDO, WASP, Amon Amarth... . Si mai sunt si altii:).
 
Pt ca sunt user nou pe acest forum iar la acest topic ma simt ...pe un teren mai cunoscut consemnez si eu aici, ca sunt in perioada Vanden Plas.
Si un esantion si nu e cel mai frumos :sad:.
 
Therion? Waaaaaaaaaaa!! Am fost la concert la \"Therion goes classic\" în 2006!
 
Marea dragoste se cheama U2, dar ascult si The Veils (pe care vi-i recomand cu caldura), The Doors, Travis, R.E.M., Pink Floyd, cam tot ce-a impresionat de prin 70 pana in acest moment, dar si cateva formatii de inainte de 1970.
 
:sad: toti ati spus ca va place pink floyd...si mieeeeeeeeeeeeeeeee
 
Therion? Waaaaaaaaaaa!! Am fost la concert la \\"Therion goes classic\\" în 2006!
:sad: Mda, stiu, chiar am urmarit atunci, sa prind ceva secvente la tv, parca am si vazut ceva la tvr2. Am vreo 2 file-ri video in comp, live in Mexico si Wacken, cu care imi satisfac placerea de a-i vedea in plina desfasurare:)) .
 
Hehe, mişto a fost că după concert s-au dus fanii din toată lumea, care veniseră la Bucureşti pentru spectacol, să bea o bere şi la un moment dat a venit şi trupa în clubul în care erau ei. Nu e un lucru mişto? Eu nu-s fan, doar îmi plăceau şi oricum nu puteam merge, dar e frumos din partea lor.
 
la un moment dat a venit şi trupa în clubul în care erau ei. Nu e un lucru mişto?
Incerc sa-mi imaginez. Eu sunt o \"agenda vie\" a concertelor rock :32: si la niciunul nu ajung dar visez sa ma aflu acolo. Iar cel mai apropiat - Queensryche in 30 iunie a.c. :sad: care imi plac foarte tare - va fi marcat in acelasi mod de catre mine, probabil :32: .
 
Dedicatie speciala pentru Anda si Magik99 :sad:
 
=))=))=))=))=))=))=))=))
pe asta mi-il cinta mereu nepotelul meu de 2 ani jumate, in duet cu cumnata mea :)
salutare dorina :55:
 
Hai ca intru si eu in discutie.Azi din pura intamplare am dat peste un clip care m-a lasat fara cuvinte. Un anume Andy McKee, care va spun sincer ,nu am mai auzit niciodata de el, canta de unul singur la o chiatra ,dar va jur am crezut ca mai sunt vreo 2 pe langa el care canta la alte instrumente.
Aici aveti clipul, este incredibil :55: chiar nu am mai vazut asa ceva
 
ma gindesc ca taraful asta avea mai mare succes la eurovizion decit a avut elena gheorghe...
 
stiu, tocmai de-aia am zis si eu de eurovizion...
 
Pe zi ce trece, imi plac mai mult omuletii de la Clejani...
 
Back
Sus