• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line!

Pentru mine nu e sfarsitul lumii faptul ca nu ma pot chiombi la tamburul ala. E important sa fie disponibile seismogramele digitale de la mai multe statii seismice in tara, in conditiile actuale, care stim cum sunt, nu fac eu caz din asta. Am oricum altceva mai bun de facut decat sa ma uit la tambur. Ca sa vad ce ? Abordarile moderne sunt cu seismograme digitale. A, ca se poate imbunatati cu caracteristica de timp real, ok, dar sa nu uitam ca suntem in Romania. Eu am alte critici, de fapt, le-am expus mereu pe grupul de pe facebook de fiecare data cand nu mergea ceva. Nu consider ca trebuie sa urlu pentru ca nu pot vedea tamburul. La cate probleme avem acum, asta era cea mai arzatoare ?
 
In concluzie , tu , aproape ca '' tii cu ursul '' cum adica , sa te chiombesti la tambur ... ???

Uite mai jos , un exemplu de alarma '' home made '' ... si nu a trebuit sa se chiombesca nimeni , nicaieri .

LINK AICI : https://gfycat.com/deafeningseparatebetafish-earthquake

Un calculator separat si o camera web + un soft gratuit si destept cu motion detect setat cu atentie si gata .

Activeaza sonorul , si vezi cu cate secunde inainte de miscare , a tiuit ''alarma'' facuta cu un minim efort .
 
Va doresc un Paste fericit cu liniste si bucurie!
 
Back
Sus