• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Extraterestrii

Credeti in existenta altei vieti in galaxie sau in afara ei ?

  • DA

    Votes: 0 0,0%
  • NU CRED IN ASA CEVA

    Votes: 0 0,0%
  • NU STIU

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

ady24

New member
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
4.023
Scor reacție
0
Avand in vedere ca pe internet circula tot felul de materiale confrom carora am fost vizitati de micile fiinte extraterestre, propun un topic cu o intrebare destul de simpla si la obiect.

Cea mai proaspata stire vine din Siberia, unde un localnic impreuna cu un cameraman au dat peste corpul unui "extraterestru". Voi ce credeti e real sau ..... photoshop ?

Video'ul il gasiti AICI

Astept voturile voastre.


START VOTING !!!! :uameni:
 
Tocmai l'au filmat unii prin Siberia , ai materialul filmat pe site'ul de mai sus. :uameni:
 
Plus ca tot se vorbeste foarte mult si despre experimentul "Roswell" care ramane unul dintre cele mai misterioase si mai controvesrate lucruri de pe aceasta planta.Au fost foarte multe cazuri de musamalizare ale fortelor aeriene din SUA in care intr'adevar am fost si suntem vizitati de micile fiinte venite din alte galaxi sau de ce nu din galaxia noastra.
 
Video ala mi se pare o facatura , dar nu inseamna ca sintem singuri in univers
 
takanonanu link a spus:
Arata-mi unul si-l mananc !:uameni:
ai avut vreun feeling? cica ar fi fost facut din piine, de niste pustani pusi pe glume :uameni:
 
Bun , asta sa zicem ca in prezent se poate face orice, se pot truca in fel si chip filmuletele, dar despre autopsia acelui alien :uameni: ce spuneti ? Face parte tot din celebrul caz Roswell, cand s'ar fi prabusit un ozn in oraselul roswel, undeva langa new mexico. Pe mine ma enerveaza cel mai tare ca se tot incearca musamalizarea cazului, ba ca a fost un balon meteo, ba ca nu stiu ce... Ceva este dar nimeni nu spune presupun ca din cauza fricii, plus a panicii care s'ar creea.Abia astept ziua aia in care sa vina un oficial al nasa si sa spuna ca nu suntem singuri in univers.
 
Galaxia noastra e un taram imens, inimaginabil de mare. Cu un diametru de cca. 100000 de ani lumina, cu cca. 100-400 de miliarde de stele (cu planetele lor), nebuloase si alte obiecte, ar reprezenta o prea mare risipa de spatiu daca am fi singura forma de viata. S-au pus si in ecuatii numarul probabil de civilizatii existente in Calea Lactee, vezi formula lui Drake. Etc. etc. Ar fi multe, multe de spus.
Revenind la tema hilara a topicului; gasesc ca papusica filmata de rusii aia constituie o poveste cusuta cu multa ata alba. Pe de alta parte, sunt peste 70% convins ca am fost si suntem vizitati de fiinte inteligente extraterestre (sunt mult prea multe relatari, multe scapand explicatiilor ca baloane meteo, planeta Venus sau fulgere globulare ori alte fenomene), in ciuda celor ce spun ca fizic sunt imposibile calatoriile pe distantele incomensurabile ce despart stelele galaxiei noastre, ce sa mai vorbim de alte galaxii vecine.
 
ady24 link a spus:
Bun , asta sa zicem ca in prezent se poate face orice, se pot truca in fel si chip filmuletele, dar despre autopsia acelui alien :uameni: ce spuneti ? Face parte tot din celebrul caz Roswell, cand s'ar fi prabusit un ozn in oraselul roswel, undeva langa new mexico. Pe mine ma enerveaza cel mai tare ca se tot incearca musamalizarea cazului, ba ca a fost un balon meteo, ba ca nu stiu ce... Ceva este dar nimeni nu spune presupun ca din cauza fricii, plus a panicii care s'ar creea.Abia astept ziua aia in care sa vina un oficial al nasa si sa spuna ca nu suntem singuri in univers.


Si, ca sa fie totul superb, care au fost primele cuvinte ale lui Neil Armstrong chiar inainte de a pasi prima data pe luna in iulie 1969 ??? "Ei dracie, as vrea sa stiu cine au fost cei care au pasit inaintea mea pe luna". Si nu au fost rusii
bigsmile.gif
 
Vedem tot felul de dovezi ,unele dintre ele destul de clare a existentei altei civilizatii, insa iata o noua dovada aparuta recent la centrala de la fukushima. Ce credeti ca e ?
Video il vedeti AICI
 
Inca o dovada venita recent din Rusia.

Un OZN a fost filmat in timp ce era transportat de un elicopter al armatei ruse.
Asta oare ce mai este ?

[media]
 
naiba stie ce era, dar ozn in nici un caz. hai sa fim seriosi, crezi ca transporta cineva un ozn ziua in amiaza mare, cu elicopterul? mai ales ca rusii au avioane mari, in care bucatica aia s-ar pierde. iar elicopterul nu pare a fi unul militar. deci...eu zic ca e altceva
 
Obiect Zburător Neidentificat deasupra Bărăganului.



[attachment=23796:18jpg.jpg]




Un obiect zburător neidentificat a fost surprins vineri seara, în jurul ore 21.08, deasupra României în zona Bărăganului de fotoreporterul romanialibera.ro. Obiectul s-a deplasat pe cer timp de aproximativ trei minute.


Chiar dacă nu există neapărat o legătură între evenimente, interesant este că "vizita" OZN-ului vine cu două zile înainte ca asteroidul descoperit recent de NASA să se apropie de Terra. Acesta are un diametru între 5 şi 20 de metri şi va ajunge în dreptul Terrei luni, în jurul orei 16.30, ora Bucureştiului.


Sursa AICI
 
Arata ca un obiect care s-a aprins si arde , o fi intrat vre-un satelit in atmosfera
 
O inregistrare video, in care cateva obiecte zburatoare neidentificate au fost filmate survoland in timpul zilei in capitala Marii Britanii

Video AICI
 
"Dovada" că OZN-urile există: O fotografie realizată în Marea Britanie

[attachment=25087:eek:zn.jpg]



Un bărbat a făcut mai multe fotografii la malul mării, în Marea Britanie. Când s-a uitat la ele, a avut o mare surpriză: într-una din imagini apărea un obiect "misterios".


Bărbatul era în vacanţă şi se plimba pe faleză, în Trenarren, Cornwall, în jurul orei 17, pe 1 august. Când a realizat fotografia, nu a observat misteriosul obiect, ci abia atunci când a copiat-o pe computer.

Imaginea a fost făcută publică săptămâna aceasta în cadrul grupului de cercetare al OZN-urilor din Cornwall (CUFORG), fondat de Dave Gillham în 1995.

În fotografie se pot observa două urme pe apă, exact sub obiect. "Este posibil ca aparatul să se fi ridicat din apă", a spus Gillham, care nu a putut să ofere mai multe detalii despre obiect.


SURSA
 
Da-da dovada. Cate trucaje nu s-au vazut :clapping:
 
Back
Sus