• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Fotografii diverse

Da, păi, deja se vede că plajele sunt inundate pe malul celălalt. Se vede şi pădurea inundată. Necazul e că tot mai e timp să crească şi pare că va da curând pe lături. Urmărim fenomenul şi facem update.
 
Simpatice ambele, cu un + pentru a doua. O observatie doar; se vede ca sunt gandite pozele, asa incat sugerez doar o incadrare (o parere) mai larga. Bafta!
 
Update Dunărea la BR. A crescut uşor, vezi foto, ultima din această postare.
 
Subscriu la parerea lui ursamajor. Imi place mult si iluminarea celei de-a doua fotografii.

In alta ordine de idei, dac-o mai tine asa Dunarea, o sa ajunga apa in palatul navigatiei din Galati..
 
O microserie de pe platou de la Babele. Restul, pe blog, în semnătură. :55:
 
asta e facuta azi, in parcul carol. e facuta alb-negru 'in camera', fara crop, doar minore ajustari de levels si un unsharp mask
[attachment=10466:DSC_4104.JPG]
 
Remarc cu placere ca oamenii de pe cutremur.net sunt talentati (si) la fotografie :55:
 
Primul curcubeu pe anul acesta :113: A fost proiectie dubla, nu stiu daca se vede....
 
Christos a-nviat! O pictură de la mănăstirea Buciumeni, jud. Galaţi. Plus exteriorul bisericii.
 
Am reusit ieri sa fac ceea ce-mi propusesem de ceva vreme: o plimbare de cateva ore, in doi, eu cu aparatul foto, in cele 2 parcuri mai cunoscute din Iasi. Desi natura n-a fost extrem de darnica (am vazut mai multi fotografi decat obiective de fotografiat), am reusit cateva poze simpatice:













 
reusite poze! cel mai mult imi plac prima si a doua :113:
 
Old DG a spus:
Iarta-ma stapane, ca am gresit!
[attachment=11006:iarta_ma!.jpg]
vaaaaaaaaaaaaai, nu pot sa cred! saracutul :113: e seven?
 
nu am vazut nici o poza de animal atit de expresiva. imi rupe inima :113:
 
Back
Sus