• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Fotografii diverse

Un paznic de nadejde al Pelesului...

[attachment=24771:p1030846.JPG]

...acelasi "personaj", vazut din fata...

[attachment=24772:p1030847.JPG]

Istoria e si ea prezenta...

[attachment=24773:p1030848.JPG]

[attachment=24774:p1030852.JPG]
 
Inca un paznic din zona...

[attachment=24775:p1030861.JPG]

O creatura haioasa...dedicatie speciala pentru Anda :32:

[attachment=24776:p1030878.JPG]

Ce coada haioasa are... :32:...veverita Anda :96: :96:

[attachment=24777:p1030879.JPG]

Fuga-fuga dupa o nuca sau aluna ???

[attachment=24778:p1030881.JPG]
 
Bine v-am regăsit!
Câteva crâmpeie din țara noastră atât de frumoasă...Dunarea, Rânca și nou nouța șosea Transalpina.[attachment=24831:Dunarea.jpg]
 
Felix. probabil statiunea cea mai aglomerata simbata si duminica.
 
Si de unde sunt pozele ? La Dunare, pe undeva, in Clisura ?
 
Merci pentru observatie, am adaugat.
Aveti acolo o saritura in Cerna si cateva poze de pe Clisura Dunarii.
Nicio vipera din pacate, poate doar nevasta-mea.:clapping:
 

Malul sarbesc, mult mai curat si salbatic. Undeva la umbra acelor copaci am zarit niste corturi. Ei nu si-au facut vile si vilisoare din banii datorati furnizorilor, statului sau din licitatii luate cu pile. Chiar si acolo unde permite constructii, malul sarbesc ramane curat si placut ochiului. Oamenii traiesc la ei grupati in sate cu o cromatica nu chiar asa de bogata ca la noi.:clapping:
Poate poate si pentru ca la ei zona este declarata parc national desi tind sa cred ca asta n-ar fi o piedica pentru unii ca noi.:huh:
 
Permite-mi sa adaug si eu un amanunt care ne-a impresionat destul de mult la malul sârbesc: infrastructura drumurilor.. mult mai bine realizata; priveam cu invidie podurile si tunelurile lor.. iar noi am mers pe drumuri , si ce drumuri! pe unde de abia se auzise de asfalt..[attachment=24881:IMG319.jpg].Am luat granita de la Socol si rar am vazut sate mai parasite si neîngrijite ca acelea.
 
Poze Transalpina 27.08.20110- pacat ca nu am avut parte de cer perfect senin. Pesisajul este unul pitoresc, mult mai salbatic decat pe Transfagarasan, cel putin asa pare la prima infatisare. Ajuns sus la o altitudine de 2km si 112m (asa imi zicea gps'ul :clapping:) nori parca atingeau pamantul. Batea un vant nu foarte tare insa destul cat sa coboare temperatura la 12.5 grade. Voi mai reveniii cu siguranta pe acest traseu montan absolut fabulos.

AICI aveti cateva poze care mi s'au parut cele mai frumoase.
 
305018_177747565635609_100002011017802_372467_1159995334_n.jpg


Masivul Ciucas - Cabana Muntele Rosu - 1965

Turism De Altadata - FB
 
Multumesc OLD DG:). Este din Rovaniemi, anda, se antrenau cativa indivizi, am reusit sa il filmez pe unul. Am reusit sa ajung si la Kuusamo. Imi pare rau ca nu am reusit sa merg si la Levi care este la aproximativ 300 de km de Rovaniemi, o statiune de ski foarte buna. Dar, cel mai probabil voi mai merge intre craciun si revelion cateva zile si trebuie sa merg si la Levi neaparat. Sunt un impatimit al sporturilor de iarna inca de mic (nu ca acum as fi prea mare), in special al sariturilor cu skiurile si practic mi-am implinit o dorinta. Nu este chiar prima pe care o vad, am fost si in Norvegia, trambulina Holmenkollen. Am pus poze mai demult, vezi pagina 25. Fiind vara, nu a fost asa de frumos precum ma asteptam, altfel este cu zapada. Temperatura se situa in jurul valorii de 14 grade. Visul meu este sa ajung la polul nord, sper sa nu ramana doar un vis.
 
Alex nume lung, esti de-al meu. sariturile cu schiurile e unul din sporturile mele preferate :55: abia astept sa te duci si sa mai aduci poze :clapping:
 
Back
Sus