• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Iarna cu inzapeziri si temperaturi scazute

Alex

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
3.226
Scor reacție
95
Se pare ca acum iarna si-a intrat in drepturi. Mai multe drumuri nationale sunt inchise, in Bucuresti se circula foarte greu iar la sfarsitul saptamanii trebuie sa ne asteptam la temperaturi de -18 grade.

Cam greu, mai ales pentru Bucuresti. Daca ninge asa pana la noapte o sa fie o mare problema cu circulatia.
 
Alex, in primul rand LA MULTI ANI! Un an nou ferice si cu tot ce-ti doresti...:hypocrite::biggrin:
In al doilea rand, un nene gras de la administratia nationala a drumurilor cotcodacea acum 2 zile ca ei sunt \"pregatiti\" si ca iarna nu ii va surprinde !!! :biggrin: No comment ! :harhar: As zice eu ceva \"de duh\", dar e pacat...:harhar::ack:
 
La Ruse s-a decretat stare de urgenta si peste 1.000 de turisti romani sunt blocati in Bulgaria.
 
Se pare ca in jud Constanta se pregatesc autoritatile sa declare stare de urgenta. Ambele aeroporturi din Bucuresti au fost inchise.
 
La Gara de Nord intarzieri de 240 de minute, macazele au inghetat
 
cronica unei ninsori anuntate...

cum a nins putin cum s-au inzapezit caile ferate si soselele.
in bucuresti au fost peste 200 de tamponari.
trenurile pe ruta bucuresti-constanta au peste 12 ore intirziere.
sute de masini sint blocate de DN25 galati-tecuci de peste 15 ore.
in IL, BZ, VN, GL si BR este interzis traficul masinilor cu tonaj teste 7.5
E85 blocat de mai bine de 24h.
 
nici n-au apucat sa deblocheze drumurile, ca iar a nins; iar E85 e blocat, tronsonul Bucuresti-Drajna inchis, autostrada soarelui la fel.
 
Aici ninge ...torential :p la ora asta, ca in povesti =)) .
Gunoiul nu a mai fost ridicat de miercuri in zona mea, traficul in oras e mai redus deoarece multi oameni nu si-au mai scos masinile din parcari, in rest - aglomeratie, circulatie greoaie.
 
Am fost astazi la Metro in Baneasa, a facut fratele meu un drifting de toata frumusetea, imi pare rau ca nu l\'am pozat :p, dar uitati cum arata azi parcarea de la Metro
[attachment=8286:200912/post_1096_1261254223_6591bfc750e65dbc837c791fe5d8471b.attach]
 
Cam asa sta treaba acum la Iasi: frig si multa zapada de zilele trecute.
[attachment=8288:200912/post_557_1261255105_e5f048fa30d944406efbedc583582568.attach]
 
Poze facute acum cateva minute :p =)) de la etajul 9 al blocului meu in care ma dau eu hutza hutza :32: :32:
 
doi meteorologi, sot sotie, au disparut in Caras Severin. ei incercau sa ajunga la staţia meteo Ţarcu. salvamontistii i cauta.
 
Nu vreau sa imi imaginez ce se va intampla saptamana viitoare cand vor creste temperaturile si se va topi toata zapada asta :p.
 
am filmat si eu niste imagini la ninsoarea de aseara:

 
Da dar pentru 3-4 zile eu zic ca mai nasol pentru cei de la munte unde se va simti mai bine sper ca ceata care va veni sa mentina temperatura scazuta , cel putin pentru zona de sud si zapada sa nu se topeasca asa repede , apoi dupa 27 sa se raceasca si sa ninga din nou
 
Back
Sus