• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Medicale

GeoX1

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
27.321
Scor reacție
4
Am o rugaminte la toti aceia care aveti ceva cunostinte medicale mai consistente. De fapt, am nevoie de o explicatie, ce ar putea insemna urmatoare lucruri constatate pe o radiografie pulmonara; mentionez ca radiografia nu imi apartine, dar ma intereseaza sa aflu ceva cat mai repede. Imi puteti raspunde eventual pe privat.
Dar iata constatarile de pe radiografia pulmonara respectiva (insemnari facute de medicul radiolog):

-scaderea transparentei campurilor pulmonare inferioare bilateral;
-accentuarea interstitiului pulmonar perihilar bilateral;
-sinusuri costo-diafragmatice libere;
-crosa aortica de dimensiuni moderat marite.

Multumesc anticipat.
 
Deci nu are nimeni dintre voi prieteni cu cunostinte medicale, care sa stie ce inseamna chestiile astea ? Ca de la doctora de familie nu am ce afla,e de o superficialitate crasa, toti asteapta sa le dai. Lefurile mici nu justifica, oricum, dispretul cu care te abordeaza, mai ales daca esti un om in varsta :114: :55: :32: Mi se pare chiar neobrazare pretentiile astora de a li se mari lefurile. Sa-si schimbe atitudinea fata de oameni, si pe urma sa cerseasca marirea lefurilor :32: :99: Ce cloaca... :113: :114:
 
da-mi simbata un bip sau adu-mi aminte cind o sa intru pe forum si vorbesc eu cu cineva.
 
Multumesc Anda :113: O sa ma duc cu ea la pneumologie, intre timp, am mai vorbit cu ceva rude, evident consultatie cu plata, fatra trimitere de la medicul de familie, asta e situatia...
 
Back
Sus