• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Modificare in forum

Alex

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
3.226
Scor reacție
95
Am upgradat si scriptul de aici la noua versiune, ca si pe gfxworld.info. Daca apar probleme lasati-mi un mesaj sau scrieti-mi la [email protected]
 
Am upgradat si scriptul de aici la noua versiune, ca si pe gfxworld.info. Daca apar probleme lasati-mi un mesaj sau scrieti-mi la [email protected]
Pai, Alex, au aparut probleme :biggrin: Nu mai pot sa imi editez propriul mesaj. Doar in 15 minute maxim. Or daca eu postez datele unui cutremur, si emsc il revizuieste dupa 24 de ore, e clar ca nu il pot \"revizui\" nici pe forum :harhar: Si sa il repostez nu are sens, fiindca s-ar umple topicul de cutremure postate de cate 2-3 ori, ar iesi o babilonie de nu ar mai intelege nimeni nimic.
Iata, de exemplu cutremurul de sambata seara a fost revizuit de emsc la magnitudine 3,5 pe scara Richter, dar nu imi pot edita postul !! :harhar: De ce ? :harhar::biggrin:
 
Asta este pentru a preveni in cazul in care cineva scrie prostii care incalca regulamentul, sa nu poata sa-si modifice mesajul si sa stearga ce a scris, cum s-a intamplat pe gfxworld. Ai pus insa foarte bine problema. Aici cred ca putem face o exceptie, deci o sa ridic limitarea aceasta.
 
Pai asa ar fi bine. Fiindca datele se revizuiesc uneori si la 48 de ore, or eu daca postez din nou acelasi cutremur, nu se mai intelege ce si cum :biggrin: Oricum topicul respectiv e numai de informare, cum zicea si Dodo, un fel de baza de date :biggrin: N-are rost sa fie incarcata excesiv cu cate 2-3 posturi pentru un cutremur:whistling:.
 
Ok Alex. Multzumesc. Am reusit sa editez postul. Cutremurul de sambata seara a fost de 3,5 nu 3,3 ! :biggrin:
 
Daca alegi Modifica -> Quick edit te lasa sa faci modificarea direct, fara sa mai incarce fereastra de compozitie a mesajului, si e mai rapid
 
Ok Alex, merci. Asa o sa fac data viitoare :biggrin: N-avem ce face, aia pun pe site intai valori preliminare, si uneori revizuirea e postata la 24-48 de ore. :biggrin: Acu ma mut la Chat-online (3) sa palavragim un pic despre noul sediu al INFP :harhar:
 
Sistemul de reputatie a fost activat si pe acest forum. Puteti vota utilizatorii favoriti, cu voturi pozitive, sau pe cei care nu va plac, cu voturi negative. Reputatia va fi afisata sub avatar, pentru fiecare user. Pentru a vota pro sau contra unui utilizator faceti click pe cifra care indica valoarea reputatiei, apoi apasati butonul Calificative. De asemenea, puteti vota pentru un user din profilul acestuia.
 
Sistemul de reputatie a fost activat si pe acest forum. Puteti vota utilizatorii favoriti, cu voturi pozitive, sau pe cei care nu va plac, cu voturi negative. Reputatia va fi afisata sub avatar, pentru fiecare user. Pentru a vota pro sau contra unui utilizator faceti click pe cifra care indica valoarea reputatiei, apoi apasati butonul Calificative. De asemenea, puteti vota pentru un user din profilul acestuia.

Ok, Alex, asa voi face. Abia astept :biggrin: Dodo, fii pe faza...:biggrin::harhar::harhar: Precizez ca vor fi doar voturi POZITIVE. Am preferatii mei :harhar:..stiu ei care...pe ei ii \"vanez\" cu prioritate pentru un grad pozitiv :harhar:
 
:ack:Cand sa il votez si pe Earthquake am primit interdictie:ack:
Cica am dat prea multe voturi astazi:ack:
 
:ack:Cand sa il votez si pe Earthquake am primit interdictie:ack:
Cica am dat prea multe voturi astazi:ack:

Huh... pai... ca orice masinarie... are nevoie de timp sa se raceasca :biggrin:
 
Huh... pai... ca orice masinarie... are nevoie de timp sa se raceasca :biggrin:

E dragutza treaba, oricum...:biggrin: In ce ma priveste, am putut s aimi votez preferatii, fara nici un fel de probleme :harhar::17::harhar::32:
 
:crybaby:Eu nu:ack:
Am dat si un vot neutru....asta ca sa nu il dau negativ de fapt:ack:
 
Dodo, SYL, sorinsov, aveti Mesaj Privat de la mine.
 
Din cauza unor probleme de securitate a trebuit sa fac upgrade la scriptul care ruleaza forumul nostru. Din pacate a trebuit sa revenim cu forumul la limba engleza intrucat au fost facute modificari si la fisierele care contin informatiile referitoare la limba.
 
Back
Sus