• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Paste Fericit !

ady24

New member
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
4.023
Scor reacție
0
Fie ca Sfintele Pasti sa va lumineze sufletul si casa, sa va aduca numai bucurie si sanatate, iar Dumnezeu sa va aiba in paza!
Paste Fericit !!!
 
Va urez si eu un Paste fericit, Lumina Invierii sa va fie prilej de bucurie, liniste sufleteasca si sa impartasiti cu toti cei dragi aceasta bucurie. S-avem liniste ...:)

Va dedic tuturor aceasta felicitare, sper sa va placa :55: :55:

[attachment=10940:0_78305200_1172701279_m.jpg]
 
Nu pot rata ocazia de a ura tuturor celor cu care ma stiu precum si celorlalti un Paste fericit alaturi de cei dragi si toate cele bune. Si bineinteles ... fara zgaltaieli! :55:
 
VA DORESC TUTUROR SARBATORI FERICITE!
 
CRISTOS A ÎNVIAT!
autor Mihai LEONTE

A venit şi ziua Învierii
Îngerul spre lume a strigat,
În mijlocul primăverii
Să ştiţi, CRISTOS a Înviat!

Coşurile pline sunt de ouă roşii
Cu alese bunătăţi şi cozonac,
Zâmbesc copiii, chiar şi moşii
Îţi spun, CRISTOS a Înviat!

Merge lumea-n cimitire
Unde are un neam apropiat,
E frumos, în unduirea de zefire,
Da azi, CRISTOS a Înviat!

Tu eşti aici în stânga mea
Şi sunt atât de încântat,
Nu-ţi pot spune altceva
Decât CRISTOS a Înviat!
 
HRISTOS A INVIAT!

Va doresc un Paste luminos si fericit, cu liniste si bucurie alaturi de cei dragi. Sa-veti o primavara frumoasa, asa cum e ziua de azi (in Bucuresti cel putin :32: ) si sa va bucurati de tot ce e mai frumos...

Sa ciocnim si cate un ou, virtual... :113: :114: :114: :55:

[attachment=10977:24_noroc.jpg]
 
Oooofffff,tarziu am descoperit topicul,dar fiind a treia zi de Paste nu am intarziat prea mult :55: in a va ura si eu sa fiti sanatosi,ocrotiti de necazuri si de probleme,sa aveti spor in tot ceea ce faceti :113: :114: :114:
 
multumim, la fel si tie vio :113:
 
Va doresc tuturor un Paste fericit, in care sa impartasiti bucuria Invierii Mantuitorului, si sa va fie prilej de liniste sufleteasca. Sa lasam relele deoparte, gandurile triste si cele care ne inconjoara in viata de zi cu zi, si sa incercam, pe cat posibil, sa ne bucuram de miracolul Invierii.
 
Va doresc si eu sarbatori fericite, alaturi de cei dragi.
 
Si eu va doresc sa aveti parte de un Paste Fericit si linistit alaturi de cei dragi voua.

[attachment=21244:paste-fericit4.jpg]
 
Back
Sus