• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Pentru ca vine 1 Martie, Doamnelor si Domnisoarelor le dedic acest text:

Înscris
22 Iun 2007
Mesaje
669
Scor reacție
0
Nu exista sfarsit pentru ceea ce pastrezi in inima.
Mesajul este ca, atunci cand pui ceva la suflet, adica ii deschizi calea spre profunzimile sufletului tau, atunci isi va gasi acolo un loc pentru totdeauna.
Indiferent ce se va intampla se va gasi acolo, asteptand, totul este o tesatura de legaturi, in adancul inimii, pentru totdeauna.
Este o parte a intregului si asa va fi mereu, tresarind neincetat la bataile inimii tale.
Am 64 de ani si cred in acesta idee.
Noaptea, cand incerc fara succes sa dorm, imi dau seama cel mai bine de acest lucru.
Atunci pare ca toate drumurile incep sa aiba o legatura si vad personele pe care le-am iubit si le-am urat, pe care le-am ajutat sau le-am ranit.
Vad mainile intinse spre mine cerandu-mi ajutorul. Aud bataile inimilor, vad si inteleg ce am de facut.
Imi inteleg misiunea si sunt constient ca nu am cum sa ma abat sau sa ma intorc din drum.
Si acestea sunt momentele cand stiu ca lucrurile pastrate in inima nu dispar niciodata.
................................................................................
.....................
Eu cred in teoria glontului unic. Poti sa te indragostesti si faci dragoste de multe ori, dar exista intotdeauna un singur glont cu numele tau scrijelit pe o parte. Si daca esti suficient de norocos sa fii impuscat cu acel glont, atunci nu te vei vindeca niciodata.
................................................................................
.....................

Au existat alte femei inaintea si altele si dupa despartirea de ea, dar rana lasata de ea era mereu acolo.Nu avea cum sa se vindece.Inca mai sangeram si stiam ca voi sangera intotdeauna pentru ea.Asa trebuia sa fie.
Nu exista sfarsit pentru ceea ce pastrezi in inima.
 
iar eu iti dau niste pupici :harhar: :rolleyes: :rolleyes: si-ti multumesc
 
Back
Sus