• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Primiti cu cutremurul?

De ce nu vor oamenii sa isi consolideze casele ? Eeeei, aici intram in conceptiile "de viata" ale romanasilor. Si se pot face multe dizertatii pe tema asta. Ca n-o sa mi se intample, ca asa si pe dincolo. Teama de cutremur exista, dar doar la stadiul de istericale de mosi si babe.

Oricum, Vlad, mult succes in continuare, astept cu nerabdare episoadele viitoare.
 
Mi se pare destul de bine scris, cu informatii, zic eu, pertinente si cu o abordare echidistanta.
Abia astept sa citesc si continuarea.
Apropo, si cladirea aceasta este tot clasa 1 risc seismic? Daca este asa, poate nu ar strica interviuri cu cei ce lucreaza in cladirea respectiva, eventual cu managerii de dezastre ale firmelor de acolo sau macar cu responsabilii cu protectia muncii.
191249-3.jpg

Imagine preluata din articol
 
bogdan link a spus:
Apropo, si cladirea aceasta este tot clasa 1 risc seismic? Daca este asa, poate nu ar strica interviuri cu cei ce lucreaza in cladirea respectiva, eventual cu managerii de dezastre ale firmelor de acolo sau macar cu responsabilii cu protectia muncii.

Nu, asta-i sediul temporar al primariei, cat timp cel vechi e in consolidare. I-am colindat cu bulina, sa nu uite de ea. :32:
 
cum adica? se gasesc buline de vinzare? hai ca-i tare!
 
A aparut si al treilea episod: Cei opt funcţionari care trebuie să salveze Capitala de dezastru

[font=Helvetica, Arial, sans-serif]
Soarta oamenilor care trăiesc în clădirile cu bulină roşie din Bucureşti este în mâinile a opt funcţionari din Primăria Capitalei. Aceştia au arătat însă că nu pot rezolva situaţia imobilelor care trebuie urgent consolidate. Funcţionarii ştiu să facă un singur lucru: dosare
[/font]
 
Back
Sus