• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Probleme cu serverul gfxwire

Alex

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
3.226
Scor reacție
95
In ultimele zile au fost mai multe perioade in care serverul nu a fost functional. In urma discutiilor cu firma care ofera serviciul de hosting am aflat urmatoarele:

- pe server apare din cand in cand o incarcare foarte mare a procesorului, care duce la blocarea serviciului webserver.
- in acest moment un administrator analizeaza logurile pentru a afla cauza acestor incarcari si pentru a gasi o solutie la aceasta problema
- in cazul in care administratorul nu va rezolva aceasta problema, gfxwire wa fi mutat pe un alt server. In perioada mutarii site-ul ar putea sa fie inaccesibil pentru cateva zile.

In cazul in care voi afla mai multe informatii le voi scrie aici.
 
Si astazi serverul nu a functionat aproximativ 30 de minute. Am luat legatura cu departamentul de suport tehnic si am insistat ca toate aceste probleme sa fie rezolvate in regim de urgenta.

In cazul in care problemele nu vor fi rezolvate in cateva zile, site-ul va fi mutat la alt hosting provider. Informatiile nu vor fi pierdute deoarece site-ul beneficiaza de back-up zilnic. Sper insa ca toate acestea sa se rezolve si sa nu fie nevoie sa recurg la schimbarea providerului de hosting.

In cazul in care incercati sa accesati site-ul si acesta este down, anuntati-ma de acest lucru printr-un email.

Multumesc
 
Back
Sus