• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

Alex

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
3.226
Scor reacție
95
Comentariu la unul din video-urile cu imagini de la cutremurul din 1977:
pisicutza94 has made a comment on Cutremurul din 1977 (p1):
Istrate sta pe strada cu mine...e bunicul unei prietene de-ale mele...am vb cu nepoata lui si cik cutremurul va fi ori de Paste ori de Florii intre orele 11 si 1 noaptea. Cik a simtit cutremurul care va fi si la si visat...zicea k va avea aproape 8 grade.

:):smile::harhar:
 
8 grade Kelvin :smile:
Ca daca erau alcoolice, era nasol... nici nu te puteai spala cu el pe dinti :)

Bogdan

PS Daca o fi de 0,8 grade, s-o pune? Poate zice ca a facut rugaciuni sa fie mai mic, sau ca in vis nu-i apare virgula...
 
Comentariu pentru Istrate la anuntul cutremurului facut de acesta:

buna ziua sunt din lugoj si as dori sa stiu ce sa va-ntampla.sufar de depresie .eu cred in dumneavoastra insa prieteni,sotul imi zice ca sunt nebuna.am 2 copii si de cand am auzit mor de frica.astept va rog si eu raspuns exact.multumesc

:smile::)

gura depresivului adevar graieste :harhar:
 
Rugaminte pentru Istrate:

Cand ne spuneti si de al treilea razboi si de meteorit-ca de la TV nu am inteles nimic!

Eu vreau sa stiu cand ne spune despre al 5-lea cernobal, ce sosete foloseste Putin si de ce a trecut gaina strada, ca de la TV nu am inteles nimic!
 
Eu cred ca Romania este pregatita sa faca fata cutremurului devastator de 88 de grade care o sa fie deoarece avem experienta cutremurului de 15 grade si un sfert care a avut loc anul trecut cand la Auchan (reclama! vreau bani!) s-au vandut paturi si transfuzii de sange. Si atunci, ca si acum, ca si oricand, Istrate a avut dreptate: profetia lui s-a indeplinit!

16.01.08. – O voce ma atentioneaza ca in curand va fi cutremur.
06.05.08: ALERTĂ :CUTREMUR . . . . .
Văd în HIPERMARKET-ul AUCHAN, TOATE RAFTURILE GOALE, în schimb apar numai paturi, ŞI TRANSFUZII CU SÎNGE.

cum? nu va aduceti aminte de cutremurul de paishpe grade si inca vreo doua de rezerva care s-a produs anul trecut dupa ce a fost prevestit si previzionat si necenzurat in direct senzational in reluare?????

P.S. Ce nashpa vocile astea care folosesc informatii evazive de genul \"in curand\"...
 
Saracul de el, probabil sufera omul. Unele afectiuni psihice au ca simptom \"auzitul de voci\" (paranoia sau schizofrenia). De asemenea, unele boli ale urechii si timpanului provoaca asa-numitele acufene, zgomote in urechi. Ii tiuie :) :smile:
 
Hei!!! Am inceput si eu sa aud voci! Acum cateva secunde am auzit o voce!! Zicea asa:

Procesul de crestere a PIB-ului in tarile aflate in curs de dezvoltare va incetini pana la un prag estimat la 2,1% in 2009, coborand de la 5,8% in 2008, arata estimarile pe care Banca Mondiala le-a dat publicitatii marti, 31 martie. Banca Mondiala si-a redus valoric cu peste 50% proiectiile pe care le stabilise in noiembrie 2008...

Shit. Erau stirile la radio. Da\' pot sa zic ca sunt clarvazator, nu???

Deci:

am auzit o voce care mi-a spus ca tarile in curs de dezvoltare or sa intre in colaps public. Oamenii vor alerga disperati pe strada si vor rupe bancile din parcuri. Firma de taxi Mondial nu o sa fie afectata de criza. Toate acestea se vor intampla intre 2008-2009 si am vazut si cifra 50% cum iesea in relief din pagina cartii cu Romania.
 
Si eu aud voci ! :harhar: :)) Am auzit, chiar in dimineata asta, o voce care imi spunea ca...va fi soare azi, si ca vor canta pasarelele...ciripi, cirip, cirirrip...:))
De asemenea, am primit un mesaj si am avut o viziune cum ca voi castiga la Loto saptamana viitoare :)) :)) Mesajul mi-a indicat combinatia norocoasa...:smile: :) Am mai auzit voci si am primit mesaje in legatura cu ceilalti forumisti de la cutremur.net. :)) O voce mi-a soptit ceva despre Anda ! O alta voce mi-a susurat ceva despre Bogdan. O voce mi-a cantat si despre Nocty ! Nici Dodo nu a scapat, o voce misterioasa si cavernoasa mi-a zis ceva despre Dodolica :))
 
Uitasem !!! O voce cavernoasa mi-a soptit ceva si despre Alex !!!!! :smile: :) :harhar: :))
 
Chiar acum 5 minute am auzit o voce care mi-a soptit ceva interesant despre Dodo !!!! Iar acum 2 minute o voce mi-a zis de Alex !!!!
:smile: :) :harhar: :))
 
Una noua:

In cartea Romania si lumea in timp la capitolul cataclism planetar, am prezentat inca din 1999, 14 mai, aparitia unui corp ceresc care se indreapta spre Pamant din directia Sud -> Nord. Mare mi-a fost surpriza, ca inca din 2008 oamenii de stiinta au semnalat prezenta unui astru in emisfera australa.

In cartea \"In zilele cometei\" H.G.Wells a prezentat inca din 1906 aparitia unui corp ceresc care se indreapta spre Pamant. Mare mi-a fost si mie surpriza ca inca din anul 2000 I.Ch. oamenii de stiinta au semnalat prezenta mai multor astri in diverse emisfere. Cu toate acestea, H.G.Wells nu a fost atat de exact nestiind unde se afla Sudul si Nordul in Calea Lactee, lucru pentru care a fost depunctat.

Rezultatul competitiei: 1-0 pentru Istrate, calificat in etapa urmatoare. :smile::)):)):)):):harhar::))
 
Inca una, pe un ton mai vesel:

Mentionez ca am vazut apa in Constanta.

Eh, eu personal pe asta n-o mai cred. Sunt de acord cu comete, cutremure, razboaie mondiale, morti, raniti, chinuri cumplite si suferinte devastatoare, sfarsitul apocaliptic al lumii, pe astea le accept. Dar APA IN CONSTANTA?

Pai eu am un prieten care sta in Constanta intr-un bloc confort 3 de la iesirea spre DN 200. Ala nu a mai vazut apa de vreo 5 ani ca nu au platit vecinii intretinerea si le-a sigilat conducta la tot blocul. Si fenomenul s-a generalizat. Deci, pe bune, la faza cu apa Istrate a dat-o-n bara.

Istrate e depunctat si retrogradat. Asteptam noi previziuni.
 
Alex, mosul nu a decodificat bine visul, nu te-ai prins ?? :) :smile: Mosulica trebuie sa caute o metoda de decodificare mai puternica, cifrul e patruns in taine mult prea profunde pentru mintea profanilor :harhar: :))
 
Comentariu la unul din video-urile cu imagini de la cutremurul din 1977:
pisicutza94 has made a comment on Cutremurul din 1977 (p1):
Istrate sta pe strada cu mine...e bunicul unei prietene de-ale mele...am vb cu nepoata lui si cik cutremurul va fi ori de Paste ori de Florii intre orele 11 si 1 noaptea. Cik a simtit cutremurul care va fi si la si visat...zicea k va avea aproape 8 grade.

:):smile::harhar:
Si marmota invelea ciocolata in staniol :)):)):))
 
Ultimele update-uri de la mos izmene istrate:

12.04.09 Apare in fata mea pe pozitie verticala ceva ca o panglica neagra, dreptunghiulara, dar de data aceasta este groasa. Deasupra acestei panglici apar doua cuvinte. Pe primul rand disting “ora” si pe doilea rand un cuvant care incepe “CA…”.

Sa fie panglica de la izmenele lui mos istrate ??? :smile: :) Ii cad izmenele de pe el ? :harhar: :))

Update 1.30pm Duminica
Vibratiile raman ridicate in continuare, ceea ce inseamna ca un eveniment important se aproprie.

Evenimentul important este internarea la Balaceana a lui mos istrate, in sac de forta, legat cu panglica :)) :))
 
Da, urmaresc si seismograful acela de pe mobix dar urmaresc si campul electric si magnetic. Cel magnetic e in crestere dar e inca mic pe cand cel electric se pare ca e cam mare. Seismograful e ok…pare un pic cam rosu in cel cu amplitudinile high care pare un pic cam agitat in cea de-a doua parte…poate s-a oprit vreun manelar la gratar langa statie si a dat drumu la muzica…de aia trepideaza zona :smile:

@BcCornel si cei are ati aparut ca ciupercile ,duceti-va de pe acest site,nu fiti nesimtiti,chiar nu vedeti ca sunteti penibili?veniti voi,cateva surcele,sa faceti ordine aici…chiar nu aveti ce face?nu va comvine…la gara,dar nu suntem obligati sa citim caterinca ce o faceti voi,sunteti chiar nesimtiti!!!ADMIN VA RUGAM NU DATI ATENTIE SAU MAI BINE IN NUMELE NOSTRU CEI 500 SI MAI BINE DE PERSOANE,CARE AM FOST ASEARA PE ACEST BLOG,SA STERGETI SAU SA BANATI TOT CE ARE LEGATURA CU ACESTI DEZIMFORMATORI-MULTUMIM…..si voi ,haideti ,joc de glezne….la gara la..


:)=)):harhar:=)):))=)):))
nu mai comentez ca sughit cu noduri=))
 
Back
Sus