• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Seismograme alternative

cris1

Member
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
287
Scor reacție
0
Aici se pot posta discutii cu si despre seismografe instalate in afara celor oficiale.
 
Carol, am incercat sa transmit si un mesaj privat...nu stiu daca ajunse ceva ca tocmai intra serveru in busy!
Deci, vezi de sampling.....mergi pe un 5.....in timp potzi satzi dai seama cei corect la locatzia ta...oricum 50 e ff mare ca dovada pierderea de citiri...bara aia pe mijloc taiata pe x si y...(samplingu e poze pe un semnal continuuuuu)
cablul e oke, incerca sa prinzi firul tip sufa (metalicu ala) pe corpul mufei.
 
pai daca e sa o iau asa, pe accelerograme se foloseste si un sampling de 100, insa cere prea multe resurse ori in clipa de fata am montat pe laptopul pe care lucrez si papa ceva procesor.
E ok cu 50.
Schimb cablul care iti spun ca nu e ok. Am sa pun un sampling de 10 secunde cu cablul actual si altul cu cablu nou sa vezi diferente acolo.
Un cablu lung de 25 m deja este sensibil cam la orice. Daca nu este izolat perfect apar zgomote
Un sampling mare iti arata perfect acceleratia, cu cat e mai mare samplingul cu atat ai sanse foarte mari sa prinzi maximul \'pliciului\' ca sa ma exprim asa :)
Hai ca vin mai tarziu cu dovezi.
 
carol, ce mai zice accelerometrul tau?
 
carol, ai promis ca pui accelerograme, dar nu vaz nimic. sa fi facut cris degeaba topicul asta???=))=))
 
Back
Sus