• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Seismograme - cutremurul din 4 martie 1977

INFP e acela care are un input (banii de la contribuabili) si o lipsa de output (pentru contribuabili care nu primesc la schimb nici o informatie pentru banii aceia - din ce ar trebui sa primeasca, conform documentului de infiintare si functionare a INFP). Normal ca INFP are datele acelea. Incuiate intr-un sertar. Secret de stat, evident! Concluzia? Da, ii papa degeaba. Go INFP!

P.S. Pauly404, noteaza-ti undeva ca a fost singura data cand ti-am permis sa ma caracterizezi in vreun fel pe forumul asta. Aici putem combate idei, pareri, dar fereste-te ca de foc de a pune in discutie persoana cuiva de pe acest forum.
 
Pe seismograma scrie: \"Terremoto in Romania a avvertito in tutti li nazione\"
\"Cutremur in Romania ce s-a simtitit in toata tara\", daca nu am tradus prea bine sa ma corectati, caut si eu cu disperare o sesimograma a cutremurului din 1977, le-am scris celor de la infp, dar inca nu am primit nici un raspuns,.
Daca mai are cineva ceva informatii, ar fi binevenite.
 
biskuitul, bun venit pe forum, in primul rand :sad: :32:
Cred ca ai tradus bine. Nu cunosc italiana, dar la prima impresie, comparand cu stiri seismice pe care le gasesc pe teletextul televiziunii italiene, acesta este sensul :32:
Cat priveste faptul ca ai scris celor de la INFP, si ca nu ai primit raspunsul...hm, nu vreau sa fiu carcotas, dar nici nu te astepta sa iti raspunda. Opinia publica nu prea conteaza pentru dansii...
 
Multumesc, nu am avut contact cu asa ceva pana acuma, is de 2 luni in Italia imi fac licenta in efectul cutremurelor asupra operatiilor mecanismelor. Culmea ca am simtit si cutremurul din Abruzzo, chiar cateva dintre ele, ca au mai fost si dupa, insa nu am resit sa-l prind live cu accelerometrele din dotare[s-au petrecut in afara orelor de laborator], de infp am dat de curand ca imi trebuia sa compar niste rezultate, si am zis ca daca tot este un centru in tara sa incerc. O sa vedem, am mai trimis niste mailuri la Incorporated Research Institutions for Seismology, sa vedem ce rezultate o sa iasa. Daca imi trimit ceva le pun sus. numai bien
 
Bafta in tot ce faci :sad:
INCERC-ul are accelerometre, din cate stiu (www.incerc2004.ro). Poti sa ii contactezi, poate te pot ajuta si ei cu ceva.
 
Back
Sus