• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Teoria conspiratiei: Vaccinul anti A (H1N1) aka Novel Flu

A influentat moartea actorului Toni Tecuceanu parerea ta despre gravitatea "Gripei Porcine"?

  • DA

    Votes: 0 0,0%
  • NU

    Votes: 0 0,0%
  • Nu sunt inca decis

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

bogdanch

New member
Înscris
23 Aug 2009
Mesaje
74
Scor reacție
0
Articol aparut pe site-ul unui ziar romanesc:

"In sfarsit o femeie din Austria a fost suficient de puternica si a decis sa relateze adevarul in fata lumii intregi si de aceea dupa cateva zile a pierdut locul de munca, ceea ce reprezinta dovada ca vaccinarea populatiei in forta ce are loc in SUA , Canada, Australia si Marea Britanie nu e deloc sigura asa cum ni se prezinta!
In aceste tari toti oamenii (100% din populatia), sunt obligati sa se vaccineze impotriva gripei porcine si daca refuza sunt condamnati fie la 1 an de inchisoare fie trebuie sa plateasca 250 000 USD amenda cum este in SUA!
In celelalte tari se va vaccina fie toata populatia fie cea mai mare parte din oameni!!
Croatia a facut comanda la aprox.2,5 mil de vaccinuri, Serbia , Macedonia si Romania la fel. Vaccinarea va incepe in toamna cand prin vaccinare se vor infecta oameni sanatosi, iar atunci cand
vor incepe decesele in masa explicatia oficiala in mass media va fi ” mutatia virusului care nu mai poate fi oprita”!!!

Fiti intelepti si cercetati aceasta tema si nu va vaccinati impotriva gripei porcine, prea multe lucruri sunt suspecte si fara logica!


Prin aceasta metoda se urmareste planul de DEPOPULARE A LUMII,ceea ce inseamna eliminarea si uciderea a 90% din oamenii de pe intreaga planeta din partea NWO( New World Order)! Producatorul vaccinului este firma BAXTER care deja de vre-o 5-6 ori a infectat prin COINCIDENTA oameni sanatosi cu vaccinurile sale. Trebuie sa vi se para circumspect si cum au reusit sa faca vaccin asa de repede dupa aparitia virusului? Pentru ca deja au avut vaccinul dar voi n-o sa-l primiti ci numai un grup restransi de oameni alesi iar voi o sa va alegeti nu cu vaccin ci cu virusul activ introdus in organism prin programul de vaccinare in masa fie obligatorie fie prin manipulare mass
media!!!


Numele femeii care a facut public acest adevar este Jane Burgermeister,o jurnalista cu multe premii si distinctii, si ca s-o cunoasteti mai bine puteti accesa profilul ei in Wikipedia de unde veti avea sansa sa va documentati mai amanuntit:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jane_Burgermeister
si aici, in capitolul REFERENCES veti gasi si alte lincuri pentru a va putea documenta mai bine!

Trimiteti acest e-mail tuturor prietenilor si rudelor pentru a intelege ce se pregateste la scara mondiala!

Virusul gripei porcine a fost creat n laborator Noul tip de virus gripal A H1N1(„virusul gripei porcine”),care a ajuns recent i n ara noastr, nu se aseamn cu nici un alt virus precedent, fi ind sintetizat n laborator. Pentru sinteza lui s-a folosit virusul gripei
spaniole din 1918 (cnd au murit 50 milioane de oameni) care a fost readus cu succes
la via prin decongelarea victimelor i depistarea materialului genetic viral; virusul a fost apoi combinat n mod artifi cial cu tulpina virusului comun H3N2 i H5N1 (tulpina gripei aviare).
n fi nal, virusul A H1N1 conine material genetic de la dou tulpini de grip porcin, dou tulpini de grip uman i o singura tulpin de grip aviar; a fost denumit „novel fl u” (incorect spus grip porcin) de ctre Centrul pentru Controlul Bolilor din S.U.A.(CDC) [1] .

Ct de grav este gripa porcin?
Simptomele de grip porcin sunt cel mult moderate; gripa porcin este cu mult mai blnd dect s-a ateptat, noteaz „The Times”, ceea ce face ca boala s nu se manifeste mai drastic dect o rceal sever i deci ca vaccinarea s fi e pus sub semnul ntrebrii. Nu este recomandat vaccinarea celor care sufer de boli are plmnilor, inimii sau rinichilor sau a celor cu sisteme imune slbite, a femeilor nsrcinate i a copiilor sub cinci ani [2]. n Romnia se preconizeaz s fi e vaccinate tocmai
aceste ultime dou categorii. Aadar vaccinul se testeaz pe mamele noastre i pe copiii notri!
n Marea Britanie, cea mai afectat ar din Europa se nregistreaz o mortalitate de 0,03 % [3], cu mult mai sczut dect n cazurile de mbolnviri cu o grip obinuit tip A, deci nu este justifi cat vaccinarea n mas a populaiei, cu att mai puin n Romnia
unde s-au nregistrat doar 322 de cazuri [4].

Un vaccin periculos!
Vaccinul creat mpotriva „gripei porcine” se dovedete a fi periculos:
a.) provoac cancer (oncogenez):
- studii recente au demonstrat c injectarea de material genetic strin direct n snge conduce la mutaii genetice i oncogenez n organismul care primete acel material;
- celulele umane utilizate curent n producia de vaccinuri sunt de fapt celule canceroase provenite din diferite tipuri de tumori umane sau celule fetale provenite din embrion uman avortat, singurele capabile s supravieuiasc in vitro i s se divid fr limit de timp i spaiu; se folosesc i celule animale (embrion de pui, etc.) [5];
- vaccinul „Optafl u” contra gripei porcine al Companiei Novartis va folosi celule umane provenite din tumori canceroase! [6]
b.) adjuvani toxici n vaccin:
- cele mai multe vaccinuri au un coninut periculos de
mare de mercur sub form de thimerosal (un conservant letal) de 50 de ori mai toxic dect mercurul nsui. O doz destul de mare poate cauza disfuncii pe termen lung la nivel imunologic, senzorial, neurologic, motor i comportamental.
Otrvirea cu mercur duce la autism, sindrom de atenie defi citar, scleroz multipl, defi ciene de vorbire i limbaj. Un alt adjuvant comun pentru vaccinuri este hidroxidul de aluminiu care cauzeaz alergie i oc anafilactic [7];
- pentru vaccinul gripei porcine sunt folosii adjuvani noi n scopul reducerii dozei de vaccin, cu acordul OMS-ului; cei mai muli adjuvani noi incluznd MF59, ISCOMS, OS21, AS02 i AS04 sunt mai toxici dect hidroxidul de aluminiu.
Adjuvantul MF59 este de natur uleioas i conine Tween80, Span85002 i squalena. Studiile efectuate pe oareci au artat c adjuvanii uleioi induc probleme motorii i paralizie. Adjuvantul ASO3 conine de asemenea Sqalena (cauzatoare a
sindromului rzboiului din golf) care provoac i
boli autoimune [8]. Adjuvanii Sqalena i Tween80 provoac i infertilitate la animale [9].
c.) alte boli grave pe care le poate provoca vaccinul:
- sindromul Guillain-Barr (GBS) care este o boal autoimun ce cauzeaz paralizia braelor i a picioarelor, iar n cazuri rare, a ntregului corp. n unele cazuri, GBS poate duce la paralizie complet sau chiar la moarte [10]. n 1976 s-au nregistrat cteva cazuri de grip porcin (comun, dat de virusul natural i nu cel sintetic actual) n rndurile soldailor de la Fort Dix , New Jersey i numai unul dintre ei a decedat, cel mai probabil din cauza eforturilor fi zice prea mari dect din cauza gripei.
Aceasta a dus la lansarea unei vaccinri n masa a 40 milioane persoane mpotriva unei pandemii care nu s-a materializat. Mii de oameni au cerut despgubiri pentru leziunile cauzate de vaccinare. Cel puin 25 de oameni au murit i 500 au paralizat [11]. n unele cazuri, GBS a dus ns la paralizie complet sau chiar la moarte.
Cercetrile ulterioare au estimat c a existat un caz de GBS la fi ecare 100.000 de administrri ale vaccinului
[12]. „Actualul vaccin mpotriva gripei porcine este creat dup acela model” [13].
- agraveaz astmul la copii [14] etc.O.M.S. (Organizaia Mondial a Santii) introduce dictatura medical!
„O.M.S.-ul ncearc s introduc o dictatur medical, ca i sntatea public (DSP), care a nceput s ncalce drepturile naturale ale omului. A introdus carantina, a interzis libera circulaie, a introdus vaccinarea obligatorie, s-a nclcat autonomia pacientului care nu poate refuza tratamentele obligatorii. Noi fetiizm nite concepte n medicin, care iari introduc dictatura, cum sunt, de exemplu, ghidurile, protocoalele i
medicina bazat pe dovezi” [15].

ntrebri… fr rspuns:
• De ce sunt copiii cei care trebuie s primeasc cei dinti un vaccin experimental?
• Ce rspuns va da statul pentru cazurile n care copiii i femeile nsrcinate vor fi lezate?
• De ce n SUA (probabil i n Romnia) se acord imunitate total n faa legii, mpotriva oricror plngeri n instan care ar putea rezulta n urma vaccinrii?
De ce se permite companiilor farmaceutice, ofi cialitilor din sistemul de sntate
i oricui care se ocup de administrarea vaccinurilor experimentale, ca n timpul unei stiri de urgen;,fie proteja;ilegal n cazul n care populatia sufera; leziuni n urma vaccinurii? [16]
• De ce se impune vaccinarea obligatorie cnd riscurile bolii sunt mici, iar riscurile vaccinurii sunt enorme?

Nu accept sa fim cobaii vaccinului AH1N1 n Romnia"

[media]
 
Bogdane,
Am si eu cateva intrebari:
1. De unde ai preluat articolul?
2. Daca gripa este nasoala, de ce se foloseste termenul de "decimare in masa a populatiei"?
3. Care sunt acele studii ce spun ca injectarea provoaca cancer?
4. Ce legatura are vaccinul pomenit in articol cu vaccinul produs in Romania?
5. Stii ca in Cantgrip nu este absolut nici un adjuvant?
6. Cate cazuri de imbolnaviri cu bolile enumerate sunt raportate in Romania si cate au legatura cu vaccinul antigripal? Deoarece Cantgrip-ul se produce urmand exact aceeasi reteta ca si vaccinurile contra gripei clasice.
7. Daca nu ma insel, in Romania sunt mult mai multe cazuri decat cele 322 enumerate in articol. Si daca nu ma insel, avem si morti. Si nu putini.
8. Ai pregatire medicala? Daca o somitate in domeniul virusologiei, si ma refer aici la Streinu Cercel spune ca vaccinul este singura arma, tu pe ce te bazezi cand spui ca e nasol?

Haideti sa incercam sa nu mai fim manipulati. Atat de astfel de articole, cat si de guvernanti. Haideti sa gandim logic.
 
M-am vaccinat de doua zile si daca nu mai postez dupa inca doua saptamani inseamna ca................... :32:
 
Si eu sunt de parere ca e un exemplu de manipulare in masa. Nu decimare in masa, manipulare in masa.
De acord si cu ideea ca vaccinurile pot avea si efecte secundare, de la caz la caz. Chiar si vaccinul antivariolic, aplicat pe scara larga in toata lumea pana in 1978, putea avea ca efect secundar declansarea asa-numitei encefalite post-vaccinale, intr-o proportie de 1 la 1 milion sau asa ceva. Dar de aici pana la a vedea conspiratii in vaccinare ca procedeu, asa, fara o judecata de la caz la caz (de la boala la boala si de la vaccin la vaccin, grupa de populatie s.a.m.d.) mi se pare cam mult. Sau era mai bine ca mii si mii de copii sa moara de difterie, altii sa ramana paralizati pe viata din cauza poliomielitei ?
Eu zic ca lucrurile trebuie judecate de la caz la caz, cu luciditate. Fara a contesta faptul ca exista si interese ale marilor producatori de vaccinuri, nu trebuie mers pana la a considera vaccinarea drept unealta lui :32: :32:
 
bogdan a spus:
Bogdane,
Am si eu cateva intrebari:
1. De unde ai preluat articolul?
2. Daca gripa este nasoala, de ce se foloseste termenul de \"decimare in masa a populatiei\"?
3. Care sunt acele studii ce spun ca injectarea provoaca cancer?
4. Ce legatura are vaccinul pomenit in articol cu vaccinul produs in Romania?
5. Stii ca in Cantgrip nu este absolut nici un adjuvant?
6. Cate cazuri de imbolnaviri cu bolile enumerate sunt raportate in Romania si cate au legatura cu vaccinul antigripal? Deoarece Cantgrip-ul se produce urmand exact aceeasi reteta ca si vaccinurile contra gripei clasice.
7. Daca nu ma insel, in Romania sunt mult mai multe cazuri decat cele 322 enumerate in articol. Si daca nu ma insel, avem si morti. Si nu putini.
8. Ai pregatire medicala? Daca o somitate in domeniul virusologiei, si ma refer aici la Streinu Cercel spune ca vaccinul este singura arma, tu pe ce te bazezi cand spui ca e nasol?

Haideti sa incercam sa nu mai fim manipulati. Atat de astfel de articole, cat si de guvernanti. Haideti sa gandim logic.

Raspunsuri:
1. De pe mailul de la munca, de la un coleg;
8. Nu am pregatire medicala.
La celelalte intrebari nu am raspuns.

In seara asta m-am vaccinat, nu sunt anti vaccin si nu am vrut sa te supar sau sa influentez pe cineva, doar l-am postat pt ca l-am primit :32:

Te rog daca e gresit sterge topicul, fara nici o suparare.

Multumesc!
 
Teorii conspirationiste circula si vor circula mereu. De exemplu, diversi ciudati lanseaza pe piata senzationala noutate ca autoritatile stiu cand va veni marele cutremur, dar ca nu vor sa ne spuna si noua din egoism criminal, cica vor sa ne lase sa murim, nu vor sa dea de veste data cutremurului, cica se stie si ora, dupa cum pretind diversi ciudati.
 
Eu, da, am citit de atunci, transcriptul.
Poi, ce parere sa avem?
Un nr de 4000 oameni din populatia Americii - privit dinspre institutiile de sanatate publica - este doar un parametru statistic, o rata si un risc intr-o campanie de tratament profilactic al populatiei sub spectrul amenintarii unei pandemii similare celi de acum.
Eu personal, pt ca nu am de unde sa stiu daca 'acest virus e creat, daca exista o conspiratie globala sau nu, de decimare a populatiei si de imbogatire a producatorilor de medicamente', de aceea nici nu-mi bat capul cu teoriile conspirationiste. Cert e ca am o teama de a fi cobai si a deveni acel procent minoritar care a suferit efecte adverse si ma indoiesc sa fi existat timpul necesar pt medicii care au produs cantgrip, de a fi studiat virusul si definitivat vaccinul safe pt om - safe, cu un procent de X.X% grad de risc... .
 
Parerea mea. Daca le luam la rand, cred ca e cate putin din toate. Nitzica conspiratie globala nu strica niciodata, ca firmele farmaceutice au bagat bani in buzunar la greu in vreme de criza asta e clar... Mediatizarea extraordinara cred insa ca a fost ca in zicala "cainele care latra nu musca". Adica daca chiar ar fi fost s-o punem de-o pandemie, cred ca aflam abia dupa ce se instala pandemia. Nu ca "vedeti c-o sa fie". Nici SARS, nici aviara, nici porcina nu au ajuns la nivel de pandemie, nici macar la nivel de epidemie. Interesant mi s-a mai parut faptul ca, in cazul pandemiei din primul razboi mondial, bolnavii mureau direct din cauza virusului, nu din cauza bolilor cronice care se agravau. Au fost sute de mii de cazuri de soldati sanatosi, fara boli cronice, care au murit rapid, in 2 zile. Acum insa... pare un virus mult mai usor decat gripa de sezon.

Referitor la vaccin. Ok, sa zicem ca faci vaccinul. El te protejeaza impotriva virusului actual. Insa in cazul in care apare mutatia de care sunt ingroziti OMS-ul si asa mai departe, e clar ca nici cei vaccinati nu or sa mai aiba imunitate la el. In afara de asta, nici vaccinul in sine nu iti da siguranta 100% ca te va proteja de virus. Personal eu apelez la vaccin, tratamente, etc doar in caz de forta majora.

Ce era interesant in reportajul respectiv era faptul ca si in 1978 se dusese o campanie din asta mediatica super propagandistica, ca si acum. Atunci nu aveau decat vreo 2 decese din cauza virusului. Capetele minunate care au coordonat programul de atunci de vaccinare in masa au bagat in buzunar bani la greu. Si in plus nu au informat pacientii despre riscuri. Iar in promotionale au folosit numele unor vedete, spunand ca acestea s-au vaccinat, ca sa atraga populatia sa se vaccineze, desi vedetele respective nu se vaccinasera.

Intrebare de baraj: daca si gripa porcina se dovedeste a fi un mare fas, cine va plati inapoi statului banii cheltuiti cu productia si cumpararea vaccinului si a stocurilor de antivirale care nu vor fi folosite?

Iar chestia cu obligativitatea vaccinarii mi se pare cea mai mare porcarie.
 
Back
Sus