• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Zvonuri despre cutremur

Dodo

New member
Înscris
14 Ian 2005
Mesaje
3.275
Scor reacție
0
In fiecare an auzim cu totii aceeasi placa\" in luna nu stiu care va fi un seism devastator in zona Vrancea\".

Haideti sa vedem cine are interes sa faca asta:
-Hancu ca sa isi faca reclama caci altfel nu ar fi auzit nimeni de el
-Un scriitor sau altul care doreste sa isi vanda cartile
-Firmele de asigurari ca sa isi faca planul la incasari
-Presa ca sa isi vanda ziarele
-Cei care detin pagere de avertizare ca sa isi poata lua salariul


Va mai amintiti povestea cu ciobanasul care se distra strigand ca a venit lupul la stana? In ziua in care chiar a sosit lupul nimeni nu i-a mai sarit in ajutor.
Asa se va intampla si cu noi caci la un moment dat vom fi satui de atatea alerte si previziuni in borcan, incat ii va fi greu cuiva sa ne convinga de iminenta unui seism.
 
Foarte bine spus Doddy, pardon Dodo, toate aceste zvonuri (total nefondate dupa pererea mea) despre cutremure, sunt ca divesrsi sa atraga atentia, sa isi faca publicitate...
 
Foarte bine spus Doddy, pardon Dodo, toate aceste zvonuri (total nefondate dupa pererea mea) despre cutremure, sunt ca divesrsi sa atraga atentia, sa isi faca publicitate...
In loc sa imi pocesti mie nick-ul mai bine ai citi de 2 ori ce scrii.
 
Foarte bine spus Doddy, pardon Dodo, toate aceste zvonuri (total nefondate dupa pererea mea) despre cutremure, sunt ca divesrsi sa atraga atentia, sa isi faca publicitate...
Bravo SYL...stii la ce ma refer, asta ca sa nu mai zica Dodo asa si pe dincolo :))
 
:)):death:Sunteti niste invidiosi.
In loc sa comentati despre zvonuri va luati de nick-ul meu:ack:
Shame!
 
:)):death:Sunteti niste invidiosi.
In loc sa comentati despre zvonuri va luati de nick-ul meu:ack:
Shame!
Stai Dodo cuminte, ca nu te-a jupuit nimeni. :)) Mai grav era daca iti pocea cineva numele, dar nick-ul...chiar e mai simpatic asa, Doddy. E un alint, un diminutiv daca vrei :))
 
Si daca mie nu imi place?
Eu nu va botez pe voi:ack:
 
Si daca mie nu imi place?
Eu nu va botez pe voi:ack:
Sa stii ca si pe mine ma mai striga unii Sorinel, la ditamai 29 de ani cat am. Si nu ma supar, fiindca am simtul umorului, Dodo. E bine sa ma mai amuz, decat sa stau incruntat si posomorat toata ziua. E mai sanatos sa fii jovial. :))
 
Si daca iti spuneau soricel iti placea?
Mie imi place dodo si gata!
Pot sa va botez si eu si nu stiu daca lui SYL i-ar placea sa fie SYLLY
 
Pastrati discutia on-topic, please
 
Da! Asa am spus si eu.Aici trebuia sa mai adauge fiecare cine are interes sa zvoneasca ca va fi un seism major!
 
....sau cineva care vrea sa abata atentia populatiei de la anumite probleme
 
... sau cineva care vrea sa puna mana ieftin pe vreun apartament (sau mai multe) din blocurile cu bulina, sau vechi... \"vezi ca vine cutremurul ala mare! mai bine te-ai muta!\" si alte chestii de genul asta...
 
... sau cineva care vrea sa puna mana ieftin pe vreun apartament (sau mai multe) din blocurile cu bulina, sau vechi... \\"vezi ca vine cutremurul ala mare! mai bine te-ai muta!\\" si alte chestii de genul asta...

in acest caz ar fi mana unor societati imobiliare numai ca si-ar pierde unii inalti oficiali \"infp-isti\" joburile si cum asta nu s-a intamplat inclin sa cred cum a zis cineva mai sus ca e vorba tot de o intoxicare venita de la departamentul acela de \"dus populatia de nas\" dar care nu stiu de cine apartine. pe \"base\" il exclud, deoarece el ii baiat bun, dar sunt altii care au alte \"enterese\".

PS : daca este si consideri ca anumite trimiteri ale mele la adresa politicului ti se par deplasate, te rog sa-mi spui sau sa le cenzurezi, ca n-as vrea ca niste ochi dibuitori sa-ti creeze probleme cu site-ul. stii tu anumiti \"unii\" inca nu s-au vindecat de comunism si considera ca populatia ar trebui sa stea cu nasul undeva. :ack:
 
Back
Sus