• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

In sfarsit, am intrat si eu intr-un binemeritat concediu de odihnaaa ! :bwelcome: :clapping: :118: Maine plec la munte la Cheia...uhhh, abia astept sa las un pic totul deoparte. :32:
 
Era si timpul sa te mai relaxezi putin. In alta ordine de idei, si eu ajung maine pe Cheia, undeva pe la pranz.Poate ne intersectam :bwelcome:
 
Vom vedea. Sunt cu familia, a venit si sora mea din Belgia. Pana una alta, treci la raport :bwelcome: :clapping: :118:
 
Odihna placuta! E frumoasa zona, racorica. La noi in weekend depasim 40C. M-am saturat de caldura asta pana peste cap, vreau sa se racoreasca. Am terminat si eu facultatea de Stiinte Economice, pe 26 am sustinerea licentei iar pe 29 plec, in sfarsit, cu gasca la mare-Bulgaria/Sunny Beach. :bwelcome:
/// Edit: Multumesc!
 
Multumesc AX ! :118: :32: Bafta multa si tie :96: :bwelcome: :clapping:
 
Azi am urcat la cabana Ciucas...am ajuns acolo cu limba scoasa :12: :p :bwelcome: :clapping: Nu e vorba ca am trecut pe langa prapastii, dar drumul e destul de obositor, nu am luat-o pe la Muntele Rosu, am folosit traseul de pe langa Valea Berii, pe urma un drum din asta de padure, cu pietris, pe care pot merge doar masini foarte puternice. Panta e destul de pronuntata, in special in a doua jumatate a drumului, de aia am si ajuns cu limba scoasa sus la Ciucas la cabana :118: :32: :96: Vremea a fost foarte buna, nu ma plang...desi si aici soarele e destul de puternic. Daca la urcare oboseala parea fireasca, la coborare trebuia sa fim atenti sa nu alunecam pe pietroaie, pantele fiind, cum spuneam, destul de abrupte si lungi. La un moment dat ma tineam de peretele stancos, sa nu alunec pe pietroaie, urmand exemplul juniorilor (nepotii mei :12: ). Totusi, zic ca drumetia a meritat, m-am colorat ceva, am si dat jos ceva... =))
 
Mai Gheorghe, gasit-ai tu vreodata barbati straini la tine in sifonier?
- Mai Ioane, n-am gasit nici un strain, toti erau romani.

Ion iese din casa si il vede peste gard pe vecina-su Gheorghe, care isi batea temeinic nevasta.
- Gheorghe, ce faci, ma?
- Iote, imi repar masina de spalat.

Gheorghe il intalneste pe Ion si ii spune:
- Stii ca ti-a murit soacra?
- !!!
- Ioane, stii ca ti-a murit soacra?
- !!!
- Ioane, nu ai auzit, ti-a murit soacra!
- Nu ma face sa rad ca am buzele crapate...

Ion pleaca in concediu, in strainatate, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. La intoarcere, Ion, care a uitat sa-i cumpere un papagal, ii ia o bufnita si-i spune lui Gheorghe ca e papagal regal...
O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe daca papagalul a inceput sa vorbeasca. Gheorghe raspunde:
- Bai, inca nu vorbeste, dar tu stii ce atent se uita?..

Tu nevasta, este adevarat ca ai avut mai multi barbati inainte sa te mariti cu mine ?
- Mai barbate ! Mancare buna ai ?
- Am !
- Haine curate ai ?
- Am !
- Aseara ti-a placut ?
- Mi-a placut !
- Da' alalta-seara ti-a placut ?
- Si inca cum !...
- Pai cum crezi tu ca se invata toate astea, la fara frecventa ?!

Un om avea un papagal care injura. Intr-o zi exasperat, il inchide in camara. Nimic, numai porcarii ii ieseau pe gura papagalului. Il inchide in sifonier. Si mai rau. Il inchide in congelator. Dupa un minut tace.
Deschide omul usa congeletorului. Papagalul zice:
"Va rog sa acceptati scuzele mele pentru neplacerile provocate, va asigur insa ca nu se vor mai repeta!"
Omul sa cada pe spate, nu-i venea sa creada.
Tot papagalul: "Apropo... doar asa, de curiozitate; gaina cu ce-a gresit?"

Un politist facandu-si rondul de noapte se pomeneste cu un individ în cap care a sarit de la etajul unui bloc.
- Ce faci omule, de ce sari de la etaj?
Individul:
- Dom'politist eu sunt parasutist!
- Si unde ti-e parasuta?
- E sus, o bate barba-su!...

Un vierme ii spune prietenei sale:
- Daca nu te mariti cu mine, ma arunc in fata gainii!..

O femeie facea cumparaturi la un supermarket. Cumpara o cutie de lapte 2%, un carton de oua, o cutie de suc de portocale, o cutie de cafea, o salata si niste costita afumata. In timp ce le descarca la casa, vine un tip beat in spatele ei si se uita indelung la produse. Apoi spune:
- Tu traiesti ,mai mult ca sigur, singura!
Femeia se uita contrariata la produsele pe care le cumparase si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.
- Ai perfecta dreptate, sunt singura, dar de unde ti-ai dat sema?
- Pentru ca esti urâta!!!..

Gigi Becali e intrebat:
- Cainele dv. e de rasa pura?
- Pura!
- Are si arbore genealogic?
- Nu e nevoie, ii foloseste pe aia din curte! ...

- Ioane, vaca ta fumeaza?
- No, da cum sa fumeze vaca?
- Atunci, ma, ti-o luat foc grajdu' ...

Cine a inventat casatoria?
Evreii: au gasit o modalitate de a face sex fara bani.

Ion si Maria in noaptea nuntii dupa partida de sex;
Maria:-Ma Ioane tu nu-i face in veci SIDA.
Ion: Desteapta esti tu Marie, de unde sti tu lucru aista?
Maria: Pai tu ai putza mai mica decat virusu!

Pe o banca, in parc, un copil manca intr-o disperare dintr-o cutie de bomboane. O batrana il vede si ii spune:
- Nu trebuie sa mananci atatea bomboane, te poti imblonavi!
- Dar dumneavoastra stiti cat a trait bunicul meu? 105 ani!
- Si manca atat de multe bomboane?
- Nu, DAR ISI VEDEA DE TREABA LUI!!!

- Suferiti cumva de vise erotice? întreaba doctorul un pacient.
- Nu sufa;r, domnule doctor. Chiar îmi fac placere!...

Un mos merge la doctor.. Acesta îl întreaa:
- Cum stai cu inima, cu plamînii?
- Foarte bine.
- Dar e ceva care te supara?
- Da, am o problema: cînd fac sex, aud fluieraturi în urechi.
- Ce vîrsta ai mata?
- 93 de ani.
- Pai la 93 de ani ce ai vrea sa auzi, aplauze?...



Mai Gheorghe, gasit-ai tu vreodata barbati straini la tine in sifonier?
- Mai Ioane, n-am gasit nici un strain, toti erau romani.

Ion iese din casa si il vede peste gard pe vecina-su Gheorghe, care isi batea temeinic nevasta.
- Gheorghe, ce faci, ma?
- Iote, imi repar masina de spalat.

Gheorghe il intalneste pe Ion si ii spune:
- Stii ca ti-a murit soacra?
- !!!
- Ioane, stii ca ti-a murit soacra?
- !!!
- Ioane, nu ai auzit, ti-a murit soacra!
- Nu ma face sa rad ca am buzele crapate...

Ion pleaca in concediu, in strainatate, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. La intoarcere, Ion, care a uitat sa-i cumpere un papagal, ii ia o bufnita si-i spune lui Gheorghe ca e papagal regal...
O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe daca papagalul a inceput sa vorbeasca. Gheorghe raspunde:
- Bai, inca nu vorbeste, dar tu stii ce atent se uita?..

Tu nevasta, este adevarat ca ai avut mai multi barbati inainte sa te mariti cu mine ?
- Mai barbate ! Mancare buna ai ?
- Am !
- Haine curate ai ?
- Am !
- Aseara ti-a placut ?
- Mi-a placut !
- Da' alalta-seara ti-a placut ?
- Si inca cum !...
- Pai cum crezi tu ca se invata toate astea, la fara frecventa ?!

Un om avea un papagal care injura. Intr-o zi exasperat, il inchide in camara. Nimic, numai porcarii ii ieseau pe gura papagalului. Il inchide in sifonier. Si mai rau. Il inchide in congelator. Dupa un minut tace.
Deschide omul usa congeletorului. Papagalul zice:
"Va rog sa acceptati scuzele mele pentru neplacerile provocate, va asigur insa ca nu se vor mai repeta!"
Omul sa cada pe spate, nu-i venea sa creada.
Tot papagalul: "Apropo... doar asa, de curiozitate; gaina cu ce-a gresit?"

Un politist facandu-si rondul de noapte se pomeneste cu un individ în cap care a sarit de la etajul unui bloc.
- Ce faci omule, de ce sari de la etaj?
Individul:
- Dom'politist eu sunt parasutist!
- Si unde ti-e parasuta?
- E sus, o bate barba-su!...

Un vierme ii spune prietenei sale:
- Daca nu te mariti cu mine, ma arunc in fata gainii!..

O femeie facea cumparaturi la un supermarket. Cumpara o cutie de lapte 2%, un carton de oua, o cutie de suc de portocale, o cutie de cafea, o salata si niste costita afumata. In timp ce le descarca la casa, vine un tip beat in spatele ei si se uita indelung la produse. Apoi spune:
- Tu traiesti ,mai mult ca sigur, singura!
Femeia se uita contrariata la produsele pe care le cumparase si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.
- Ai perfecta dreptate, sunt singura, dar de unde ti-ai dat sema?
- Pentru ca esti urâta!!!..

Gigi Becali e intrebat:
- Cainele dv. e de rasa pura?
- Pura!
- Are si arbore genealogic?
- Nu e nevoie, ii foloseste pe aia din curte! ...

- Ioane, vaca ta fumeaza?
- No, da cum sa fumeze vaca?
- Atunci, ma, ti-o luat foc grajdu' ...

Cine a inventat casatoria?
Evreii: au gasit o modalitate de a face sex fara bani.

Ion si Maria in noaptea nuntii dupa partida de sex;
Maria:-Ma Ioane tu nu-i face in veci SIDA.
Ion: Desteapta esti tu Marie, de unde sti tu lucru aista?
Maria: Pai tu ai putza mai mica decat virusu!

Pe o banca, in parc, un copil manca intr-o disperare dintr-o cutie de bomboane. O batrana il vede si ii spune:
- Nu trebuie sa mananci atatea bomboane, te poti imblonavi!
- Dar dumneavoastra stiti cat a trait bunicul meu? 105 ani!
- Si manca atat de multe bomboane?
- Nu, DAR ISI VEDEA DE TREABA LUI!!!

- Suferiti cumva de vise erotice? întreaba doctorul un pacient.
- Nu sufa;r, domnule doctor. Chiar îmi fac placere!...

Un mos merge la doctor.. Acesta îl întreaa:
- Cum stai cu inima, cu plamînii?
- Foarte bine.
- Dar e ceva care te supara?
- Da, am o problema: cînd fac sex, aud fluieraturi în urechi.
- Ce vîrsta ai mata?
- 93 de ani.
- Pai la 93 de ani ce ai vrea sa auzi, aplauze?...
 
Ii trimit undeva pe toti aia care isi iau doctoratul prin plagiat fara rusine, copy-paste clar !!! In timp ce eu nu am bani sa imi platesc un articol, pentru o conferinta la Politehnica din Bucuresti !!! Abia astept sa scap de tara asta nenorocita, ca nu o mai suport. Nu datorez nimic acestei tari penibile...
 
GeoX va transmite :12: : salutari la toata lumea.Zburd printre nimfele lui Poseidon, la mare,la soare,la fetele goale :98: . Valurile sunt cam mari,gacicile urla de placere printre muntii de apa. Valurile sunt foarte puternice aici la Costinesti; mi'a cazut de 3 ori slipul :12: Lumea face talazoterapie :) nu se poate inota deloc.
 
Am gasit o chestie intr-o carte, care m-a dat pe spate:
"Sunt gravid cu cuvinte, am nevoie de o nastere lexicologica, altfel mor."
James Branch Cabell
 
Mesaje de la ady, aflat la mare, la soare...la..:12: :98: :12:

"Salutari de pe plaja de la Navodari. Vremea este superba, apa destul de rece prima oara cand intri e mai urat apoi te obisnuiesti. Temperatura este acceptabila, acum ma duc direct in apa" (15.08.2012, ora 9h51min)

"Astazi marea a fost cam agitata cu valuri destul de mari. Maine ma scol dis de dimineata sa vad rasaritul. In rest relaxare. Ceva noutati dpdvs?"(15.08.2012, ora 21h45min)
 
Back
Sus