• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

Daca imi da voie sefu', m-as duce cateva zile, asa, preventiv :32:
 
LA MULTI ANI ! PETERU, sa fii sanatos, sa ai parte numai de bucurii dese la intervale scurte

:32:
:55: :8: :) :)
:32::47::32::47:

:32: :32:
 
Buna dimineata :8:
Am revenit aseara din sejurul montan, nu am avut timp de impresii si poze, cred ca pe diseara sau maine :32: :32: Aseara am stat 3 ore pline sa aduc la zi buletinele seismice inclusiv pentru Turcia :55: :32:
 
La multi ani! pentru toate Ioanele si toti Ionii de pe aici, si celor dragi de pe langa voi care poarta aceste nume ! :32: :32: :32: :55:
 
Observ o globalizare 'tot mai generalizata', care depaseste si previziunile lui istrate :32: : un dusman planetar - terorismul, o incalzire globala, o criza mondiala financiara, o pandemie de gripa, probabil si o criza a resurselor. Pericole care nu tin cont de sex, nationalitate, religie, zona geografica :32:. Ma intreb ce mai poate urma? Bineinteles ca toate acestea sunt bine incadrate in scenarii apocaliptice, tot globale.
Am uitat de calendarul mayas care se opreste la 2012 si de copiii de cristal care apar pretutindenti pe glob, fara nicio legatura cu variabilitatea reaselor umane in timp si spatiu si raportata la habitat,nivel de trai, educatie etc.
Cred ca am uitat mai multe chestii globale, d efapt :55: :32: .
 
Una,
Chestiile alea globale, la tine se aplica in particular!
Iar scenariul care ni se instrumenteaza, este de fapt inceput de mai mult timp!
Nu degeaba citesc eu SF, mai sunt si lucruri adevarate sub o masca de fictiune!
Ceea este mai grav este faptul ca politicienii si oamenii de stiinta inoculeaza frica alaturand-o de previziunile Bibliei!
Ateu sau credincios ne temem de aceleasi lucruri!
 
De Marian:


(Astazi, 09:32 PM) somnoroase cutremurele, de prin vrancea se aduna, se ascund de prin adncuri, noapte buna.; doar seismografele suspina, pe cand falia neagra tace, dorm si muntii prin gradina, dormi in pace

:32:
 
Vezi, cutremurele se duc, se scutura seismografele-n nuc, se aseaza bruma peste ele, de ce nu mai vii,de ce nu mai vii..? O, vino iar in a mea tara, sa te simtim cu mult nesat, sa razim dulce capul meu, de Vrancea ta, de vrancea mea...; ti-aduci aminte cum pe-atunci, cand zguduiai si vai si lunci, orase, , japonia,chiar L.A, De-atatea ori, de miii de ori?! Caci tu înseninezi mereu, tectonica continentului meu, Mai mândru decât orice stea, Tara mea, Nemultumirea mea, :; Tarzie toamna e acum, Se scutur frunzele pe drum, Plecarea ta zguduind cararile, pustiind mereu-ncantarile...

poezia originala http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/mihai-eminescu-9zudtpd/de-ce-nu-mai-vii-6zushop.html
 
La multi ani Adi (adrian1988) ! :32: :32: :) :32: :32:
Sanatate, noroc si tot ce-ti doresti ! :32: Bafta in sesiune :55: :8: Sa iei 10 la examene...pe urma te ascult eu la seismologie, sa vad ce stii :) :42: :40:
 
la multi ani si din partea mea Adi, sa fii sanatos, voios si sa ai parte de tot ce-ti doresti! :40: :32: :32: :32: :55: :8: :32: :42: :) :) :32:
 
Se mai poate spune La Multi Ani! cu intarziere? :32:
 
La multi ani andy si blackvasile ! :32: :55: :) :) Sa fiti sanatosi, voiosi si fericiti, s-aveti noroc in toate :32: :32: :8:
 
Mesaj 9968 ! :32: :69: :69: :6: :6:
Pai cred ca in ritmul asta, saptamana asta fac un total de 10000 de mesaje aici ! :55: Wow, nici mie nu-mi vine sa cred ! :135: :135: :32: :98:
 
GeoX a spus:
Mesaj 9968 ! :69: :6: :6: :32: :98:
Pai cred ca in ritmul asta, saptamana asta fac un total de 10000 de mesaje aici ! :135: Wow, nici mie nu-mi vine sa cred ! :32: :69: =)) =))
La mai multe!! :135: Acum am vazut ca imi mai lipsesc doar ...doua zerouri si te ajung :55:
 
Da, e clar, voi ajunge la 10.000 de mesaje :135: :135: In 4 ani, 10.000 de mesaje !! :32: :69: :69: :6:
M-am inscris aici pe 11 martie 2006, asa ca luna viitoare "implinesc" 4 ani...sunt deja baiat mare :55:
 
Back
Sus