• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

LA MULTI SI FRUMOSI ANI, Dan! (stie el care :98: :12: :D ;)). Cu ocazia implinirii unei frumoase si ...rotunde varste (schimba prefixul :26:), iti doresc...sa ai parte...de tot ce-ti place, sa iti realizezi cu brio toate proiectele personale si profesionale, sa te bucuri de tot ce e mai frumos, alaturi de cei dragi :12: :26: :D La multi ani!
 
LA MULTI ANI BOGDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! :98:
 
La multi si fericiti ani, arkan! Iti doresc numai bine, impliniri frumoase si tot ce-ti place ! :98: :12: :12: :D :D
 
Abia ieri am aflat de unde si-a luat GeoX nickul: de la Paris!
Si iata si dovada incontestabila:
[attachment=26304:GeoX.JPG]
 
Ca sa vezi, domnule!
Incepand cu 1 Noiembrie, prin Ordonanta de Guvern, preotilor nu li se mai impoziteaza salariile, ca oricum le aveau mai mari ca ale profesorilor, iau bani cu orice ocazie de la vii si de la morti ( botez, nunta, inmormantare, parastas, sfestanie ) fara a da nici o chitanta si fara impozit!
Stau si ma intreb cate puteri sunt in stat, cred ca toti au uitat de BOR, sau au prea multe pacate si vor sa si le spele cu bani!
 
Maine dimineata plec din tara, la o conferinta in Viena, unde duminica la pranz voi prezenta o lucrare din domeniul meu de cercetare (subiectul tezei). Voi reveni in tara pe 13 noiembrie seara, iar in noaptea de 14 spre 15 noiembrie plec cu trenul la Timisoara, unde pe 16 noiembrie pe la 12 jumate voi avea o alta prezentare. Revin in Bucuresti in dimineata zilei de 18 noiembrie, dupa care cel mai probabil din 20 noiembrie incolo voi fi programat pentru prezentarea tezei in catedra. Am un program foarte, foarte incarcat in aceasta luna.
 
Diseara pe la 8 aterizez in Romania :38: A fost bine aici la Viena, pe langa prezentarea de la conferinta, am apucat sa vad si cate ceva, am vizitat de exemplu palatul Schonnbrun (fosta resedinta de vara a familiei imperiale), de asemenea muzeul Sisi (inclusiv apartamentele imperiale)...Ce sa zic, ne-am uitat asa cu ochii cat cepele :38: :38: Evident, am aflat cate ceva, lucruri mai pitoresti asa, din viata imparatesei Elisabeta, sotia lui Franz Iosif (cunoscuta mai popular sub numele de Sisi)...
Viena este oricum un oras frumos, civilizat, nu se compara cu obiceiurile romanesti. Din pacate, am apucat sa vad in metrou si cevá tzigani romani veniti la cersit, bineinteles ca nu le-am dat nimic, si la apropierea lor nu am mai vorbit. Nu dau nimic pentru propasirea palatelor cu turnulete, scurt ! Sa puna mana sa munceasca, nu sa cerseasca ! :32: :32: :87: :D
 
Marti 27 noiembrie este "ziua cea mare" pentru mine: sustin teza in catedra. Sper sa nu dea cu pietre dupa mine pentru ce am facut... :38: :38: :38: :12: :12: :D :12: :32: :D :87: :32: :32:
 
Multumesc DG. Ora e inca incerta, profa trebuie sa fie inapoi in Bucuresti la 3 jumate, asa ca s-ar putea sa fie mai devreme.
 
S-a confirmat, sustinerea va fi mai devreme. Voi prezenta teza in catedra cel mai probabil in jurul orei 11...sa vedem, suntem 3 doctoranzi care avem de sustinut.
 
Back
Sus