• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Forum nou

mi se intimpla ceva ciudat (e adevarat ca se intimpla de mult timp dar am tot ignorat...): cind ma loghez pe portal (cutremur.net) , ca sa intre pe chat, trebuie sa dau de doua ori click pe shoutbox. adica, la primul click pare ca pagina face refresh, iar la al doilea incarca chat-ul.
 
Am observat si eu o problema asemanatoare, de ex cand intri pe www.cutremur.net si apoi faci click pe Forum, prima oara face un refresh la pagina si abia apoi intra in forum. Nu imi dau seama din ce cauza e treaba asta, o sa studiez sa vad ce se intampla.
 
Foarte greu se acceseaza arhiva chatului chiar si pentru ultimele 2 zile. In aceasta dimineata mi-a fost absolut imposibil sa citesc ce s-a mai scris aseara dupa ce am plecat eu.
Deci am incercat de 10 ori in interval de 2 ore sa accesez arhiva pentru ziua de ieri, si a fost imposibil. Nu a raspuns in nici un fel, statea, statea si nu dadea nici un raspuns....
 
Cand mai patesti asta incearca sa stergi cache-ul de la browser si vezi dupa aceea daca merge mai usor.
 
Tot asa face. O sa incerc diseara de acasa, am sters cookies, temporare, tot...si la fel, nu raspunde.
 
Deci nu merge nici de acasa, am sters cookie-uri si orice alte ramasite, si nimic. Nu pot extrage din arhiva ceea ce s-a scris ieri pe chat, orice as face.

Nu, imi pare rau, dar situatia e clara: nu merge deloc cautarea in arhiva chat-ului, si pana acum era destul de greoaie, dar de azi nu mai reusesc sa extrag ceea ce s-a scris cu pana la 24 de ore in urma. Am tot sters temporare, cookies si alte cele, si situtia se mentine.

Am incercat de pe al 3-lea calculator, de pe laptop, si acelasi lucru observ: imposibilitatea de a extrage din arhiva chatului ceea ce s-a vorbit ieri. Am curatat cookie-uri, temporare etc., dar nimic.
 
Azi am reusit, in sfarsit, sa accesez arhiva chatului. Nu stiu ce a fost ieri, am incercat pe 3 calculatoare si nimic...
 
Daca se repeta situatia, incearca cu format c: De obicei, dupa comanda asta, merge orice.
 
Am incercat sa intru pe lista cladirilor cu risc seismic bucuresti( stirile riskzone si cutremur,net/articole) dar nu pot accesa pagina, imi apqre avertismentul din fisier.

si fisierul... :113:
 
ti-am trimis pdf-ul pe mailul cu care te-ai inregistrat.
nu stiu ce se intimpla la tine, la mine merge.
 
Probabil pentru ca sunt pe laptopul "de serviciu", unde avem instalate niste "protocoale" mai stricte.. :113:
Multumesc!
 
Aloha all!
Intrebare: de ce nu merge Shoutbox-ul pe BlackBerry?
Multumesc
 
Maddy a spus:
Am incercat sa intru pe lista cladirilor cu risc seismic bucuresti( stirile riskzone si cutremur,net/articole) dar nu pot accesa pagina, imi apqre avertismentul din fisier.

si fisierul... :113:

mai pune odata fisierul. cel pus e gol (negru)
 
Salut

M-am logat sambata , dupa cutremur, si am postat un post, ca sa vad, stupoare, ca nu am nici un post , acel pe care l-am postat sambata fiind primul meu post pe acest forum, celelalte posturi ale mele vad ca nu mai sunt.
 
Vezi ca tu ai intrat destul de rar in ultima vreme, acum vreun an si ceva s-a facut un transfer si a trebuit sa ne reinregistram. S-a reusit recuperarea unor conturi vechi, dar in multe cazuri a fost nevoie de reinregistrare.
 
Back
Sus