• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Fotografii diverse

Care? Ăla de stau artificiile pe el? Ăla e un scăunel, că eu am făcut pozele din mână. ;)

EDIT: aaa, m-am prins. Dacă e vorba de trepiedul ce-l ofer bonus, nu, e un trepied no-name, dar suficient de stabil. Mai ales că la foto de pe trepied poţi folosi atât telecomanda (sau întârzierea declanşării), cât şi mirror lockup. Mă refer la dSLR-uri, că la săpuniere se simplifică semnificativ treaba. Dacă vine vorba de vânt puternic, nu cred că e trepied care să nu vibreze. Şi montura telescopului meu o face, care-i din ţeavă de oţel de 40 mm, d-apăi un amărât de trepied.

PPS: apropo, pentru amatori, preţul pachetului scade la 1000 lei, până trec sărbătorile, inclusiv Sf. Ion. ;)
 
Ceva poze de la Tusnad, facute in perioada 29 decembrie 2010-3 ianuarie 2011.

Iata ceea ce vedeam eu din camera de la pensiune:

[attachment=18347:DSCN2566.JPG]
 
Fosta vila a lui ceausescu:

[attachment=18348:DSCN2618.JPG]

O ciupercuta de piatra la intrarea dinspre Miercurea Ciuc:

[attachment=18349:p1030186.JPG]

(Va urma)
 
norocosule! ai avut zapada ;)
in mod normal, pe ciupercuta aia curge apa adusa pe jgheabul care se vede in spate. este un izvor feruginos, ceea ce se vede si dupa culoarea ghetii. eu nu l-am vazut niciodata inghetat ;)
 
Aaa, mâţa mi-a plăcut că era drăguţă şi se ascundea sub nişte scânduri pe un deal. E făcută cu teleobiectivul, la 250mm, 400mm echivalent pe film de 35mm.
 
ati vazut si o cetate pina la urma :D
 
Da, fuserăm și pe-acolo. Maimuțica a-ntrebat de tine și de ce nu ne-ntâlnim. Am stat și-o zi întreaga prin Bv. Am vizitat pe-acolo ce mai era chiar sub Tâmpa(și pe). Panorama e făcută de sus. :D
 
imi pare tare rau ca nu ne-am intilnit. si mie mi-era dor sa va vad. las ca ne scoatem pirleala data viitoare :D
 
foarte buna poza! :D
dar are o problema :55: pata aia alba de linga turla casei sfatului
 
Da, puteam înlătura drăcia aia albă, dar n-am editat deloc poza, mai ales că e panoramă. Pe varianta panoramică full size (se mărește cu rotița mouse-lui) se vede că sunt niște panouri solare sau un luminator, ceva.
 
doamne, sinistra poza. unde ai gasit subiectul?
 
Bran - castelul groazei. Acolo-s puse de fun (îs din plastic), dar mesajul meu e, într-adevăr, sinistru de real.
Uite una chiar funny. :D Evident, tot de-acolo.
 
mai ales zilele astea, mesajul e al dracu de real, din pacate :D
 
Back
Sus