• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Fotografii diverse

Da, acut, cu tendințe de cronicizare...

Hai să schimbăm registrul: Cetatea Râșnov.
 
fara legatura cu poza in sine, e oribil scrisul ala si total nepotrivit cu peisajul. la fel si ce e scris pe tampa. de parca nu ai sti unde te afli.
 
buna si asta! uite ca branenii nu au scris BRAN pe castelul lor :D
 
Iacă și-o panoramă a Brașovului.

AICI, panorama full size. Măriți cu rotița mouse-ului și mișcați trăgând cu click stanga apăsat. :D
 
oi fi eu indragostita de Brasov, dar aici chiar e frumos. cel mai mult imi place cum se vede Turnul Alb, singur pe dealul lui, desupra orasului
 
Pentru anda. Scuze pentru artefactele de la fiecare început: youtube le-a făcut.

 
multumesc ursa, mi-ai facut o mare bucurie :uameni:
 
Da, se folosesc softuri speciale pentru îmbinarea pozelor. Unele camere, chiar compacte, au o asemenea funcție built in. Pentru ca software-ul să poată îmbina pozele trebuie ca pozele consecutive să aibă părți comune, adică poza următoare va cuprinde o mică parte din cea anterioară. Se recomandă trepiedul, dar nu e musai. Toate cele pe care le-ați văzut de la mine sunt făcute din mână.
Softuri recomandate: Hugin (free), PTgui (pe mălai). Spor!

PS: în cazul meu, panoramarea suplinește absența din dotările mele a unui obiectiv grandangular.
 
A venit primăvara? Mea culpa că n-am oferit-o ieri Floricelelor/Floriceilor. Da' nu-i târziu niciodată.
 
asta nu a fost comunitar de la inceput...
 
Back
Sus