• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

OZN-urile, cauzate de falii si de cutremure?

Nu am afirmat asa ceva! Exista destui care cerceteaza fenomenul si care pot face astfel de afirmatii!
 
Nu am afirmat asa ceva! Exista destui care cerceteaza fenomenul si care pot face astfel de afirmatii!

acei \"destui\" de care vorbesti mare parte din ei sunt intr-o ureche, restul fiind dusi rau de tot.

si sincer sa fiu nu vad de ce trebuie sa transformam seismul dintr-un fenomen natural intr-ul fel S.F.

sarmanii extraterestrii (daca exista), ce-or mai fi sughitand, de fiecare data cand cineva caruia nu-i ies teoriile apeleaza la \"prezenta\" lor. :biggrin::harhar::biggrin::harhar::harhar:
 
Nu va mai certati.

1. De existat OZN-urile exista. Cine nu crede inca lucrul asta poate sa ia la mana toate marturiile care s-au adunat de-a lungul timpului referitor la prezenta acestora. Nu ma refer la marturii ale unor persoane gen Leana si Costel care nu pot sa faca diferenta intre un cuptor cu microunde si o combina audio, ci la cele date de persoane ale caror cuvinte nu prea pot fi puse sub semnul intrebarii: piloti de pe liniile civile sau din fortele aeriene ale armatelor mai multor state, oameni de stiinta, persoane cu grade destul de mari in armata SUA, etc. Faptul ca nu se dau publicitatii concluziile la care s-a ajuns in urma studierii fenomenului asta nu inseamna ca nu exista. Din pacate lucrul asta face loc la tot felul de interpretari, zvonistici, etc.

2. Nu a existat insa nici o cercetare pe care eu sa o cunosc care sa fi ajuns la concluzia ca un cutremur ar fi putut fi provocat de OZN-uri. Singurul eveniment care ar putea intra in aceasta categorie este explozia din Siberia de langa raul Tunguska, din 30 iunie 1908. Aceasta a avut puterea a 15.000 tone de TNT echivalent cu cea mai puternica bomba atomica existenta pe pamant detonata de SUA. De ce spun ca s-ar putea incadra in aceasta categorie, pentru ca:
a) nici acum nu se cunoaste cauza exploziei. Datele problemei nu permit calificarea evenimentului in nici o categorie din cauza efectelor ramase in urma exploziei. Emisia radioactiva, emanatiile de radon, dispunerea copacilor distrusi de explozie, zona afectata, efectele din perioada scurt urmatoare, si altele, sunt atipice si neobisnuite. In prezent nu se stie cu certitudine cauza exploziei.
:biggrin: socul exploziei a fost inregistrat de seismografe pe intreg globul, asemanator cutremurului din Indonezia, de aceea spun ca acest eveniment are si o componenta seismica.

3) In timpul / dupa / inaintea cutremurelor au fost observate lumini de mai multe feluri (fulgere, orizont luminat, fasii de lumina, lumina pe cer). Acestea este posibil sa fi fost cauzate de incarcarea electrostatica sau ionizarea atmosferica (inainte de cutremurul din 1977 oamenii care isi dadeau mana simteau o piscatura). Cu toate acestea nu exista documentare (fotografii, marturii, anchete, inregistrari) sau nu am reusit sa gasesc eu care sa duca la concluzia ca vreun seism a fost produs de vreun OZN sau ca au fost vazute OZN-uri in timpul unui cutremur.

4) Singurul caz documentat de OZN care \"supraveghea\" o situatie de criza este cel al exploziei de la Cernobal, cred ca toata lumea a vazut inregistrarile pe care apare acel OZN (invizibil cu ochiul liber) si a peliculei filmate din elicopter de a doua zi dupa catastrofa (tot asa OZN-ul nu era vizibil cu ochiul liber, a aparut doar pe pelicula).
 
Eu stiu 100% ca si angajatii de pe Otopeni au observat pe radar un OZN cu ani in urma. Problema este ca aceste date si informatii sunt secrete deoarece orice tara si-ar dori o tehnologie foarte avansata.
Daca am putem avea noi sau altii informatii concrete si am putea construi un OZN va dati seama ce schimbari majore ar fi in aviatie?
Asta ar insemna bani si aici sunt multe interese.
 
EarthQuake a spus:
acei \"destui\" de care vorbesti mare parte din ei sunt intr-o ureche, restul fiind dusi rau de tot.

si sincer sa fiu nu vad de ce trebuie sa transformam seismul dintr-un fenomen natural intr-ul fel S.F.
 
SEISMELE AU CAUZE NATURALE SI LOGICE SI NU SUNT PRODUSE DE OZN-uri
OZN-urile studiaza acest fenomen dar nu intervin !
Poate nu vedeti bine ce am tot scris pana acum:ack:
 
Si ai vazut tu omuletzi verzi cu antene studiind zonele seismice ???
De ce esti chiar asa de convinsa sa extraterestrii ne studiaza cutremurele ?? :harhar::ack:
Si degeaba te zburlesti la mine, nu imi schimb parerea. Dodo: PLURALISMUL PARERILOR !!! :biggrin::harhar:
De fapt, e simplu: tu poti sa crezi ca \"alienii\" ne cerceteaza seismele. Eu sunt de alta parere. De ce te zburlesti ca sunt de alta parere ? :biggrin:
 
si tu si Earthquake imi rastalmaciti vorbele!
shameeeeeeeeeeeeeeeee
Treaba voastra credeti ce vreti si considerati-va unici in Univers.
Poate ca voi sunteti atat de evoluati incat detineti Adevarul absolut.
Eu inca sunt pe drum ....
 
sorinsov, nici un comentariu la acea secventa de cutremure? poate fi un precursor, anunta ceva? poate fi de bine ca se elibereaza energie? te rog, zi ceva si pentru laicii care nu stiu sa interpreteze informatiile concrete postate pe site.
 


FORCED VACCINATION, SWINE FLU, CHINA USA, TIME TRAVEL, POLE SHIFT, MARS, ALIEN, UFO, ASCENSION, 2012


http://www.alienshift.com/id35.html
please coment this page!


\"The ability to trigger earthquakes, floods, hurricanes and even effect peoples brains and the Earth\'s own tectonic plates is now a very real possibility; \" ...

 
Back
Sus