• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Pariuri seismice

Alex

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
3.226
Scor reacție
95
Cand va fi urmatorul cutremur? :32: Facem pariu? :sad: Simtiti vibratii? Latra cainii afara? Bagati o predictie, dar numai daca e la misto :32: Dupa Hanci si Istrati e momentul sa ne descretim fruntile! :32:

P.S. Eu pariez pe particula lui Hancu. O sa-mi particularizez si eu una ca sa vad cand va fi urmatorul cutremur. Faza cu suspensia e mai grea, dar... trecem peste :32:
 
Eu bagai mana la suspensor si particola e la locu\' ei...
Da cam trage la Fagaras, usurel...
Si mai am si fieru\' de calcat ce a cazut de pe masa in seara asta... de la inaltime... adicatelea tot Fagaras...
Merge? :sad:
 
Ala din stanga e rosu!!!!!!!! Fugiiiiiiiiiiti! :sad:
 
:sad:=)):32:=)):32:=)) voi nu le aveti pe toate ...
 
Pentru toti cei care nu cred, dovada este clara...
Suspensoru\' si semaforu\' au avut dreptate :32: Nu a fost in Fagaras, dar a fost in Vn :sad:
I-am batut si pe rusii aia smecheri ce se uita la nori ca sa gaseasca seisme, dar si pe mos izmana ce a spus ca nu misca :32:
Singuru\' care mai e viabil e semaforu\' alora de nu-l mai pun pe verde :32:

Amu\', hai, urmatoru\' cotremor cand ie?
 
Joi. Toate cutremurele s-au produs joia. :sad:
 
Corect...
Unele au fost in noaptea de miercuri spre joi dupa 12, altele in noaptea de joi spre vineri, pana in 12.
Dar oare joi acum sau joi dupa Miercurea Ciuc o fi?
 
iunie-septembrie - dublet 6.7 - 5.9 , adancimea 130 km :55:
 
Vocile nu mi-au spus si orele din pacate ! Astept noi informatii !
 
eu zic asa:
va misca fagarasul serios inaintea vrancei :55:
urmatorul cutr vrincean peste 6,5 va fi mai sus de 75km
ambele vor misca pe luna plina portocalie, inainte se va stirni furtuna apoi brusc se va face liniste. semaforul va fi verde-brotacel. si anumite persoane sensibile vor avea dureri de cap netratabile cu analgezice =))
 
Buey... mi-a stat ceasu\'....
Beleaua e ca e d\'ala cu limbi, si nu stiu daca arata 16 a 5-a sau 16 a 17-a... sau poate 17 a 5-a...
Imi iau cortu\' si ma duc la subsol...
Sa-mi iau si suspensoru\'?

Acum, stau si ma intreb, oare semaforu\' nu l-au blocat la presiunea guvernului? IRSA stie ceva si ne lasa sa MURIIIIMMMMMM :55: =)) =))
 
Ma intreb cum o sa puna cei de la IRSA semaforul daca vine un cutremur de 6 grade la 90 km adancime? Rosu inainte, verde intermitent la dreapta, pt Moldova?

Daca zic cutremur de 3.5 in sudul Greciei pana maine la ora 14 GMT se pune ca pariu?
 
Fratilor,
Afara a inceput sa ploua... daca mai continua si iese si luna\' rosie, apare sigur un cotremoras prin Aleutine, pe undeva...
 
bate si vintul? cutr nu vine pina nu e liniste, stii doar!!!
 
Latra cainii si gainile sunt agitate...
O veni cotremoru\' sau e vulpea la cotetz?
 
Back
Sus