• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem pe Mobotix

Nu prea inteleg de unde uimirea voastra la aceste postari pe mobotix.
Din moment ce diverse posturi tv , forumurile si blogurile angajatilor instiga la prostitutie intelectula, care banuiti ca trebuie sa fie rezultatul?
Politicienii propun sa ai diploma de 'cazut la bac'.

Oare nu e mai bine sa taci daca alta atitudine, capabila sa schimbe ceva, nu ai?
 
Corect. In tara unde cati androneasca vrea ca loazele lenese si incapabile sa fie puse pe acelasi plan cu cei care invata de rup, nu e nimic de facut.
 
Postat de Adrian in 2011-10-11 09:13:47 GMT<br style="color: rgb(51, 102, 153); font-family: Verdana; text-align: -webkit-left; background-color: rgb(224, 224, 224); ">@intrebare....tremuriciul ala de pa high se datoreaza vantului, pentru ca datele se transmit prin telemetrie......pe calea undelor...si etc

Asta chiar ca le depaseste pe toate. Datele telemetrice sunt date binare, pana si Romania are calculatoare. Sa sustii ca aceste date binare sunt afectate de vant...
worthy.gif
E clar, din lipsa de neuroni, chiar ca sufla vantul in capul unora
rotfl.gif
rotfl.gif
 
Postat de Radu in 2011-10-11 19:41:07 GMT
Aceste vibratii sunt resimtie in Romania? Eu unul am incercat cu paharul cu apa , cum au zis unii si nu s-a intamplat nimic , apa statea nelintita , am incercat chiar si la nivelul solului.

:clapping: Asta chiar e dus rau de tot, news alert e mic pui pe langa bazaconia asta :55:
 
Postat de !! in 2011-10-13 06:52:15 GMT
2.3 vrancea, a aparut abia acum cu o intarziere de 8 ore pe emsc...
Postat de Bali in 2011-10-13 06:10:27 GMT
Cutremurul de 6 din Bali - unde se regaseste inscriptionat ? Iar e defecta rola ????


Vai, vai, vai draga prostovane, a aparut dupa 8 ore, vai draga prostovane :clapping: :55:
Un alt prostovan sau alta prostovana se mira ca nu vede inregistrarea cutremurului din Bali. Ma prostovane sau draga prostovana, cutremurul din Bali s-a produs inainte de schimbarea foii la tambur. Prosti ca noaptea...
 
Postat de X in 2011-10-14 07:25:24 GMT
de ce vibreaza si pe low?e la noi?


De d-aia, adica de chichi-bambus ! :clapping: De proasta ce esti :55: :lol: :))


Postat de !! in 2011-10-14 07:22:57 GMT
5.6 AMURSKAYA OBLAST', RUSSIA...? Cred ca totusi e la noi dar o sa apara pe emsc peste 8 ore.


Prostia din fire, nu are lecuire. Si mai caraie unii ca au picat bacul. Si inca au trecut prea multi. Mai mult de 10% nu ar fi trebuit sa promoveze. Restul sunt loaze proaste...
 
Referitor la acest mesaj

Postat de soldea stefan in 2011-10-18 17:04:22 GMT
referitor la acest mesaj:postat de Mitica da la Seimograf in 2011-10-17 17:28:33 GMT hei, potoliti-va. am setat pe " foarte sensibil " seisografu' si asa se vede acum linia. nu vine nimic, nu se intampla nimic. parca sunteti niste babe bocitoare, n-am vazut asa ceva...o sa fie in Turcia unu' de 4,3 si in Marea Egee inca unul de 4, 7 in 24 de ore. multumiti acum ?
Postat de soldea stefan in 2011-10-18 17:03:41 GMT
ii rugam pe cei de la seismograf,in special pe mitica sa ne anunte si pe noi daca afla ceva...ii multumim



ii rugam si noi pe toti prostovanii tupeisti de pe mobotix sa se duca la culcare si sa faca nani in padure. Poate ii mananca ursul :lol: :))


Bravo lui Mitica de la Seismograf :clapping: :55:

Postat de Mitica da la Seimograf in 2011-10-17 17:28:33 GMT
hei, potoliti-va. am setat pe " foarte sensibil " seisografu' si asa se vede acum linia. nu vine nimic, nu se intampla nimic. parca sunteti niste babe bocitoare, n-am vazut asa ceva...o sa fie in Turcia unu' de 4,3 si in Marea Egee inca unul de 4, 7 in 24 de ore. multumiti acum ?


a pus binisor la punct toata sleahta, mimozele penibile cum este celebra becatza mimi_de_MOBOTIX =)) =))
 
Postat de 1 in 2011-11-10 20:12:43 GMT
mai sunt 2 ore pina se apropie data de 11 la ora 1 si 11min 2011 se va produce un cutremur foarte mare [nu in romania] asteptam aceasta ora.
Postat de GABI in 2011-11-10 20:07:19 GMT
CRED CA SE APROPIE SA VINA ISUS 2012, maine vom trece prin ceva 2011 11.11.ora 11.oare ce va fi?
Postat de 1940 in 2011-11-10 19:56:42 GMT
Cat este semaforul?
Postat de Isus in 2011-11-10 19:24:48 GMT
aaaa poi daca e asa stam aici pe pamant si savuram un bax de bere si poate jucam si o tabla
Postat de Lucifer in 2011-11-10 19:16:37 GMT
Da amice, vi maine la o bere pe Marte? Ca aici cica o sa fie sfarsitul lumii!!!
Postat de Isus in 2011-11-10 18:49:33 GMT
am venit ! m-a cautat cineva ? :))
Postat de Paul in 2011-11-10 18:41:51 GMT
vine isus, pregatiti-va!
Postat de ana in 2011-11-10 18:35:55 GMT
pregatiti-va, vine isus!



:clapping: :55: :lol:
 
Nu ma mai pot abtine.

Celebra Adriana din Constanta, zisa si ady pe mobotix:

Si ce avem la EMSC ?


Magnitude mb 6.2
Region NEAR ISLANDS, ALEUTIAN ISLANDS


Saraca femeie, e si nebuna, si proasta, si analfabeta. Biata creatura... :bwelcome: :clapping:

Near Island e Islanda...

Ce sa mai zic...multi tolomaci in tara asta. Toanta asta e in top...
 
Postat de @pandora in 2012-08-18 01:29:01 GMT
Si ce spun "profesionistii"? NIMIC! Niciodata nu dau datele obtinute in timp ci declaratii ambigue si stupide despre cum Vrancea e imprevizibila. Asta pot sa spun si eu fara scule de mii de euro si fara studii de specialitate. Weekend placut

Mostra tipica de paranoia. Sarmana creatura. E genul ala de oameni gata sa sara pe geam si pentru un fleac de 5,3 grade pe scara Richter. Fiinte istericoidale, insa extrem de primejdioase chiar si in cazul unui cutremur vrancean de 5,9 grade, fiindca prin manifestari necontrolate, de tip balamuc, astfel de persoane pun in pericol alti oameni. Le recunosti cand le vezi ca urla isteric, sar pe geam, dau din maini si din picioare, tipa, invoca teorii conspirationiste, cand le contrazici te acuza ca esti platit de INFP-ul care, in conceptia lor meschina, nu vrea sa ne spuna cand vine cutremurul. Am avut de-a face cu astfel de entitati biologice, fata de care nutresc un mare dispret. Sunt irecuperabile. In plus, orice ar fi nu e bine. Cand trec cateva zile fara cutremure, cica e in neregula, e suspect. Daca avem 3-4 cutremure in 24-48 de ore, iarasi e suspect. Mitica istericoidal in toata regula. Pentru oameni de teapa lor nu e nimic de facut. Pacat insa ca din cauza lor exista riscul sa aiba de suferit oamenii cu bun simt, in anumite situatii. Cateodata, un astfel de personaj pretinde ca vede demoni, cica se simte amenintat(a) de vampiri energetici si alte bazaconii. Cica vede demoni pe toate gardurile. :98: :12: :12: :D :D Mare ti-e gradina ta, Doamne, ca multi nebuni umbla prin ea...
Recomandare pentru astfel de fiinte: duceti-va draga in padure, sa va manance ursul.
 
[attachment=26343:Mobotix.JPG]

In sfarsit si cei de la Google si-au dat seama de calitatea acestui site. :D
 
Da, si eu am primit ceva de genul asta:

Reported Attack Page!




This web page at www.mobotix.ro has been reported as an attack page and has been blocked based on your security preferences.





Attack pages try to install programs that steal private information, use your computer to attack others, or damage your system.Some attack pages intentionally distribute harmful software, but many are compromised without the knowledge or permission of their owners.



:D
 
Nu am mai scris demult aici, dar iata ce e la moda acum:


ala e 2014-05-13 22:25:02
-1 (1 voturi) [Vote +1] [Vote -1]
Vrancea da 2 cutremure pe secol cand nu este fracturata hidraulic .... ce traim acum din punct de vedere geologic ,se poate compara cu bombele care cadeau in al doilea razboi mondial ....


Vrancea este fracturata hidraulic. Mai vreti ceva ? Toti tantalaii si prostovanii guiteaza fara rost, facand umbra pamantului degeaba. Marii nostri ecologisti sunt, in marea lor majoritate, niste idioti care debiteaza stupizenii in modul automat, robotizat. Cred ca multi dintre acesti asa-zisi ecologisti sunt lobotomizati. Le-a facut cineva trepanatie. Sau poate asa sunt nascuti, cu un grad major de reducere a capacitatilor, intarzieri de dezvoltare. Creaturile astea ori sunt platite sa debiteze astfel de tampenii, ori nu judeca, ori si una, si alta. Niste analfabeti de duzina, fara scoala.Nu au in capatanile lor de rubeolici congenitali decat obsesiile lor bolnavicioase, plantate poate si de catre unii interesati. Cum poti domne sa crezi ca Vrancea este fracturata hidraulic la 100-150 km adancime ? Fraateee, pana si un copil de clasa a V-a e mai desptept si stie mai multe decat un asa-zis ecologist de duzina, care caraie in nestire ce i-a intrat in capatana. Nu stiu cum i-a intrat tampenia in cerebel, probabil o combinatie intre calea naturala si cea artificiala, cu trepanatie, lobotomie si alte asemenea. Plus, evident, manipularea de catre cei interesati.
Vedeti de ce ma enervez eu ? Creaturi din astea ma ponegresc si sar la mine cand mai incerc sa explic. Ajung la concluzia ca lumea din tara asta nu merita nimic, trebuia lasata in obscurantism medieval si tembelisme ieftine. Nu e de mirare, daca principala stire la ProTv este cu o eleva care si-a pierdut chilotii intr-o scoala. Niste cretini si astia de la ProTv. Tara de lobotomizati de la care nu ai pretentii sa faca niste conexiuni elementare. Probabil ca au axonii afectati, dendritele sunt ca vai de ele iar sinapsele nu prea merg.

P.S: Vedeti, de aia nu prea tin sa ma asociezi eu cu asa-zisii ecologistii, fiindca vad ce fel de oameni sunt. Nu doresc sa stau de vorba cu retardatii. E de-a dreptul compromitator pentru mine orice forma de sustine legata de astia. Apare unul pe pagina de facebook Cutremure recente de la INFP; individul incepe cu cretinitatile lui "ecologiste", cica sondele de sist preseaza Vrancea!! :blink::blink::blink::blink::43::43::43:

P.P.S: Vrancea face nani! Aviz ecologistilor redusi mintal. Halal mai e presata Vrancea cu nu stiu ce tampenii de sonde care cica apasa la 150 km adancime. Probabil e o combinatie de rubeola congenitala, toxoplasmoza congenitala, viroza citomegalica transmisa congenital. A iesit un monstru din combinatia asta.

P.P.S.: Nu este nimic de facut. N-au decat sa ramana in tembelismul lor hipercronic. Asa popor, asa alesi si asa soarta. N-au decat sa le cada casele in cap. Ecologistii nostri cei "destepti" sa sara pe geam, ma doare exact in cot de faptul ca s-ar putea accidenta si mai rau. Cel mai bine ar fi sa se duca in padure, scapa si de cutremurele vrancene rezultate cica din fracturarea hidraulica; recomand ecologistilor de duzina un dialog interesant cu Mos Martin, sa se inteleaga bine cu mosul padurii.
 
Da, Vrancea face nani, si inca bine de tot, asa ca degeaba se agita moboticsii. Nu tu cutremure pe Carlsberg, e normal ca si Vrancea sa taca. Cat priveste fracturarea hidraulica la 150 km adancime: Pana si copiii de gimnaziu stiu ca e aiurea!!!!! In sfarsit, e TRAGI-COMIC.
 
Uitasem de HAARP, fireste, o alta marota a moboticsilor. Cum de-i suporta pamantul pe unii, sfinte sisoie.
 
@mircea 2014-05-25 13:40:33
-1 (1 voturi) [Vote +1] [Vote -1]
ti-o intinde , nu ti-o umfla !! doar daca nu cumva pompeaza chevron-ul ...sau alte 27 firme ..prin zona.. lichidele lor ordinare, extra...ordinare...


Evident, prostimea obsedata o tine langa. Chevron in sus, chevron in jos, cica umfla Vrancea. Astia sunt dintre aia 42% de romani care cred ca Soarele se invarte in jurul Pamantului. Specimene care fac umbra degeaba, creaturi inutile si proaste. Sunt prosti, dar prosti rau de tot. Gradul de reductie mintala la poporul asta este cel mai mare din lume. Si la asta au contribuit si contribuie nenorocitele de televiziuni. De exemplu, la handicapatii de la ProTv, stire de interes national e ca o eleva dintr-o scoala a fost descoperita fara chiloti si ca se face ancheta. Era prima stire saptamana trecuta, iar desteptul ala de catalin radu tanase formula ipoteze in legatura cu chilotii elevei. Ce scarbe ordinare.
 
Este tragi-comic. Cu pitecantropii astia redusi nu prea e nimic de facut, nu mai pot fi recuperati. Sigur ca gradul de prostie e foarte mare, daca cel putin 42% dintre romani sunt stabiliti oficial ca fiind tantalai, tolomaci de duzina. Le explici ca Vrancea da cutremure de adancime mare si ca nici un fel de activitate umana nu poate influenta procese fizice care se petrec la 80-160 km adancime, ei o tin langa ca baga Chevronul lichide si ca umfla Vrancea. Vad ca au uitat Gazpromul. :devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil: Pai mi se pare ca maimutele astea de pe mobotix sunt cam subiective asa. Pentru unii muma, pentru altii ciuma, neh.
Deci, e si prostia extrem de mare, dar e si propaganda la cote maxime. Altfel nu imi explic cum poti sa fii om pretins educat, cu studii superioare, da, deci cu ceva cultura generala, si sa crezi ca Vrancea e presata de nu stiu ce sonde tampite.
 
Baciu Vrancean 2014-06-11 22:07:22
+2 (4 voturi) [Vote +1] [Vote -1]
Mda, cam bate vantu' prin pamant : 0.9 days until Full Moon ; oarece agitatie prin peninsula turceasca et alea, alea. S-ar zice ca se pregateste unu mic, dar cica mai voinic.


Canta planeta-ou pe mobotix.Cica bate vantul prin pamant. Saracul om...No comment. O lume ciudata asa...
 
Baciu Vrancean 2014-06-29 12:21:13
(6 voturi) [Vote +1] [Vote -1]
Ca din intamplare, evenimentele majore, de +6.0 si +7.0, cel putin cele din acest an, s-au produs in proportie de 99% in perioadele de New Moon/ Full Moon (3-4 zile plus sau minus). Cutremurologilor de moda veche nu le spune nimic coincidenta asta, fireste. // ps. Vad ca vantul ce bate prin pamant de cateva timp nu se mai opreste. Doamne fereste!


Doamne fereste! Multi sonati bantuie. Cica bate vantul prin pamant. Planeta-ou a scapat de la balamuc, e clar. O lume nebuna, nebuna,nebuna...
 
Evident ca sunt numai prostii acolo...asa cum era si tanti aia cu T-urile ei, era ridicola. Dar deh, nu se lasa unii pana nu invoca...T-uri, vanturi care bat prin Pamant si alte prostii.
 
Back
Sus