• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Seismograma de la Muntele Rosu in timp real!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.





[attachment=4946:200908/post_1636_1250252047_2d31b6264df0259142409fef9e401dc0.attach][attachment=4945:200908/post_1636_1250251980_85de5867493e215a77562177d23d6e9e.attach]

 
Alte zvagnituri, nu stiu de unde sunt, dar e cert ca undeva o sa crape.....:harhar:
 
Si tocmai a crapat :harhar:
mb 4.8 PHILIPPINE ISLANDS REGION
mb 5.1 PHILIPPINE ISLANDS REGION
 
Alte zvagnituri, nu stiu de unde sunt, dar e cert ca undeva o sa crape.....:harhar:

:worthy: alea sint fulgere
iar 4,8 si 5,1 in filipine nu inseamna crapatura :harhar::harhar: zona aia poate mult mai mult :worthy:
 
jos se vede cutremurul de azi
2009-08-15 10:31:32 45.731 N 26.6062 E 89km 2.5ML
 
Nu mai reusesc sa deschid webcam-ul de la MLR. Si voi aveti aceeasi problema...?
 
Salut ady
Intr-adevar, incepand de azi dupa-amiaza, seismograma nu mai este disponibila.
 
Salut ady
Intr-adevar, incepand de azi dupa-amiaza, seismograma nu mai este disponibila.

E clar, daca nu ma insel... si inainte de seismul din Marea Neagra camera era offline, deci... ori stiu astia ceva si a taiat curentu\' :harhar: , ori vreo defectiune tehnica.
 
Cred ca au dificultati tehnice.
Mai simplu ar fi sa urmeze modelul canadian, in care transmit online seismograma in format digital, preluata pe computer de la instrumentul respectiv. Dar de ce sa fim noi moderni, cand putem sa fim si vechi, nu ? :harhar: :harhar:
 
camera merge dar in hopuri. probabil iar fac cine stie ce setari pe acolo sau vreo verificare periodica. sper sa nu o inchida iar ca acu` vreo luna.
 
Cred ca au dificultati tehnice.
Mai simplu ar fi sa urmeze modelul canadian, in care transmit online seismograma in format digital, preluata pe computer de la instrumentul respectiv. Dar de ce sa fim noi moderni, cand putem sa fim si vechi, nu ? :harhar: :harhar:
Geox, tamburul ala MLR este din sediul de la magurele de aici de la noi.
Prin urmare ori ca il pun digital ori ca pun camera web tot aia e, serverul lor are oarece probleme. Si asta se poate vedea si la serverul web cateaodata. Defectiunea cred ca tine de diverse cabluri scoase mai degraba
 
camera merge in hopuri ca s-a marit tipul de refresh setat la vizualizare...candva era 1s, 2s acu e 5s........:harhar:
ar trebui schimbat titlu...nu mai e chiar in timp real..
 
e setat la 5s de ceva timp :worthy:

:harhar: probabil....da io fusei in conced si vazui ultimele comente...
orishicum naspa...se pregateste de unu nou..:harhar:
acu e cam ca la agonie nu e chiar moarta...sa fie unu mare si d-aia izu asta de lumanarica??? rushii dau de o bulina verde pe 19.... :worthy:
 
seismogramele puse de cris
2009-08-17 10:10:54.6 2km mb 6.0 SOUTHWESTERN RYUKYU ISL., JAPAN
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus