• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Upgrade forum

Old DG a spus:
URA! :clapping: S-a rezolvat!

nu stiu cum s-a rezolvat la tine, insa la mine e acelasi lucru (am incercat de pe mai multe PC-uri, diverse browsere.....nelogat vad, logat nu mai vad)
 
felicitari pentru upgrade - pare mai frumos la prima vedere insa...
problema persista si pe noua versiune: daca sint logat nu vad shoutbox-ul decit din pagina lui ; daca sint pe forum nu vad shoutbox-ul. daca sint delogat vad soutbox-ul si pe forum si pe pagina lui.
inva ceva: daca sint delogat (asa incit vad shoutbox-ul in ambele locuri, pe forum , ultima replica este jos iar daca sint pe pagina shoutbox, ultima replica este sus.
mai nou, avatarele nu mai sint animate pe forum. daca intru in profil, avatarul este afisat corect
ceasul forumului este luat de pe server? ca este in urma cu vreo 6-7 minute

PS. manifestarea este aceeasi si pe IE (8, 9) si pe Firefox 8, 9 , sau Aurora 11 (un alfa al Firefox-ului)

Much later edit: in shoutbox, desi este setat ca tasta Enter sa se comporte ca si cind as apasa Shout, asta nu se intimpla.
 
tot eu.... ca sa ma bag in seama.... :tongue:
chestia cu vazutul chat-ului , cind sint logat, in pagina forumului, cred ca se rezolva din setari: Display Global Shoutbox?
Yes No

asadar, acum merge . :((
 
si la un reply normal , pe forum si la un PM, dupa ce apas pe Smiley, apar pe o banda la baza ferestrei de editare si daca apas pe "Show all" se deschide pagina cu toti zimbaretii. Daca dau "Back" ma intoarce la fereastra de editare insa nu mai am text-ul scris pina atunci.
 
forumul a fost upgradat la ultima versiune. daca mai sunt probleme sau daca apar unele noi, scrieti aici.
 
Back
Sus