• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Avertizoare seismice

Astea sunt si urmatoarele imagini pt setare, dupa ce intrii pe @...
 

Atașamente

  • wp_ss_20150420_0002[1].png
    wp_ss_20150420_0002[1].png
    69,6 KB · Vizualizări: 17
  • wp_ss_20150420_0009[1].png
    wp_ss_20150420_0009[1].png
    99,4 KB · Vizualizări: 8
Pentru a nu avea surprize seteaza "off" si pentru "urmaritori noi" si "mesaje directe".
Cum e la Windows Phone, soneria de notificare e cea implicita din sistem sau se poate schimba?
 
Multumesc pt ajutor. Am in setarile telefonului la Notificari si actiuni, apare iconita lui twitter si de acolo pot selecta aparitia bannerelor si sunetul de notificare
 

Atașamente

  • wp_ss_20150420_0010[1].png
    wp_ss_20150420_0010[1].png
    84,5 KB · Vizualizări: 11
A sunat cuiva aplica?ia de avertizare de la INFP ast?zi? C? eu unul nu am auzit-o.
 
Nu suna la cutremur de magnitudine ML 3,9, e mult prea slab.
 
Am primit avertizarea pentru seismul de astazi prin aplicatia Tweeter de mobil. Toate bune si frumoase doar ca seismul s-a produs pe la 1 noaptea si notificarea prin Tweeter ma avertiza pe la ora 5 dimineata..... A mai primit cineva avertizarea?
 
Probabil ca nu-ti functioneaza push notifications. Ori e setat sa se actualizeze la cateva ore. De asta ziceam ca lumea sa faca teste.
 
am primit sms si notificare pe twitter. a fost la 00:21 (NL)
 
Foarte bine ca nu a fost trimisa avertizarea azi-noapte (nici macar pe twitter). Astea subcrustale de pana in 4.3-4.4 nu trebuiesc anuntate noapte (nu de alta dar oricum nu se simt). Probabil ca e ceva care masoara in primul rand accelearatia si dupa aia calculeaza efectiv magnitudinea (si acceleratia resimtita capata prioritate vs magnitudine in decizia de a trimite notificarea/avertizarea).

Corecta in schimba notificarea pe twitter de pe 30 iunie, unde cel putin in zona Moldovei cutremurul a fost perceput bine si notificarea a fost utila pentru cei ce aveau nevoie sa se linisteasca ca a fost doar un seism minor.
 
Da, este in functie de acceleratie/velocitate si nu de magnitudine. Pe de alta parte un cutremur de acest gen venit din zona crustala va declansa alerta.
 
Am primit avertizare pe Twiter, a fost realtime, impecabil! Am apucat s? intru pe MOBOTIX ?i s? v?d seismograma live! Super tare!
 
Twiter de pe ce canal? #alerta_cutremur? Nu am primit nici un beep de acolo. Nici de pe aplicatia instalata pe chrome, care a tipat odata la unul peste 4.5 doar :)
 
Lcro77 a spus:
Twiter de pe ce canal? #alerta_cutremur? Nu am primit nici un beep de acolo. Nici de pe aplicatia instalata pe chrome, care a tipat odata la unul peste 4.5 doar :)
Da.
 

Atașamente

  • alerta.jpg
    alerta.jpg
    45,1 KB · Vizualizări: 11
Back
Sus