• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (6)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Alex

Administrator
Înscris
8 Dec 2012
Mesaje
3.226
Scor reacție
95
Aici se continua discutia de la http://www.cutremur.net/forum/showthread.php?tid=394&page=last

Rugaminte importanta:
in topicul acesta discutam despre orice subiect in afara celor acoperite de celelalte sectiuni ale forumului. De aceea va rog sa nu discutati aici despre seisme sau seismologie. Pentru acestea puteti deschide subiecte noi sau puteti folosi topicurile deja deschise in sectiunile corespunzatoare.

Spun aceasta deoarece informatia importanta este bine sa fie usor de gasit si sa se afle intr-un loc usor de accesat pentru orice vizitator. Este foarte greu sa rasfoiesti 100 de pagini de Chat on-line ca sa gasesti informatia care te interesa.

Multzam de intzelegere.
 
salve, deci ce-i nou? nu vad nimic deosebit....Oricum bravo pentru ca ai grija de acest forum/site...
 
Este noua versiunea de forum... nu un alt soft, ci ultima versiune :whistling: bine ca au scos-o pe asta si au reparat porcariile pe care le-au facut inainte :unsure:
 
Buna!
Nu am mai intrat de mult aici, ma acapareaza celalalt!
Dar ca sa nu credeti ca am uitat si de el, va spun cu mana pe inima ca in urma cutremurelor voiam sa-mi ranforsez in structura de otel baia!
Pana la urma am renuntat,dar am instituit niste reguli in casa:
-la primul semnal, luam o mapa cu actele importante si banii, care se gaseste pe coridor,
-ne adapostim sub o grinda de rezistenta, care este incastrata in structura de rezistenta a blocului,
- cand erau la scoala, copii aveau consemn sa nu fuga de la etaj pe scari, si sa stea sub o grinda sau tocul usii!
 
Buna!
Intru zilnic si citesc!
Astept critici si sugestii la postarea din13 iulie!
Blocul meu nu are bulina rosie, la cutremurul din 1977 era la fundatie, au venit urgent proiectantii de la TEPRO Iasi si i-au marit fundatia cu inca 2 m.!
 
sosolin cel guraliv este plecat sa vaneze vaduva neagra si apoi bantuie el stie pe unde..deci mai ai de asteptat.:ack:
 
sosolin cel guraliv este plecat sa vaneze vaduva neagra si apoi bantuie el stie pe unde..deci mai ai de asteptat.:ack:
Astept, numai sa nu vina...:crybaby:...( Doamne fereste!)...:crybaby:...ceva pana atunci , ca nu mai aveti cu cine replica!:harhar:
 
nu vine, stai linistit :ack: cand o sa se apropie o sa incep sa ma agit eu pe-aici :crybaby:
 
Iar referitor la blocul tau, mai ales daca a fost \"ajustat\" dupa cutremurul din 77 nu cred ca ai de ce sa iti faci vreo grija. Cred ca ce trebuie sa iti atraga atentia este ca nu cumva in timpul cutremurului sa nu fie cineva ranit de obiecte puse la inaltime care ar putea sa cada (de ex farfuriile din dulapurile suspendate din bucatarie), sau cioburile de la geamurile care ar putea sa se sparga. Este de evitat sa stai sub tocul usii fiindca la o miscare mai brusca te trezesti ca se tranteste usa peste tine si loveste.
 
atentieeeeeeeeee sososeste sosolin calare pe marfar de la mareeeeeeeeeee :ack:
 
Salutare salutareeee...:crybaby: Da, am aparut si eu intr-un scurt intermezzo intre sejururi..:3::harhar: Dodolina e vioaie, desi nu se stie pe cine papam diseara fripta...:57::harhar:
Intr-adevar, am fost la mare, am plecat alb ca branza si m-am intors negru ca cioara...:57::harhar:
Peste 2-3 zle incep etapa a doua, la Paltinis, si in final voi incheia apoteotic cu o excursie pe ruta Campulung Muscel-Curtea de Arges-Transfagarasan-Sibiu-Valea Oltului, in perioada 29-31 iulie. Intrebare pentru EarthQuake, care \"de-al zonei\": cum se ajunge la cetatea lui Tepes (sau ce e) de la Poenari ? Vom merge intr-un grup mare, de 40 de persoane, dar sunt totusi curios la ca se ma astept...:ack::whistling:
In rest, sper ca sunteti bine toti, la fel cum sunt si eu...:crybaby:
 
Vezi ca e data avertizare de cod portocaliu pentru 22 de judete!!!!!
 
Pana una alta, ce ne facem cu norul toxic din Ucraina ?? Astia sunt culmea...dupa Cernobal, acum asta ! :ack::ack::crybaby::ack::crybaby: Niste iresponsabili ! Si vad ca domnii de la UE ii lasa sa isi faca de cap si cu Bastroe, ca deh, nu strica mediul ! :harhar::ack:
 
esti caraghios :ack:
ii doare pe UE fix in fund de noi!!! aia vor suprematie si bani..nu ii doare de noi. oricum le da Ucraina cu tifla de nu se vad.
 
Pana una alta, ce ne facem cu norul toxic din Ucraina ?? Astia sunt culmea...dupa Cernobal, acum asta ! :ack::ack::crybaby::ack::crybaby: Niste iresponsabili ! Si vad ca domnii de la UE ii lasa sa isi faca de cap si cu Bastroe, ca deh, nu strica mediul ! :harhar::ack:

Nu-i chiar asa, desi realitatea contrazice ce spun eu. Zona este statica (norul nu s-a miscat prea tare in ultimele 20 de ore)...oricum se pare ca Ucraina are de tras destul de tare dupa urma \"bombelor\" de mediu.
 
Bine ai venit ...cand iti dau monografiile despre bisericile din Bucuresti?:ack:
 
Chiar acum ascult stiri la radio si se pare ca ucrainenii nu vor sa dea nici un fel de informatii. Boala veche...:ack::ack::crybaby::ack::crybaby:
 
Pai Alty, eu voi fi in Bucuresti zilele astea, dar de pe 19 sau de pe 20 (nu stiu inca) plec la Paltinis. Maine trebuie sa rezolv cu rezervarea la Paltinis. Problema e sa nu umblam in miezul zilei pe canicula asta...:ack::whistling::crybaby:
 
Buna!
Nu am mai intrat de mult aici, ma acapareaza celalalt!
Dar ca sa nu credeti ca am uitat si de el, va spun cu mana pe inima ca in urma cutremurelor voiam sa-mi ranforsez in structura de otel baia!
Pana la urma am renuntat,dar am instituit niste reguli in casa:
-la primul semnal, luam o mapa cu actele importante si banii, care se gaseste pe coridor,
-ne adapostim sub o grinda de rezistenta, care este incastrata in structura de rezistenta a blocului,
- cand erau la scoala, copii aveau consemn sa nu fuga de la etaj pe scari, si sa stea sub o grinda sau tocul usii!

Pai ai dreptate, deci? La ce sa mai pun comentarii? Cat despre restul...sunt in ton cu ceilalti si-ti recomand sa citesti ce s-a mai scris despre comportamentul in caz de cutremur.:ack:
 
Pai Alty, eu voi fi in Bucuresti zilele astea, dar de pe 19 sau de pe 20 (nu stiu inca) plec la Paltinis. Maine trebuie sa rezolv cu rezervarea la Paltinis. Problema e sa nu umblam in miezul zilei pe canicula asta...:ack::whistling::crybaby:

Eu plec in August, ne vedem in septembrie? Poate mai scade si temperatura!?! auzi 60 de grade?!? Nici cele mai pesimiste viziuni nu anticipau asemenea variatii...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus