• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (6)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Perfect! Dar numai daca au certificat de garantie si sunt originale, nu are rost sa importam cutremure expirate facute pe vapor! :ack:
 
Alex, EarthQuake, cer si o atributie suplimentara: sortarea pe magnitudini si pe adancimi ! :ack::harhar::crybaby::harhar::crybaby:
 
Iar ca metoda de sortare propun 2 variante: fie \"metoda bulelor\" (Bubblesort) fie aplicarea algoritmului Quicksort ! (parca asa era...:ack::whistling:).
:crybaby::harhar::crybaby::harhar:
 
Atentie mare: maine este ziua onomastica a sefului, e Sf. Alexandru. De altfel, sunt aniversati toti cei ce poarta acest frumos nume. :crybaby::ack::hypocrite::crybaby: Dar pentru sefu\', propun sa ii pregatim un tort-surpriza ! :harhar::32::3:
 
Tu iti dai seama cat de idiot sunt? Daca nu imi ziceai tu, uitam cu desavarsire... :ack:
 
Poate iti face cinste si baba cu un cutremuras de vreo 4-5 grade asa...:57::harhar::harhar::crybaby: Ar cam fi timpul...:ack::whistling:
In alta ordine de idei, mai vroiam sa va spun ca Alty va transmite cele mai calde salutari si ganduri bune, nu prea are timp sa intre...ce e drept, l-am surprins online acum cateva zile, cand ma uitam sa vad cine mai e...:57::3: Alty, multzam fain pentru carti. :crybaby:
 
Eh, andy, EarthQuake, in conformitate cu zicala populara \"Toamna se numara bobocii\" sau cu vorba cantecului lui Fugaru \"Coboara toamna printre noi...\", sa vedem ce bobocei ne aduce baba in dar in toamna asta. Bobocei draguti semanati in primavara si crescuti peste vara...:ack::harhar::crybaby::harhar::crybaby: S-ar putea sa fie ei cam pricajiti, cam aschimodii seismice, dar in fine, sa ii vedem...:harhar::harhar::3:
 
Cam slabute, cam slabute. Ba chiar sunt sfrijite de zici ce-i aia, numai piele si oase, saracele cutremure, n-ai ce alege din ele...:ack: Ce zici, EarthQuake, le punem la ingrasat ? :crybaby::harhar::crybaby::harhar: Sa facem din ele niste quakes grase si frumoase...:harhar::harhar::3:...sa ajunga macar pe-o masea...:57:
 
Astazi am avut activitate seismica minora in zona Vrancea, dar si in zone invecintate acesteia, in extremitatea de sud-est a Munteniei precum si la marginea de nord a Blocului Moesic Central. Evident, ziua nu s-a terminat. Mai vedem diseara ce mai e...:ack::harhar::crybaby:
 
Am vz si eu seismogramele de azi dar astia de la Buc le amplifica cam mult , traseele se suprapun si nu se mai intelege nimic.Daca ar fi sa ne luam dupa seism. zici ca are loc un seism timp de h in sir pe cand singurul seism a fost de 2,3:harhar:
 
In schimb, pe seismograma de la VRI abia se vad niste punctuletze foarte micute, discrete...:ack::harhar::crybaby:
 
Probabil se pregateste un seism de 4-5 gr in curand sau cine stie...
poate vine mult asteptatul seism de 5+.Sa mai simtim si noi o usoara miscare a solului ca daca mai trece mult timp uitam cum se simte un seism de 5+:ack::harhar::crybaby:
 
Interesant e ca unele seisme de 4-5 grade sunt precedate, cu cateva ore inainte, de microseisme generate cumva in zone adiacente, fie in nord-estul Munteniei, fie chiar spre Dobrogea. Acum, nu orice astfel de microseism indica un cutremur vrancean de 4-5 grade. Dar putem sa urmarim mai departe, \"aproape\" in timp real, buletinele si sa vedem ce se intampla cand apar aglomerari microseismice. :ack::crybaby::crybaby::harhar:
 
Oricum mai intai sa vedem cat timp se mentine activitatea asta usor crescuta din vrancea si din zonele pe care le-ai mentionat . si nu in ultimul rand daca duce la ceva cat de cat sesizabil:whistling:
 
Ca bine zici, am si uitat cum e sa se miste usor podeaua si monitorul si sa zdrangane un pahar...:ack::harhar::crybaby:
 
De regula, toamna cam creste activitatea. Si mai ales in octombrie-noiembrie...:ack:
 
Gata, acum e timpul sa ma duc si eu, am stat destul azi. Va doresc o noapte placuta si linistita, si daca misca, fiti pe faza...:harhar::harhar::3: EarthQuake e de obicei nocturn...:57::crybaby: Nu-l prind ziua...:crybaby::ack::hypocrite:
 
Gata, acum e timpul sa ma duc si eu, am stat destul azi. Va doresc o noapte placuta si linistita, si daca misca, fiti pe faza...:57::harhar::57: EarthQuake e de obicei nocturn...:harhar::harhar: Nu-l prind ziua...:3::ack::hypocrite:

Stai linistit, ca eu sunt pregatit cu camera video cu bateriile incarcate si caseta, asa ca daca-l ratezi iti arat eu filmarea :57::crybaby::crybaby:
 
Si astazi dupa cate se obs. activitatea seismica ramane usor crescuta semanand cu cea de ieri.Sa vd daca va urma ceva dar in orice caz activitatea seamana cu un seism de1-2 gr prelungit.prob sub 2 gr.
Deci nu se intampla ca in 77.tin minte ca anul trecut au fost 2 zile la rand cu o activitate asemanatoare si nu s-a intamplat nimic:smile:
poate acum se pregateste ceva dar nu de mare amploare:harhar:
 
Am si uitat cum e cand se misca...:ack::harhar::crybaby::harhar:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus