• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

Alex, =)):53:=)):53::55::32:=))=)):10::):10:
 
mai intru si eu pe aici cat pot :55:
 
Scepticismul cred ca face parte din natura umana:)) . Mai nou a aparut euroscepticismul la romani:)) (in paranteza fie spus, este o teorie frumoasa care nu are neaparat vreo legatura cu apetenta pt unitatea politico-economica europeana ci cu increderea in maturitatea <euro>politicienilor nostri:)) ).
Pe fondul acestei reactii fata de modul in care clasa politica ne ajuta \"sa traim bine\" :(( , cei care isi manifesta dreptul la vot vor deveni o minoritate; similara celei a homosexualilor de exemplu :green: . Pe cind o manifestare cu caracter national a votantilor :) ?
Acum, nu soarta acestei viitoare potentiale minoritati ma pune pe ginduri ci lipsa oricarei urme de istratoscepticism (la cei care asteapta, 24 ore din 24, bangul rosu-aprins al lui \"guru\"...).
 
a venit Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeex :(:)clapping::green::):worthy::worthy::worthy::32::32::32::40::40::40::40::40::40::40:
 
mai in trecere :(( a vazut cineva reportajul de pe pro tv? eu nu am fost acasa si o sa-l pun la inregistrat la noapte, dar sunt curios cum a fost
 
eu l-am vazut si mi-a placut, a pus problema putin altfel. mi-a placut ca a spus ceva si despre necesitatea testarii materialelor de constructii de import pt conditiile unui cutremur de vrancea. a fost si sever :green::(:)clapping:
 
Am vazut emisiunea, evident :). Am retinut un lucru pe care l-a spus Radulian (de fapt, nu e chiar o noutate): faptul ca, in Vrancea, cutremurele mici si medii nu ne scapa de unul mare, si nici macar nu il amana, asa cum gresit se crede. Dimpotriva, exista argumente serioase care sustin ideea ca seismele vrancene mici si moderate \"il pregatesc\" pe Cel mare...:(( :green: Aceasta teorie s-ar explica prin faptul ca ruperile minore si moderate contribuie la redistribuirea tensiunilor pe anumite asperitati, care in timp se combina, se unesc si formeaza zonele de rupere pentru viitoarele cutremure puternice.
 
babaneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :worthy:
Nocti :green: :(( :) ce mai faci?
 
uite-o si pe nocti :((


Ahaaaaa, iar acum am aparut si eu!
Mai am putin si:
[attachment=2839:200906/post_1636_1244454261_41cfebfbd750b25eda3467b0cd4df175.attach]
 
:green:=)):)
hai ca te descurci :worthy:
aici povestim ce povesteam pe chat :((
 
Ce să fac şi eu, Anda? Muncesc şi studiez limbi ciudate, cum zicea cineva. :((
 
sa inteleg ca s-a rezolvat cu cursantul lipsa si ca mergi mai departe? :(:)clapping::green:
 
Daaaa! În plus de asta, acum mergem şi mai repede. Citim şi rezolvăm mai repede exerciţiile de la lecţii. Mie tot kanji îmi plac cel mai tare, că-mi place să desenez, chit că prea mare talent n-am. :((
 
cind ne-om intilni (ca s-o intimpla si asta odata si-odata) o sa aduc pensula si tus si te invat sa scrii kanji caligrafic :((
si mie tot kanji imi plac cel mai mult :green:
 
cind ne-om intilni (ca s-o intimpla si asta odata si-odata) o sa aduc pensula si tus si te invat sa scrii kanji caligrafic :((
si mie tot kanji imi plac cel mai mult :green:

dar fara furigana nici ei nu se prea descurca.

Mitsubishi, inseamna defapt 3 diamante, mitsu, 3 in citirea chinezeasca, si ishi care inseamna piatra, .. diamant, iar ptr racord se pronunta bishi.
... am luat-o razna ...
[attachment=2857:200906/post_1636_1244460774_bdc8537894961f3b48f661e5f06c79d1.attach]
 
Back
Sus