• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

acu sa vezi ce-o sa se plinga ca e negru=)):((=)):green:
 
teoctist :(:)clapping::green::clapping::):worthy: ce mai faci preasfinte?
 
bogdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! ai simtit cutremurul?
 
Nu reusesc sa intru pe chat. Sta, sta, si apoi se intrerupe tentativa de conexiune. Ma intreb daca numai la mine e asa, sau si altii ati observat acelasi lucru... :((
 
voi sunteti dusi cu capul?
a fost nashpa rau azi noapte, noroc cu sistemul de avertizare.
Cred ca e cea mai mare inventie asta, auzi, sa te avertizeze, sa ai timp si de o tigara pana vine cutremurul, sa ai timp sa te si culci la loc :)
 
eu unul o sa le trimit un XII mercali daca nu isi cer scuze oficial. si daca continua in premiera o sa simta direct pe pielea lor un XIX mercalli, special pentru ei dedicatie pe toate canalele media, sa vedem daca invata macar sa se poarte. Mi-a raspuns o J....vra care a pus telefonul deoparte a doua oara cand am sunat
Pai eu daca as avea asemenea angajati le-as desface contractul de munca in 3 minute cat este necesara editarea si printarea hartiei
 
au pus o explicatie pe semafor, ca din cauza vremii, vant, nori pentru azi noapte
dar pentru acum ce a mai fost ca cica inchisesera statia cu probleme
 
Cand aud din astea nu pot sa zic decat \"bine ca n-am abonament\" si apoi un trist... \"traim in Romania\" :((

Multumim pentru info, Carol si Sever :green:
 
Vad c-au pus un comunicat pe prima pagina a site-ului lor. Tre sa fie cel putin deranjant sa te trezeasca noaptea alarma de cutremur si sa constati ca te-ai speriat degeaba.
 
eu unul o sa le trimit un XII mercali daca nu isi cer scuze oficial. si daca continua in premiera o sa simta direct pe pielea lor un XIX mercalli, special pentru ei dedicatie pe toate canalele media, sa vedem daca invata macar sa se poarte. Mi-a raspuns o J....vra care a pus telefonul deoparte a doua oara cand am sunat
Pai eu daca as avea asemenea angajati le-as desface contractul de munca in 3 minute cat este necesara editarea si printarea hartiei

de ce nu faci o plingere oficiala??? poate patronul nu stie cum se poarta angajatii lui :((

sa inteleg ca bipuie pagerele aiurea? in miezul noptii??? :green:=)):)=))
acu, vb serios. ce ai facut cind ai auzit semnalul? si care era? pt cutremur mare sau mic?
 
a bipait normal de parca venea potopul de pe lume.
Eu tocmai ma culcasem de juma de ora si m-am culcat exact cu impresia ca aud bipaitul... si a bipait.
Am mers spre copil ca in cazul in care e pe bune sa il iau. Aveam ceva indoieli pentru ca nu simtisem P-ul
La al doilea eram sigur ca e falsa chiar nu simtisem P-ul, cu toate ca aveam si o urma de indoiala, pestii fiind dimineata asta enorm de agitati cum rar i-am vazut.
S-a adeverit cu pestii in dupa amiaza asta. Insa acum nu o sa sar in sus de cate ori o sa vad pestii foarte agitati. Au mai fost, dar repet, nu in halul asta.
S-a simtit si la mine in zona Marriot la casa cel de dupa amiaza asta, insa enorm de slab, doar sotia mea care era la et 2. Eu eram in curte cocotat pe o scara de aluminiu care oricum era cutremurata :)
 
carol, pacat ca nu ai filmat pestii...
 
ei acum, camere de supraveghere la pesti chiar nu am pus, in rest am oriunde :)
 
putin mai taziu, acum sarbatoresc cutremurul la un gratar :)

LE. ok, am scris... next time o sa filmez si vedem ce iese
 
Back
Sus