• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Da\' ce-ai Dodo ? :ack::harhar::harhar: Stai binisor...stai frumusel acolo :36::harhar::35: Am tot dreptul sa merg sa ma odihnesc, ce-ai tu cu mine ??? A ??? :51::10::36::10:
Eeee, comedie ! Ia uite la ea....
 
:ack:poti sa te odihnesti activ!:ack:
iti iei comp cu tine in vf muntilor sau faci pe scufundacul cu lap top cu tot si ne dai ultimele informatii:angel:
asa e frumos, sa ai grija de puii tai:hypocrite:
daca ne zguduim si tu nu esti ce ne facem:ack:
 
Si daca am si eu chef sa mai stau o vreme departe de calculator ? Poate ma dor ochii si vreau sa-mi hodinesc privirea cu crestele mirifice ale muntilor, in drumetii pline de farmec, la aer curat, departe de mizeria orasului. E-te la ea ce tupeu...stii ca-mi placi ? :ack::harhar::harhar::harhar::36::harhar::35::harhar::10::harhar:
 
pai te odihnesti dar ai grija si de noi:angel:
nu o sa iti ciufulesti ochisorii tai pretiosi daca ne mai scrii si noua cate putin pe forum din deplasare:rolleyes:
 
Si pe munte cand sa mai urc ? In mare cand sa mai inot ??? :ack::harhar::harhar::angel::36::ack:
 
iote la el:ack:
iti iei satelit si ne scrii! daca vrei o sa poti!
va fi asa de pustiu fara tine:crybaby::ack::crybaby:
 
E lasa, stai tu de veghe...Nu zici ca esti VIP ??? VIPul sa-si faca datoria...:ack::harhar::harhar::harhar:
 
Nu eu m-am facut VIP:ack:
SYL m-a certat si el ca am mai multe stelute dar nu e vina mea:hypocrite:
Am fost cuminte si am primit sclipiciuri multe:whistling:
Sunteti voi individiosi:harhar:
 
Ba nu suntem invidioasi. Ca doar stim ca VIPurile sunt expuse la paparazzi si nu stiu cum sa se fereasca de curiosi...:ack::harhar::harhar:
 
:ack:dodo e un VIP privat:ack:
ce te gandesti tu...ca e dodo-ul tuturor?:ack:
 
:harhar::ack::ack:no way!
dodo e unicat:harhar::ack:
 
E ce sa spun ?? Unicat unde ?? :ack::harhar::harhar::harhar::36:
Ia zi,ce ai prefera, intai un 6,2 si apoi un 6,8 sau invers, intai un 6,8 si apoi un 6,2 ??? :35::harhar::10::harhar: Zi Dodo! Stii bine ca Vrancea \"obisnuieste\" sa dea CUTREMURE IN PERECHI, DUBLETI si chiar TRIPLETI !!!!! Un DUBLET, draga Dodo !!!!
 
Eu as opta pentru 3x5.5:harhar:
Se poate?:ack:
 
3 X 5,5 nu e acelasi lucru cu un 6,8 din nici un punct de vedere !!!
Dar, pe de alta parte, in Vrancea au fost multe cazuri de CUTREMURE-PERECHI (DUBLETI si TRIPLETI) ! Asta individualizeaza Vrancea fata de alte surse de cutremure intermediare si adanci. In principiu, seismele produse in manta sunt evenimente singulare, asa se stie pe baza exemplelor din alte tari. Dar in Vrancea se intampla destul de des sa apara EVENIMENTE IN PERECHI, in special cele de magnitudine 6-6 si ceva. Nu intotdeauna (cutremurul din 2004 fiind un exemplu de cutremur singular), dar totusi destul de des apar DUBLETI si chiar TRIPLETI ! Gandeste-te la cutremurele din 1990, 30 mai 6,7 si 31 mai 6,1 ! Cutremurele din 1945 7 septembrie 6,5 si 9 decembrie 6,2. Cutremurele din 1940 22 octombrie 6,2 si 10 noiembrie 7,4 !!!!!!! Cutremurele din 1912 25 mai 20h01min 6,4 22h15min 5,8 23h00min 5,4 !!!!! Cutremurele din 1894 4 martie 6,2 31 august 6,9 !!!! Cutremurele din 1893 1 mai 5,9 17 august 6,7 10 septembrie 6,2 etc. Si exemplele pot continua. Producerea de cutremure IN PERECHI este, intr-adevar, o particularitate interesanta a zonei Vrancea !!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus