• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Cutremurul vrincean din 4 octombrie 2011, magnitudine 5

Eu stau in Ghencea si culmea la etajul 8:)) dar nimic...am dormit dusa,si mi-a fost incredibil sa cred ca nu am simtit pentru ca am un somn iepureste,simt si curentul pe care il face musca cand da din aripi.
 
Iasi, etaj 2 / 8 Nu am simtit nimic la momentul X Dar dimineata m-am trezit (6.30) ciudat de ametita....cred ca asa este un om beat :clapping:
 
Sarata-Monteoru, judetul Buzau. M-a trezit huruitul sinistru premergator cutremurului. A fost destul de violent, noroc ca a tinut putin. Se pare ca cel mare e aproape, tocmai a mai fost unul azi la ora 16 de 3.9 grade Richter. Pe asta nu l-am simtit. Doamne ajuta!
 
Dacă la altele mai recente am fost de-a dreptul nesimţită sau nesimţitoare, cutremuraşul ăsta m-a trezit din somn. Stau la etajul doi în bloc de patru din prefabricate, deci cutremurele nu ma zgâlţâie prea tare, dar ăsta a reuşit să mă ameţească un pic. E posibil să fi fost la final de vis, când se spune că urmează un moment de trezire pe care, de obicei, nu-l ţinem minte şi de-aia să fi realizat că e cutremur. Fiindcă nu eram nici trează, nici adormită şi nu eram sigură că am simţit bine ce am simţit, am dat drumul la televizor să verific dacă a fost într-adevăr ceva sau mi s-a părut mie şi mi s-a confirmat destul de repede, cred că nici şase nu era când a dat Realitatea ştire şi după aia am comutat pe Antena1 care a zis şi ea despre cutremur.
 
eu am raspuns la chestionar, si la vremea respectiva i-am rugat si pe cititorii nostri sa o faca. topicul a fost facut tocmai in ideea in care daca cineva de la INFP are nevoie de informatii, sa le poata folosi
 
Back
Sus