• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Luna plina

Pai isi fac si ei \"datoria\", sa cante, ce sa faca altceva...:biggrin:
 
Problema e ca nu poti trage concluzii dupa cantatul greierilor. Ei canta in fiecare seara, asa ca...
Dar cainii nu urla lugubru chiar in fiecare seara. Cel putin nu astia de la mine de la bloc.
 
Inainte de seism e o liniste mormantala!
 
Desi nu e topicul adecvat, tb. sa spun ca maidanezii de la mine de la bloc mereu au urlat cu cateva ore pana la zeci de minute inainte de cutremure. Ar tb. insa, Dodo, sa ne mutam la topicul cu Animalele si cutremurele...:biggrin::harhar:
 
Inainte de seism e o liniste mormantala!

si la mine e la fel, cel putin inainte de seismele, incepand cu 27 oct 2004 si pana astazi, care s-au simtit, atmosfera a fost foarte calma. nu caini sa latre, nu pisici sa miorlaie, nu circulatie intensa, cum e in alte nopti, nimic. vb lui dodo liniste mormantala :biggrin:

si legat de acest lucru, inainte de seismul din 14 mai 2005, chiar inainte sa inceapa (sau poate ca deja incepuse) ma uitam pe geam si era o atmosfera nu neaparat ciudata, pt ca n-ar fi avut cum, insa iti dadea usor senzatia ca ceva n-ar fi in regula, in zona sunt si niste copaci si adia usor vantul... si dupa aia ma asez pe scaun la pc si incepe zgaltaiala sau continua. :biggrin: insa trebuie sa privesc si partea buna a lucrurilor, deoarece de mult timp imi doream sa am ocazia sa privesc natura inainte cu putin timp de inceputul unui seism sa vad daca intradevar exista acea stare ciudata, care iti da senzatia ca urmeaza sa se intample ceva.
 
al meu catzel a fost luat pe nepregatite in 2004... dormea dus :biggrin:
 
al meu catzel a fost luat pe nepregatite in 2004... dormea dus :biggrin:

eee... inseamna ca e un catzel cuminte, nu latra noaptea sa nu deranjeze vecinii. :biggrin:

L.E. : ce rasa e ?
 
corcitura, 60% lup restu\' maidanez :biggrin:
 
Nici al meu nu stia ca va fi seism. Se plimba buimac dupa mine prin casa si nu pricepea de ce il strig sa stea cuminte.
Faza cu linistea am remarcat-o de mai multe ori, parca si masinile tac atunci:ack:
Este o liniste adanca, neagra, patrunzatoare dar de cele mai multe ori te bucuri fara sa realizezi ce urmeaza. Rar se intampla sa fie asa liniste in oras.
Ceva de genul asta am trait in Delta cand am ciocanit in masa ca sa imi verific auzul:ack:
 
banuiesc ca maxi canta la luna plina si din aceste motive ati postat aici:ack:
 
Back
Sus