• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

Adminul/a are cuvantul:


Pentru noi pagerul il reprezinta dl Istrate. Cei de la Foton poate sa confirme acest lucru.

:):(( Deci cei de la Foton l-au vandut pe Istrate pe post de pager si au factura cu care pot confirma acest lucru? :worthy:

Drama geniului neinteles:
O sa incerc sa fac un fel de tablel gen semafor multiplu. Sper ca atunci ma vor intelege mai multi. Este fff greu sa fii te faci inteles … poate si eu am o vina ca gandesc la un nivel prea inalt … si nu doresc asta, dar cateodata oboseala ma invinge.
:40:

acum inteleg eu ce e cu semaforul.... istrate face pe semaforul (clipoceste din ochi poate :green:) iar adminul/a interpreteaza clipocitul (d-aia apar posturile lui/ei cu intirziere)
acum, ca are doar 2 ochi - inseamna 2^2 adica 4 variane de clipocit dar daca mai pune si urechile ... deja 2^4 adica 16 variante; cam multe pentru adminas...d-aia o trebui sa faca tabelul :40:
 
Adminul/a raspunde celor care ii subliniaza greselile gramaticale cumplite pe care le face:

Mai conteaza ??? Important este: voi sa intelegeti ce spun/scriu …. ca din pacate nu sunt Puteanu sau Vadim asta e altceva.

Ca fapt divers …. daca iei toate editile ziarului Romania Mare (a lui Vadim) nu vei gasi nici o greseala de gramatica. Iar daca esti maniac/maniaca de acest lucru (adica de perfectiune)… acel ziar este perfectiunea pura a GRAMATICII.

Ca fapt divers:

1. In curand daca derapajele gramaticale vor continua, nu o sa mai inteleaga nimeni nimic si nu o sa mai putem rade de comentariile lui :((

2. Tot ca fapt divers, poate ar trebui cineva sa-i spuna adminului/ei ca in afara de ziarul Romania Mare, de-a lungul timpului au aparut miliarde de publicatii in limba romana si nu numai. In majoritatea cazurilor in acestea nu vei gasi nici o greseala gramaticala. Iar cunoasterea si aplicarea regulilor gramaticale nu este o manie a perfectiunii, decat daca limita maxima de perfectiune la care poti visa este sa scrii corect gramatical.

Deci am mai aflat ca: adminul/a citeste doar Romania Mare si este frustrat/a de faptul ca nu este in stare sa scrie \"ca la ziar\" corect gramatical, ba mai mult decat atat priveste acest lucru ca fiind un grad de perfectiune imposibil de atins. :green:
 
Oricum, \"nucleul dur\" al simpatizantilor lui prezinta suficiente dovezi de indoctrinare, combinate cu o cunoastere la fel de buna a gramaticii. In general, sunt oameni preocupati de corectitudine si informare :green:
Ce-i pacat e ca vom avea noi dificultati de a traduce din istrateasca de balta in romana :((
 
vai de mineeeeeeeee!!! ce rautati citii! daca omul vorbeste 12 ore pe zi o alta limba, ce-i mai cereti si voi sa scrie corect romaneste? ce? nu pricepeti ce spune? :(:)harhar::green::):p
 
Adminul a inceput sa dea rateuri iar supusii il cearta:
# adolffffffffffffffffff Says:
June 24th, 2009 at 11:14 am
admin,ultima postare a fost pe 20 iunie,astazi suntem in 24..nu ti se pare k ar trebui sa mai postezi ceva??

Deci, Admine, baga rapid niste premonitii ca lumea e nerabdatoare! :((

# lia Says:
June 23rd, 2009 at 11:54 pm
Asteptam vesti in fiecare seara,dar se pare ca nu mai avem de la cine astepta..Se pare ca ne-a parasit toata lumea atunci cand avem mai mare nevoie de un sprijin.. Va rugam sa trimite-ti in fiecare seara un mesaj simplu.Sunteti singura sursa de informare ptr.muritorii de rand.

Ah, cat patetism, cata durere sufleteasca! O, lume nedreapta! :green:
 
pui pariu ca adminul trimite dulcegariile astea ca sa pozeze in salvator? :((
 
:(:)worthy::green: Admine!!! :):worthy::worthy: Fii capitanul nostru!! :40::worthy::40:

:40:
 
mah, eu cred ca asta s-a uitat pe la vreo telenovela de la media pro si acu o aplica pe acolo.
A lasat sarmanii oameni sa planga pe bloaga lui mareata si maretia sa istrate nu mai spune nimic.
Si asta tocmai acum cand ii descoperisem bloaga cu frumoasa lui limba romana diferita.
:) LOL
 
adminul o fi bine merci pe vreo plaja insorita, fara net, sa se destinda...
 
ia uite ce zice unul:
ADMIN !!! NE AM TURTIT SI NOI LA CREIER ASTEPTAND MACAR UN MESAJ !!! AM OBSERVAT CA ULTIMUL MESAJ DAT SA ADEVERIT PTR CA A ARS BLOCUL DIN BUCURESTI + CA A MURIT MICHAEL ((AUD IMNUL SUA …..LACRIMI……..))……TE RUGAM DA SI TU UN MESAJ…..E DEJA O SAPTAMANA DE CAND NU AI SCRIS NIMIC…..SUNTEM CU NERVII LA PAMANT

chiar asa o fi?
din 21 iun adminul rezista tuturor presiunilor si nu mai posteaza nimic. oare panicatii de acolo cum or fi trait fara sa stie ce ii paşte? nu s-or fi vindecat intre timp?
 
Ioan Istrate a prevazut ca un vizionar ce este in visele sale moartea lui Michael Jackson dupa ce acesta a trecut in nefiinta, precum si faptul ca tiganii au mancat lebedele din Viena dupa revolutie!!!

Ce ne-am face fara viziunile sale??

14.06.09 Trece pe langa mine o masina de teren plina cu tigani, condusa de o soferita. Persoanele din fata deodata se schimb la fata si fata lor se transforma in capete de lebada cu ciocuri groase.
29.06.09 Apar discutii legate de mostenirea lasata de Michael Jackson.
 
P.S. Conjugarea verbului pentru incepatori:

eu ma schimb
tu te schimb
el/ea se schimb

noi ne schimb
voi va schimb
ei/ele se schimb
 
Dupa cum e scris mai mult ca sigur ca acest comentariu a fost scris de admin/a :))

# DANNY Says:
July 1st, 2009 at 8:05 pm

ADMIN !!! AM INCEPUT SA STUDIEZ CARTEA DNULUI ISTRATE !!! AM CUMPARAT O DE LA EDITURA MIRACOL !!! CRED CA NU TE SUPERI !!!! E CEA MAI TARE CARTE PE CARE AM CITIT O VREODATA !! TOATE PREVIZIUNILE SAU IMPLINIT !!SUTA LA SUTA MARELE CUTREMUR VA VENI —– I SA ARATAT IN FOARTE MULTE VISE—- O SA FIE MULT MAI PUTERNIC DECAT IN 1977

1. foarte interesanta asocierea intre editura Miracol si Ioan Istrate. Vrabia Mihai Viteazu :hypocrite:
2. Ba s-a suparat! :rolleyes:
3. Vreau si eu o carte de-asta tare ca de cele moi m-am saturat, intotdeauna mi-a placut mai crocant :rolleyes:
4. Da, s-au implinit. Am fost martor!
5. O adevarata predictie sa fii de acord cu un adevar universal :p
 
Ai dreptate Alex :hypocrite: se pare ca dl/d-na admin a facut scoala la \"fara frecventa\"...
Pacat ca nu i-a iesit pasenta cu \"cotizatiile pentru blog\" ca-si mai reintregea si el/ea bugetul:))...si uite-asa s-a suparat pe \"lume\" si nu mai posteaza zilnic \"nivelul vibratiilor Dl.Istrate\". sac!:)):rolleyes::worthy:):rolleyes:

June 20th, 2009


Toate cheltuielile le sustin eu… cand nu voi mai putea il voi inchide. Mentionez ca nu am acceptat nici un ajutor financiar/hosting/etc.

Motivul este unul de bun simt : nu doresc sa iasa comentarii cum ca dl Istrate face miliarde de pe urma blogului sau alte motive stupide. Deja cativa dintre comentatori facusera acest lucru.
Singurele oferte care vor fi accepte, vor fi cele venite din partea persoanelor juridice.

Imi voi cere scuze de pe acuma cititorilor daca in unele momente acest blog nu va fi accesabil.
:p:green:):)
 
Din pacate se pare ca site-ul lui Istrate a intrat in pauza. Adminul mai aproba din cand in cand comentariile si... cam atat. Gramada de istratzi este disperata. Nu stiu ce sa faca la noapte daca sa doarma linistiti sau sa petreaca orele mici in strada. Ah!
 
Bre, eu ii simt lipsa...
Poate admina i-a taiat lu\' bunicu\' dreptul de net. Ii dam noi acces? :))
 
Ii dam noi acces? :p

doamne feri, nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!:rolleyes::harhar::rolleyes::harhar:
eu il vrrrreau pe hincu, cu borrrrcanul cu parrrticole :)):crybaby::hypocrite:
 
Back
Sus