• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

mai spuneti ceva d-le Istrate va rog mult despre ce se va intampla in noaptea asta. nu am decat 14 ani dar sincer mi-e frica. este trecut de 12.00. credeti ca se mai poate intampla ceva? vibratiile dumneavoastra au mai crescut? va rog din tot sufletul mai spuneti ceva. imi este sincer frica. mama mea este bolnava si mi-e frica ca va ceda…ii este si ei foarte frica chiar daca nu recunoaste..a facut si bagajul si mi-e tare frica ptr ea . va rog din tot sufletul mai spuneti ceva despre acest cutremur…daca va fii sau nu in noaptea asta…ce mai simtiti? multumesc

Raspuns in legatura cu nivelul de vibratii, care nu se stie daca este in crestere sau stationar:

SULINA 0 93 1 10.5
TULCEA 71 324 4 10.5
ISACCEA 103 403 3 11
GALATI 150 504 4 11
BRAILA 170 526 6 11
HIRSOVA 253 524 10 11
CERNAVODA 300 477 5 11
CALARASI 370 481 -1 10.8
OLTENITA 430 513 -2 10.9
GIURGIU 493 510 -3 10.9
ZIMNICEA 554 537 5 10.9
T. MAGURELE 597 504 12 10.9
CORABIA 630 491 10 10.8
BECHET 679 560 7 10.8
BISTRET 725 553 11
CALAFAT 795 559 14 10.7
CETATE 811 600 14 10.7
GRUIA 851 605 15 11
T. SEVERIN 931 864 -4 11
ORSOVA 954 2213 -17 11
DRENCOVA 1015 805 -10 11
MOLDOVA V 1048 708 -6 11
BAZIAS 1072 616 -2 11

P.S. NU, nu sunt vibratii. Doar cotele apelor Dunarii :smile:
 
Am uitat sa cer ajutorul tuturor vizitatorilor: cine are retete de cum sa fac sa-mi cresc si eu vibratiile, bagati aici! Ale mele au o tendinta de uniformizare, foarte neplacut! Cred ca din cauza ca le-am lasat sa stea in soare zilele astea si nici nu le-am mai pus apa. Saracele vibratii!
 
@buburuza Cred ca nu stii ce vorbesti . Daca dl Istrate care nu e o persoana oficiala sau pancat multe persoane , dar dak zicea DL Marmureanu ………Nu stii ce vorbesti . Si nu a zis nimeni k vine aseara , poate sa fie sambata viitoare k numai Dumnezeu stie cand vine cutremurul devastator.


Astia nici daca face Marmureanu matanii nu il cred..poate doar pe Nostradamus=)):smile:=)):)=))
 
\"Aud voci...merg pe strada. In fata mea niste cetateni vorbesc despre flori.\"
Aaaa da, mi-am amintit ce vroiam sa spun. La multi ani celor cu nume de flori si Paste fericit celor de religie catolica:)
 
Si eu merg pe strada si aud voci...woops, e de la ipod :smile:
 
UPDATE:
Au aparut unele zvonuri ca dl Istrate va fi la OTV in seara asta. NU SUNT ADEVARATE

Dragi cititori, va anunt ca de astazi, de la 22.00 va intra in functiune un sistem automat de banare (adica nu veti mai putea accesa situl) daca utilizati un limbaj necuviincos, aduceti injurii dlui Istrate, faceti publicitate altor situri care isi expun pareri personale, etc. Daca se va intampla vreo greseala va rog sa-mi trimiteti un email pe [email protected]

———-

Am vorbit astazi cu dl Istrate si din cate am inteles eu, va urma o saptamana destul de agitata, motivul principal fiind chiar mesajul primit astazi, care anunta ca “ora este aproape”. Tot din conversatia cu dansul i-am cerut o parere personala, adica ce crede dansul despre toate acestea.
Raspunsul a fost urmatorul: Daca se intampla ceva te voi anunta, dar deocamdata, cred, ca zilele posibile producerii unui eveniment important sunt intre 19-21 aprilie. Pana atunci nu ar trebui sa mai apara noi evenimente.

:smile::crybaby:
 
Seismo

Apropo, a citit cineva cartile lui Mihai Sever Georgescu?
Omuletul lucreaza la INCERC, mai apare si pe la TV din cand in cand, si a scris 2 carti interesante, despre seismele mari din trecut si pagubele ce le-au produs si despre protectia antiseismica. Eu zic ca merita citite, mai ales ca nu sunt nici scumpe…

Admin:
Haideti sa stabilim ceva. SCRIETI IN LEGATURA CU POSTU
 
@ADMIN…TE RUGAM SA-L IERTI PE TEOCTIST SI DA-I INCA O SANSA…TE RUGAM!!!!

WOW…VEDETI CA E ALATURI DE NOI ADMIN SI NU NE PARASESTE?….MULTUMIM!!!!DAR IL IERTATI PE TEOCTIST?

Admin:
Pai cred ca il iert pe el si va iau pe voi. Cine totusi trebuie sa populeze si rubrica spam :))


:smile:=)):)=)):harhar:=))
Admin o fi Dumnezeu?:))
 
baiat destept admin asta... cred ca scoate ceva banuti.. la ce trafic e acolo, a aparut si publicitatea.. si noi ii crestem cotaB-)
de parca lumea disperata sa afle despre cutermurul de Pasti mai are nervi sa citeasca ceva prin jur...:smile:
 
Vor merge la Inviere de frica si vor manca stix-uri=)):smile:=)) la cuptor cu drob de chips-uri.:)=)):harhar:
 
Dar inainte isi fac neaparat o asigurare la aliantz:))
 
@seismo….pacat ca nu mai este si teoctistul…

:smile:=)):)
 
cica \"o voce anunta o unda...\"
Admin:
Nu, vibratiile sunt constante. De aceea nu exista nici un motiv de panica.
Verificati si semaforul: este verde

Deci tot la semafor ajungem:harhar: Si noi, care asteptam vesti din viitor...
 
SEMAFORUL ESTE VERDE

( asta inseamna ca minim 3 zile nu putem avea un seism major )

Verde” indica o probabilitate redusa de producere a unui seism mai mare de 4 grade Richter in Vrancea. Putem avea seisme mai mici care sunt normale.

Avem perturbatii pe semnalele de infrasunete din Istrita, Naruja si variatii de camp electric in Bucuresti (BUCF). Acestea nu prevestesc un seism important in Vrancea in acest moment.

Nivelul maxim de 5,8 grade Richter mentionat in buletinele anterioare a fost dedus din graficul “Energie”. Detalii despre statii se pot gasi la http://www.fotonsas.ro/SMAS_Structure.html

Admin:
Eu ii urmaresc pe niste rusi si aia au zis ca in urmatoarele 24ore va fi un cutremur in Vrancea, dar ca nu va depasi 5 grade.
Acuma sa vedem daca in urmatoarele 24ore se va produce ceva in Vrancea.
:sad: gata, nu mai pot.... ma sufoc de ras...
Pai parca trebuia ca nenea ala de la butoane sa caste gura la unchi\'su, sa vada ce abereaza ala, nu la rusi...
 
Admin:
Eu ii urmaresc pe niste rusi si aia au zis ca in urmatoarele 24ore va fi un cutremur in Vrancea, dar ca nu va depasi 5 grade.
Acuma sa vedem daca in urmatoarele 24ore se va produce ceva in Vrancea.[/quote]
:sad: gata, nu mai pot.... ma sufoc de ras...
Pai parca trebuia ca nenea ala de la butoane sa caste gura la unchi\'su, sa vada ce abereaza ala, nu la rusi...
[/quote]





Daca ai luat citatul asta de la commenturi ...acel \"admin\" nu este administratorul site-ului ci un simplu utilizator care s-a inregistrat asa.
\"Nu stiu cum a scapat, e unul care se cheama Admin (ca username-nume de utilizator) si care posteaza in COMENTARII. Niciodata nu voi comenta decat in comentariile voastre, ADICA NU VOI CREEA EU UN COMENTARIU. \"
 
Am lasat tot comentariul... era o postare a cuiva (nu am retinut, dar pot cauta) si apoi adaugata interventia nepotului...
 
Incep sa cred ca cei de acolo, in afara de gasca istrate & co, nu au creier nici macar de bibilica :sad: :32: E acea categorie de adepti care isi urmeaza orbeste gurul, daca nenea guru izmene istrate le zice \"Sari!!!\", dumnealor chiar sar pe geam, fara sa rationeze macar cat o gaina :32: :32: :32:
 
Back
Sus