• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

ia uite ce zice admin :”… imi construiesc o cusca(camera de 1×1m)… sper sa nu radeti . Am ajuns la concluzia ca: daca ai un adapost din asta la casa treci si mama cutremurului.”
1. cine pune pariu cu mine ca in curind vom auzi de o firma care va face astfel de custi, careia i se va face reclama la otv?
2. 1x1x? ca in 1x1x1 nu incapi decit ingramadit
 
A gresit dimensiunile...
Trebuia sa zica 2 lungime, 1 latime si 2 adancime... Ca sa fii sigur ca treci de orice cutremur...
 
:sad:=)):32:=)) copirseul il asteapta...
 
Sunt 5 zile de cand nimeni nu a mai postat nimic...
Nu mai e nimic de ras, sau nu mai da nimeni pe acolo?
 
e groasa rau, adminu cica nu poate sa faca acest SITE SA FIE ACCESAT PE BAZA DE ABONAMENT, dar vrea bani de la oameni, cel putin 300eur/luna !!!
e hotarit omu, vrea sa stie numele/prenumele , orasul si suma pe care o poate transfera lunar un om oarecare... e ca si cum ai plati o rata...si pun pariu ca se vor gasi destui care se plateasca pt trei vorbe aruncate aiurea.
OAMENI BUNI, NU AVETI DE CE SA TINETI PE BANII VOSTRI UN VIBRATOR!!!! NU VA AJUTA CU NIMIC!!!
 
Mda, asta nu e de ras.
Dar, cum spune un sef de-al meu (cu ceva sange de ovrei), \"pe orbul cu ochi, nu-i pacat sa-l pacalesti\".
:55: Oare o merge sa postam conturile noastre? =))
 
Lolipops Says:

May 20th, 2009 at 4:36 pm
................
Eu ash vrea sa-i scriu un mail lui Elisabeth Teissier ( vezi Google) - pe situl ei.
Faceti-o si voi, cu cât are mai multe cereri cu catât va fi poate mai curioasa sa cerceteze.In plus ea nefiind în Ro
e suficient de detasata pt a fi obiectiva.

Poate vreun ziar /televiziune i-ar putea plati osteneala unui horoscop al Bucurestiului. Dar pb e ca trebuie stiuta data/ora “nasterii” orasului. STIE CINEVA PE AICI DATA /ORA NASTERII BUCURESTIULUI ???
................
Ce parere aveti ???

Rog daca cineva stie datele care permit obtinerea horoscopului natal al Bucurestiului sa le posteze aici.
=))=))=))
ati postat vreunul dintre voi asta ca sa faceti o gluma?:)
daca nu , e grav ...=)):green::55:=))
 
nu e pus in nici un caz cineva dintre cei de aici care incearca sa ii ajute pe amaritii aia. dar parca totusi suna a gluma, desi am mai vazut recent ideea asta pe un forum :55::unsure:=))
 
OAMENI BUNI, NU AVETI DE CE SA TINETI PE BANII VOSTRI UN VIBRATOR!!!! NU VA AJUTA CU NIMIC!!!
:55:=))=)) Asta imi suna a reclama fatisa si psihologia inversa, amatorii de senzatii tari se vor repezi, asteptindu-se la cine stie ce Duracell =)) .
 
:55:=))=)) vibrator in cazul asta e un om care vibreaza...=))
nu va repeziti, nu e ceea ce pare =))
 
Citez:

\"In acest moment am vorbit cu dl Istrate care mi-a comunicat ca vibratiile au trecut de 9,5.

Va voi da un update in jurul orei 22.

Din acest moment totul este posibil, putem scapa daca in urmatoarele zile apare pe glob un cutremur mai mare de 6,2 grade pe scara Richter (dar nu garantam 100%, vedem dupa el daca vibratiile vor scadea).\"


:55:
 
Am aprofundat si capitolul \"Istrate\" :55: . Cool-tura mea este deja incomensurabila. \"Prind\" otv-ul (undeva pe la \"pg 57\"), am vazut scris, secvential, numele lui Istrate, pe burtiera ecranului dar nu am stat niciodata sa ascult, nu am stiut ca e asa spumos precum reiese din acest topic. Acum, sa nu credeti ca \"amenintarea\" Andei cu vibratorul mi-a stirnit curiozitatea sa aprofundez fenomenul:whistling: =)) ( =)) ).
Am dat si de blog. \"d-l\" nu se scrie cu all caps? Oare asa se si prezinta? \"D-na Preoteasa Smaranda Protopopescu\"... . Deja sunt invidioasa pe unii care rezoneaza cu subcrustalul atit de usor si se aseaza din timp in unghiul mort, cu cartea in mina, asteptind plictisiti \"s\" si \"p\" in timp ce eu sunt luata prin surprindere de fiecare data de furia pamintului si de liniile telefonice blocate inainte de a-mi verifica starea tuturor prietenilor... .
Dar mai sunt si mirata de credinta oamenilor in predictiile izvorite din vibratii organice si fantasme onirice vagi.
Later edit: (daca vizitez prima oara acel blog, capat ceva?) Orice asemanare intre textul predictiv si legea salarizarii unice din sectorul bugetar este pur intimplatoare iar orice legatura cu evenimente viitoare este pur imaginara.
 
care 6 grade poa\' sa fie pe juma\' de glob :55: c-tru =))
 
ceva ceva cred ca presimte si Istrate .... de exemplu cutremurele alea din Arabia Saudita unul dupa altul ar trebui sa insemne ceva.
 
Deja sunt invidioasa pe unii care rezoneaza cu subcrustalul atit de usor si se aseaza din timp in unghiul mort, cu cartea in mina, asteptind plictisiti \\"s\\" si \\"p\\" in timp ce eu sunt luata prin surprindere de fiecare data de furia pamintului si de liniile telefonice blocate inainte de a-mi verifica starea tuturor prietenilor... .

Cred ca din contra, ar trebui sa fii fericita, iti dai seama ce chin ar fi sa rezonezi (stil Hancu) sau sa vibrezi (stil Istrate) la fiecare cutremur care are loc pe pamantul asta? :55:
 
Cred ca din contra, ar trebui sa fii fericita, iti dai seama ce chin ar fi sa rezonezi (stil Hancu) sau sa vibrezi (stil Istrate) la fiecare cutremur care are loc pe pamantul asta? =))
=))=))=)) Sincer? Nu-mi dau seama =)).
Rid dar nu e risul meu. M-am amuzat citind acest topic (si dorind sa intru in atmosfera creata pe acest forum) dar mi-a pierit risul pe (acel) blog. Si sigur nu din cauza \"predictiilor\" :55: .
 
BANG interj. (Adesea repetat) Cuvânt care imită sunetul unui clopot sau alt sunet metalic; dang, balang. – Onomatopee.
Sursa: DEX \'98
BANG interj. balang!, bam!, dang!
bang interj. Sursa: Dicţionar ortografic |
BANG interj. (se foloseşte pentru a reda sunetul produs de un clopot). /Onomat. Sursa: NODEX
BANG s. n. zgomot violent produs de un avion care depăşeşte viteza sonică. (< fr., engl. bang)
BIG BANG s.n. (Astron.) Marea explozie (ipotetică) ce a iniţiat expansiunea universului observabil. [Pr.: beng] – Din engl. big bang [theory]. Sursa: DEX \'98 |

Bang-ul tradus in ultima definitie nu face desigur subiectul asteptarilor d-lui Istrate si ale ascultatorilor/cititorilor domniei sale. Nici celelalte definitii nu traseaza vreo corespondenta intre starile fiziologice, psihice, fizice, senzoriale si paranormale (?) ale dumnealui si originea vibratiilor producatoare de mult \"asteptatul\" BANG. Asadar, deocamdata este tilinga-bilinga, iar danga-langa-banga este inca neevaluat:)) .
Destul de nerespectuasa? Poate dar viata mi se pare ceva mai mult decit a astepta pe ...@admin sa spuna bang. Asteptindu-l pe Godot =)) :55:. Sunt atitea \"cutremure\" in viata, atitea de \"cladit\" si \"reconstruit\" in fiecare zi, cind in genunchi cind in doua picioare, incit clopotele si vibratiile unora devin complet nerelevante... .
 
Poate dar viata mi se pare ceva mai mult decit a astepta pe ...@admin sa spuna bang. Asteptindu-l pe Godot =)) :55:. Sunt atitea \"cutremure\" in viata, atitea de \"cladit\" si \"reconstruit\" in fiecare zi, cind in genunchi cind in doua picioare, incit clopotele si vibratiile unora devin complet nerelevante... .
[/quote]

ai dreptate
 
Adminul/a analfabet are cuvantul:
Multi mi-au reprosat ca i-am panicat, dar anuntasem pe 19 ca nu va fi nimic, dar din pacate numarul 20 si intervalul orar 1-5 i-au scos in strada.

nu draguta, tu nu panichezi pe nimeni :32: cel mult provoci accese cumplite de ras :32:

Pentru noi pagerul il reprezinta dl Istrate. Cei de la Foton poate sa confirme acest lucru.

:green::(( Deci cei de la Foton l-au vandut pe Istrate pe post de pager si au factura cu care pot confirma acest lucru? :40:

Drama geniului neinteles:
O sa incerc sa fac un fel de tablel gen semafor multiplu. Sper ca atunci ma vor intelege mai multi. Este fff greu sa fii te faci inteles … poate si eu am o vina ca gandesc la un nivel prea inalt … si nu doresc asta, dar cateodata oboseala ma invinge.
:40: imi dau seama cat de greu este sa gandesti la un nivel prea inalt de analfabetism :40:

Efectul alcoolului in sange:
Nu putem declansa nimic daca nu apare acel BANG , el ofera certitudine …. orice altceva ne-ar expune mistourilor si pierderi credibilitatii. Acest blog este ceva nou pe Romania … iar multi nu au capacitatea de a intelege unele lucruri …. IAR MULTI SUNT SI NERABDATORI …. ADICA DACA ZI CA E CEVA … E INTELEG CA IN SECUNDA 2 TREBUIE SA SE INTAMPLE.

Exercitii de limba engleza:
I dont think will something BIG till morning ..let say 7-8am

Admine! Fii capitanul nostru!!! :):worthy::worthy: :40:
 
Back
Sus