• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

# Nenea Daniel Says:
August 29th, 2009 at 2:43 pm

Deja devine enervant faptul ca se trezeste cate unul/una si povesteste ce a mai visat…..nu ar trebui postate asemenea commenturi……in definitiv de ce m-ar interesa ???

Admin:
Cred ca pe forum e altceva. Vezi mai clar unele chestii

# danam Says:
August 29th, 2009 at 8:12 pm

Admin as vrea sa te intreb ceva de o ora imi este tare rau (din senin) se intampla ceva in seara asta ???? TE ROG sa-mi raspuzi

Admin:

Intra pe forum … am postat niste lucruri fff interesante acolo pe tema asta.

deci...deci... are nevoie de lume pe forum. daca stie cineva citi membri are forumul ala, il rog sa-mi trimita si mie un PM
 
# Nenea Daniel Says:
August 29th, 2009 at 2:43 pm

Deja devine enervant faptul ca se trezeste cate unul/una si povesteste ce a mai visat…..nu ar trebui postate asemenea commenturi……in definitiv de ce m-ar interesa ???

Admin:
Cred ca pe forum e altceva. Vezi mai clar unele chestii

# danam Says:
August 29th, 2009 at 8:12 pm

Admin as vrea sa te intreb ceva de o ora imi este tare rau (din senin) se intampla ceva in seara asta ???? TE ROG sa-mi raspuzi

Admin:

Intra pe forum … am postat niste lucruri fff interesante acolo pe tema asta.

deci...deci... are nevoie de lume pe forum. daca stie cineva citi membri are forumul ala, il rog sa-mi trimita si mie un PM

Nu e nici un secret
Total posts 2979 | Total topics 103 | Total members 1021 | Our newest member camila560
 
# Nenea Daniel Says:
August 29th, 2009 at 2:43 pm

Deja devine enervant faptul ca se trezeste cate unul/una si povesteste ce a mai visat…..nu ar trebui postate asemenea commenturi……in definitiv de ce m-ar interesa ???

Admin:
Cred ca pe forum e altceva. Vezi mai clar unele chestii

# danam Says:
August 29th, 2009 at 8:12 pm

Admin as vrea sa te intreb ceva de o ora imi este tare rau (din senin) se intampla ceva in seara asta ???? TE ROG sa-mi raspuzi

Admin:

Intra pe forum … am postat niste lucruri fff interesante acolo pe tema asta.

deci...deci... are nevoie de lume pe forum. daca stie cineva citi membri are forumul ala, il rog sa-mi trimita si mie un PM

1025
 
Dpdv legal, din pacate nu se poate demonstra prea usor un prejudiciu, deci cam e. Din punct de vedere al moralitatii gestului, nu-i (ca banuiesc ca nu se citeaza sursa, nu?)...
 
surprinzator, dar accepta...:)
dupa ce s-au pus intrebari despre autor si s-a cerut sursa...a fos pus si link-ul catre cutrmur.net.
 
Azi avem noutati... Mi se pare creepy:whistling:
Sistem de avertizare on line, cu sonor:(
 
\"ella2013
Post subject: Marele cutremurPosted: Sat 12 Sep , 2009 10:01 pm

Marele cutremur de pamant va fi din VRANCEA si va lovi pana in CAPUL SPANIEI! Tare imi este teama ca de acest cutremur \'vorbeste \'dl. Istrate. S-a acumulat f. mare energie acolo, si a iesit in atmosfera... e incredibil, magnetismul e la limita !\"
:12:=))=)):29:)=)):12:):12:
 
\\"ella2013
Post subject: Marele cutremurPosted: Sat 12 Sep , 2009 10:01 pm

Marele cutremur de pamant va fi din VRANCEA si va lovi pana in CAPUL SPANIEI! Tare imi este teama ca de acest cutremur \'vorbeste \'dl. Istrate. S-a acumulat f. mare energie acolo, si a iesit in atmosfera... e incredibil, magnetismul e la limita !\\"
:12:=))=)):29:)=)):12:):12:

eu cred ca o sa`l loveasca pe admin pana in moalele capului.
 
Marele cutremur din dimineata zilei de 13 septembrie a avut loc , intr-adevar .
Doar ca in loc de 7 grade a avut doar vreo 2 !
Prezicerile omului magnet s-au adeverit cu o eroare doar de vreo 5 grade . Istrate e mai smecher , o da cu \"vibratiile\" care ba scad , ba cresc , dar oricum sunt la un nivel ridicat , just in case . Oricum nu zice nimic concret : ar putea avea loc un eveniment negativ in Romania sau in balcani , dar poate nu e cutemur , ci alte lucruri negative . Cred ca evenimentul negativ a fost incendiul ala din Pipera

Ca sa-mi manifest si eu capacitatea de clarvazator fac si eu 2 pariuri :
1. cutremur in Vrancea > 6.7 pina in 2024-2026 !
2. cutremur in Sumatra > 7 in urmatorii 5 ani !
 
“13.09.09 Aud o voce de femeie , apoi vad pe o banda scris un anunt: Intre 16 si 29 septembrie va avea un eveniment deosebit [\"S\"].”

:12:=)):12:=))

M-am stricat de ras, asta nu e sanatos in mod oficial!!!
Ar trebui internat la spitalul 9 !!!
 
Blocu\' si forumu\' lu\' omu\' ie moarte.
Nasol moment pentru cei ce abia asteptau alerta si bang-ul :12:

Later edit. Si asta tocmai cand incepusem sa ma amuz la maxim. Avea 3 moderatori care pana mai ieri luptau foarte convinsi impotriva lui :12:
 
Vi se pare cunoscut?
\"Buletinul seismic al zilei de 15 septembrie 2009

Eveniment nr. 1
INFP (http://www.infp.ro)
15.09.2009 02:35:28 UTC 46,32N 26,89E 18,0 km ML=?
Obs.: microseism/seism minor crustal in Carpatii Orientali (zona MIERCUREA CIUC)

Eveniment nr. 2
INFP
15.09.2009 07:36:37 UTC 44,18N 28,34E 12,4 km ML=1,30
Obs.: microseism crustal in Dobrogea de Sud (zona MEDGIDIA)

Eveniment nr. 3
INFP
15.09.2009 08:48:22 UTC 46,01N 22,81E 5,0 km ML=1,48
Obs.: microseism crustal (superficial) in Transilvania (zona DEVA-BRAD)

Eveniment nr. 4
INFP
15.09.2009 08:51:02 UTC 45,07N 28,21E 12,7 km ML=1,25
Obs.: microseism crustal in Dobrogea de Nord (zona PECENEAGA)

Eveniment nr. 5
INFP
15.09.2009 09:45:40 UTC 44,97N 28,29E 19,2 km ML=1,17
Obs.: microseism crustal in Dobrogea de Nord (zona PECENEAGA)

Eveniment nr. 6
INFP
15.09.2009 10:26:06 UTC 45,55N 22,17E 5,0 km ML=1,68
Obs.: microseism crustal (superficial) in Banat (zona CARANSEBES-LUGOJ)\"

Ai crede ca este buletinul seismic scris de Geox...si totusi este buletinul seismic scris pe formului istrate!!!! :12::unsure::12:

Oare e doar o coincidenta?
 
Vi se pare cunoscut?
\\"Buletinul seismic al zilei de 15 septembrie 2009

Eveniment nr. 1
INFP (http://www.infp.ro)
15.09.2009 02:35:28 UTC 46,32N 26,89E 18,0 km ML=?
Obs.: microseism/seism minor crustal in Carpatii Orientali (zona MIERCUREA CIUC)

Eveniment nr. 2
INFP
15.09.2009 07:36:37 UTC 44,18N 28,34E 12,4 km ML=1,30
Obs.: microseism crustal in Dobrogea de Sud (zona MEDGIDIA)

Eveniment nr. 3
INFP
15.09.2009 08:48:22 UTC 46,01N 22,81E 5,0 km ML=1,48
Obs.: microseism crustal (superficial) in Transilvania (zona DEVA-BRAD)

Eveniment nr. 4
INFP
15.09.2009 08:51:02 UTC 45,07N 28,21E 12,7 km ML=1,25
Obs.: microseism crustal in Dobrogea de Nord (zona PECENEAGA)

Eveniment nr. 5
INFP
15.09.2009 09:45:40 UTC 44,97N 28,29E 19,2 km ML=1,17
Obs.: microseism crustal in Dobrogea de Nord (zona PECENEAGA)

Eveniment nr. 6
INFP
15.09.2009 10:26:06 UTC 45,55N 22,17E 5,0 km ML=1,68
Obs.: microseism crustal (superficial) in Banat (zona CARANSEBES-LUGOJ)\\"

Ai crede ca este buletinul seismic scris de Geox...si totusi este buletinul seismic scris pe formului istrate!!!! :12::unsure::12:

Oare e doar o coincidenta?


Chestia asta mi se pare absolut inadmisibila ! :29: Eu de ce ma chinui sa postez aici, sa fac buletine seismice elaborate manual, cu indicarea localizarii epicentrului, in mod explicit ??? :12: :12: :p :) :D :26: :26: :26: :26: :22: :)) :12:
Este de neconceput ca mesajele mele postate pe acest forum sa ajunga bine-mersi pe blog sau pe forum la Istrate !!! Ma supar rau de tot ! :21: :21: :21: :21: Treaba este GROASA, o spun clar de tot ! =)) =)) Chiar m-am suparat, nu mai e nici o gluma ! :p =))
 
Am vazut acum ca in final a pus si link, dupa ce i s-a atras atentia ca a plagiat! ( au fost destul de multi care au recunoscut imediat stilul!)
Ba chiar are si o tentativa de a-si cere scuze!
Mie personal mi se pare lipsa de coloana vertebrala ceea ce a facut , probabil a sperat sa \"creasca\" in ochii admin cu asta...
 
E o nesimtire fara margini! Daca vrei sa faci o treaba corecta, indici singurel sursa, fara ezitari, fara comentarii. Nu-i nici o rusine sa preiei munca altcuiva, atat timp cat nu ti-o asumi. Nu ca le-ar folosi la ceva celor atat de multi indoctrinati de vibratii si misticism, dar e pur si simplu un furt cu toate elementele, din moment ce exista un beneficiu si un prejudiciu.

Si ca sa trecem de la contrariere iritata la amuzament, iata ce posteaza un tembel (sic!) pe forumul in cauza (da, mi-am facut cont:D):

Sunt convins ca domnul Marmureanu este printre membrii inregistrati ai acestui forum si ca, la fel ca si noi, este atent la ceea ce spune domnul Istrate.
Asta este adevarul gol golut, ce sa ne mai ascundem pe dupa degete.


Sincer...m-a pufnit rasul!
 
Sunt convins ca domnul Marmureanu este printre membrii inregistrati ai acestui forum si ca, la fel ca si noi, este atent la ceea ce spune domnul Istrate.
Asta este adevarul gol golut, ce sa ne mai ascundem pe dupa degete.

Sincer...m-a pufnit rasul!
:29:=)) =)) :12:
Il si vad pe Marmureanu consumind ...hulpav, \'cunostintele\' insirate pe paginile acelui forum, stind online 24 din 24 ore pe forum, atent la vibratiile primite de istratei si regurgitate non stop pina la venirea marelui bang:)).
da, mi-am facut cont:D):
ma provoci sa o fac si eu, pina la urma:))... .
In alta ordine de idei, uitindu-ma in ultimile zile la \'fenomenul\' de gloata istratista, incep sa inteleg tot mai bine, reactia repulsiva a multor useri intilniti aici:), eu fiind mult mai atenta :12: la ...contextul mai larg si socio-politic care =))
 
Back
Sus